Skocz do zawartości

Glosniki do duzych drzwi, okolo 75-80 literkow


szafa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 11 miesięcy temu...

Posłuchaj R6A u kogoś ( najlepiej to u siebie, albo u kogoś kto też ma auto z dużymi drzwiami)  ze swoim materiałem muzycznym z poziomami z którymi słuchasz na co dzień przez dłuższy czas , tak z godzinę co najmniej, być może charakter grania tych głośników zadowoli cię, a wspomniane dociążenie na dole sprawi uśmiech na Twojej twarzy  Jaki Tweeter do kpl ?? 

 

PS.

 

Wczoraj dokopałem się do tematu z innego forum gdzie co nie co o całym zestawie pisał uzytkownik Smerf czyli Nakamichi na Tym forum, czyli człowiek który zna te głośniki jak mało kto ... 

 

 

http://www.tuningforum.pl/viewtopic.php?p=1739961

 

Może to coś rozjaśni / pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R6A maja srednice, ale nie za ciekawa. daleko im do lzejszych wooferow ktore nie graja tak mocno basem - cos za cos

 

wg mnie (i wielu innych) te glosniki najlepiej nadaja sie do 3 drog

 

Może skoryguj jego dół do poziomu jakiego audiofilskiego anemika :)  i wtedy napisz coś o średnicy  , bo tak jakoś nie możesz sobie poradzić z jego oceną od 4 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skoryguj jego dół do poziomu jakiego audiofilskiego anemika :)

 

 

Ale wtedy cała "magia" R6A zostanie wykastrowana na własne życzenie... :/

 

Przecież taki jego urok ,że jest kopliwy, i chyba jego nabywca tego oczekuje kupując ten a nie inny woofer?

 

ps. To tak jak kupując skocznego araba dziwić się dlaczego woli brykać a nie orać w polu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy cała "magia" R6A zostanie wykastrowana na własne życzenie... :/

Chyba nie bardzo zatrybiłeś , albo jest lekka dominacja dołu ( zatem mało średnicy ) w relacji do innych zestawów , albo to o czym piszesz wyżej . Tak czy inaczej stan równowagi jakiejś wyimaginowanej proporcji można osiągać na dwa sposoby , za każdym razem wyciągając inne wnioski :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Stary skąd ty bierzesz takie porównania :D haha

 

A nie chce Ci się już strzelić pięknego kolorowego "pawia" kiedy co tydzień czytasz kolejny raz zdziwioną osobę ,że R6A, kopie jak wściekłe ale wydobycie z niego fajnej średnicy wymaga know how?

Po co kupować tego typu głośnik szukając czegoś innego, niż jego natura? A potem lament...




Chyba nie bardzo zatrybiłeś , albo jest lekka dominacja dołu ( zatem mało średnicy ) w relacji do innych zestawów , albo to o czym piszesz wyżej . Tak czy inaczej stan równowagi jakiejś wyimaginowanej proporcji można osiągać na dwa sposoby , za każdym razem wyciągając inne wnioski :)

 

Ja zatrybiłem :)

Jednak , może czasami jak się coś ujmie inaczej w słowa, to dotrze do danego rozmówcy, że skoro głośnik ma wybitnie mocny dół, to w zasadzie może i ta średnica jest, ale właśnie wycofana subiektywnie przez dominujące niskie rejestry.

A ściąganie mu na siłę tego waloru, i równanie do średnicy, jest dla mnie trochę dziwne... Po co w takim wypadku ktoś go kupuje, wiedząc jaki jest a potem na siłę próbuje go naginać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propo r6a... znalazlem kiedys w sieci taki test i o ile nie chodzi mi teraz o stwierdzenie czzy recenzja jest rzetelna czy nie to zostaly zamieszczone pomiary, z ktorych wynika ze... a zreszta niceh sie wypowiedza bardziej obeznani koledzy (jesli chca oczywiscie)

post-9528-0-70998700-1358959667_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ww teście o ile dobrze pamiętam było kilka fajnych zestawów w porównaniu. Gdzieś w piwnicy mam te gazety, muszę poszukać. Zastanawia mnie tylko charakter takich testów i pomiarów ( w jakichś uniwersalnych skrzynkach, czy w jakimiś samochodzie ?? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ww teście o ile dobrze pamiętam było kilka fajnych zestawów w porównaniu. Gdzieś w piwnicy mam te gazety, muszę poszukać. Zastanawia mnie tylko charakter takich testów i pomiarów ( w jakichś uniwersalnych skrzynkach, czy w jakimiś samochodzie ?? )

U nas na forum jest:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/15336-historyczne-tematy-dot-car-audio/?p=159668

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...