Skocz do zawartości

Ibiza I by Darek


Dareek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

darus627, ten wooferek u mnie hulał w 11 litrach i potrafił ładnie pograć, stracił trochę na skuteczności, ale za to grał. Jednym słowem to bdb zestaw i cieszę się, że Ci pasuje :) Ja niestety opyliłem auto i klocki ozdabiają pokój :/ Będzie zdaje się u mnie Golf Variant 3 i tam trochę pomajstruję :) Co do dekarki - ja jej użyję, ale jako 2 warstwy (raczej na zabezpieczenie przed wilgocią), jako pierwszą dam zwykłe APP twarde, na to dekarka, otwory blacha alu, na nią APP i dekarka po całości. Sama dekarka jest niestety miękka i to mocno.

heh puki co chce spróbować z wygłuszeniem, zobaczyć jaki jest dźwięk kiedyś może zabiorę się za komory, ale pewnie w innym aucie :)

tylko nie zapomnij żeby założyć temat w "wasze instalacje" ;p

 

Też zgadzam sie z Emilem, wyjdzie ci tyle samo albo i mniej za stp.

Ja u siebie pewnie zrobię dekarską bo różnica jest ok 100zł i wole kupić jakieś lepsze sygnałówki i grubszy zasilający. Nie chce wkładać dużo kasy w coś czego później nie odzyskam. W tym roku kończę szkołe, pewnie pójde do pracy i jak odłoże pare groszy to do końca roku kupię ciut nowsze autko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Bogus, zamiast dawać 2 warstwy (APP + Dekarka) Kup STP, GMS, Silent Coat wyjdzie Cie tyle samo a wystarczy 1 warstwa ;)

Tylko została mi mała rolka dekarki 10 cm x 10 m oraz 4 duże maty twarde i 6 miękkich i szkoda w dobie kryzysu to zmarnować na bagażnik, czy podłogę :/ Skoro leży, trzeba wykleić, APP są cholernie twarde i myślę je wykorzystać w środkowej części blachy zewnętrznej, a miękkie na obrzeżach, na to tej dekarki i powinno być pancernie, ale jednak łączny ciężar już znaczny :/ a gdzie zewnątrz ... Jak mi odbije i kupię3 drzwi, to zawiasy długo nie pożyją :P Co do tematu, wooferki grały w 11 litrach silnie tłumionych fizoliną i gąbką, ale dźwięk był bardzo fajny, mniejsza pojemność - ciekawe jak z ich głośnością będzie :) Tweeterki tam w zestawie były łagodne i fajne - mi też pasowały :) Zwrotka na zero i było fajnie, tylko u mnie te wszystkie Kenie razem wzięte, to kraina łagodności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to inna sprawa, myślałem że dopiero masz zamiar zakupić wygłuszenie :)

Zestaw jak dla mnie zajeb.sty, za te pieniadze nic lepszego bym nie kupił :)

też właśnie po wygłuszenie bd myślał nad zmianą radia i może zakup jakiegoś kenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jakieś wyższe modele Kenia, ja swojego miałem już w planach zmienić, ale Kolega Italiano1980 powiedział, że radio jest dobre i nie ma na razie się czego czepiać :P Ja chyba zakupię Golfika 3 (myślałem nad astrą, ale tam ponoć płytkie głośniki wchodzą) albo Ibizkę :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czekając na $$$ z rozliczenia zacząłem robić zabudowę bagażnika. Jak przyjdą pieniądze to kupię materiał i obiję żeby to ładnie wyglądało. Jutro przykręcę zawias, po szpachluję tam gdzie trzeba i będzie czekać na materiał. Nie maiłem cienkiego mdf-u czy sklejki więc użyłem starych paneli, sprawdziły się idealnie:D

Na zdjęciach wygląda to troche gorzej niż w realu :)

W "paczce" będzie wzmacniacz, zwrotnice i apteczka. Jest na +/- pół bagażnika, na drugiej połowie jest skrzynia i nie było sensu robić na całość :)

A tak to wygląda:

post-7073-0-45697900-1334868000_thumb.jpgpost-7073-0-73045600-1334868021_thumb.jpgpost-7073-0-47778100-1334868048_thumb.jpgpost-7073-0-66566600-1334868069_thumb.jpgpost-7073-0-42773600-1334868097_thumb.jpgpost-7073-0-98580000-1334868125_thumb.jpgpost-7073-0-73026000-1334868142_thumb.jpgpost-7073-0-72213800-1334868158_thumb.jpgpost-7073-0-54876800-1334868187_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-7073-0-79820600-1335008858_thumb.jpgpost-7073-0-26397600-1335008945_thumb.jpg

i tak to wygląda. wyszło nawet fajnie, nie zajmuje dużo miejsca wysokość 9cm. Może do końca tygodnia będzie obite ja skarbówka się wypłaci:)

I panowie taka rada ode mnie, PRZESTRZEGAJCIE PODSTAWOWYCH ZASAD BHP !!

Przy szlifowaniu nie miałem założonych okularów i coś wpadło do oka. Jeździłem po okulistach, 2 wyjechało na weekend, w szpitalu nie było okulisty i dopiero 4 okulistka mnie przyjęła. Bilans wyszedł taki

paliwo - 50zł

opłata za wizytę - 50zł

maść do oka - 30zł

i w h...j nerwów swędzenia i bólu oka :(

A wystarczyło kupić okulary za 3,50 i było by wszystko ok... Ale wiadomo człowiek uczy się na błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak postępy? Kiedy jakiś filmik? :hyhy:

postępy hmm. Sprzedałem buczydło (czyt. JBL) :rotfl: i kupiłem sobie frezarkę :) a w bagażniku siedzi teraz post-7073-0-81261600-1337256141_thumb.jpg z domowego systemu :) podpięty sam bass (20cm) i gra przyjemnie :)

drzwi jednak nie bd wygłuszał. Za miesiąc koniec szkoły, na wakacje może wyjazd za granicę i tak jak pisałem wcześniej kupię nowszego może clio 2 lub coś podobnego i tam zrobię wszystko tak jak ma być :)

 

a co do filmu to... u mnie nie ma co nagrywać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Troszke się pozmieniało :)

Sprzedałem to cudo jakości (czyt. american legacy), dołożyłem kilka zł i kupiłem na zestaw przedni wzmacniacz Macrom 42.17. Zmiana na bardzo duży plus. Góra spokojna miła dla ucha, woofery zaczęły się wybijać, zdziwiłem się że w nie wygłuszonych drzwiach mogą tak grać :) Generalnie ze zmiany jestem bardzo zadowolony :)

Kolumny też już nie wożę :rotfl: fajnie uzupełniała pasmo, ale nie było jej czym pędzić, a po za tym w domu był niedosyt :)

Jak by się buty nie rozpadły to było by też lepsze radyjko, ale z rozliczenia została tylko stówa i radia nie będzie :(

Ale żeby się kasa nie rozeszła po sklepach spożywczych mam zamiar kupić trochę kabli zasilających. Pewnie Lgy są tanie, miedziane i dostępne są różne przekroje.

niżej kilka zdjęć :)

post-7073-0-45222000-1339616917_thumb.jpgpost-7073-0-46409300-1339616923_thumb.jpgpost-7073-0-11402800-1339616939_thumb.jpgpost-7073-0-07386300-1339616943_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Aż się dziwię że idzie z planem :D

Przewody LGY kupione:

5m czerwonego 16mm2

2m niebieskiego 16mm2

2m czerwonego 10mm2

2m niebieskiego 10mm2

post-7073-0-03840100-1341147792_thumb.jpgpost-7073-0-86403400-1341147807_thumb.jpgpost-7073-0-35788200-1341147811_thumb.jpgpost-7073-0-22763900-1341147817_thumb.jpg

Tutaj porównanie z tym co jest i tym co było :)

post-7073-0-89603100-1341147948_thumb.jpg

A tak wyglądają po zamontowaniu.

post-7073-0-81352600-1341148039_thumb.jpgpost-7073-0-95824200-1341148051_thumb.jpg

Na razie 10mm2 nie użyłem bo nie ma takiej potrzeby, ale w przyszłości jak byłby drugi wzmacniacz to 16-stki pójdą do rozety, a z niej będą wychodziły 10-tki :)

 

W tym tygodniu postaram się poprawić połączenie alternator+ z akumulatorem+ bo obecnie jest tam przewód ok 4mm2 :kwasny:

Tutaj pytanie mam, pewnie banalne ale wolę się upewnić.

Przewód od alternatora do akumulatora ma być tak jak na zdjęciu, tzn bezpośrednie połączenie nie trzeba żadnych bezpieczników? Albo może trzeba coś jeszcze podłączyć pod to?

bez tytułu.bmp

 

Wszystko zrobione na miedzianych konektorach oczkowych zalanych dużą ilością cyny :)

 

Zrobiłem też krótki filmik jak zrobić konektory, jak by ktoś chciał pooglądać to zapraszam:

http://www.youtube.com/watch?v=nAXw3HYTk_8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tej taśmy daj koszulki termokurczliwe.

Niestety nie ma takich dużych ;/

Ale tak jak jest, jest ok :)

film spoko jak budżetowo wykonać konektory

 

ale bloga coś nie aktualizujesz Car Audio - Czyli co działam w samochodzie.

hehe żebyś wiedział że budżetowo :rotfl:

A no pasuje coś tam napisać, juto uzupełnię braki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke się pozmieniało :)

Sprzedałem to cudo jakości (czyt. american legacy), dołożyłem kilka zł i kupiłem na zestaw przedni wzmacniacz Macrom 42.17. Zmiana na bardzo duży plus. Góra spokojna miła dla ucha, woofery zaczęły się wybijać, zdziwiłem się że w nie wygłuszonych drzwiach mogą tak grać :) Generalnie ze zmiany jestem bardzo zadowolony :)

A ja Ci mówię, że by się przydało po wygłuszeniu (porządnym) po co najmniej 100 rms z łagodnego piecyka (Kenio PS200, PS300, Pionek GM-X922), ten zestaw mało popularny, ale ja wiem jak fajnie grał, a jak trzeba było, to potrafił kopnąć i to dość dynamicznie :) Powiem, że HSK nie biją tego zestawu (bynajmniej ja, głuchy człowiek nie wyczułem :) ) Tam jakoś ten zestaw był lepiej zgrany, możliwe, że zwrotnica tam jest z lepszych komponentów (robiła dobre wrażenie po zdjęciu z niej pokrywki :P ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś na razie staram się skompletować elementy które mogę ewentualnie odzyskać i zamontować ponownie do innego auta :)

a jak wiadomo maty ciężko odzyskać :)

Skończyłem szkołę, 13-tego mam ostatni egzamin, a po egzaminie biorę się ostro za poszukiwanie pracy :)

może do końca roku uda się kupić lepszy samochód, taki który byłby na kilka dobrych latek i tam będzie wygłuszenie, albo komory:)

 

Co do głośników to jestem zadowolony i to bardzo, w przyszłości wycisnę z nich ostatnie soki, ale najpierw niech pograją łagodnie z 50 watami rms-u :D

 

możliwe, że zwrotnica tam jest z lepszych komponentów (robiła dobre wrażenie po zdjęciu z niej pokrywki ).

Jest "napakowana gratami" :D Patrząc po innych zwrotnicach głośnikowych to moje są naprawdę bogate :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciut inaczej się zabrałem do robienia konektorków z rurki ale widzę, że twój sposób jest równie skuteczny.

Właściwie przeglądając twój temat dostałem weny żeby zrobić konektory :)

Ale myślę że ten sposób jest dobry, jak by posiedzieć 5 min dłużej i ładnie wyszlifować to wyglądał by jak sklepowy, ale on nie wyglądać tylko stanowić dobre połączenie :)

 

Damian2933 obiecana aktualizacja :D

Car Audio - Czyli co działam w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...