Skocz do zawartości

Pewne dwukanałówki a stabilność w mostku w 3 Ohm


bor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, poszukuję informacji na temat stabilności (bądź jej braku) przy obciążeniu jak w tytule następujących wzmacniaczy:

Audio Art 200.2 (x/xe)

Impulse SD-500

 

W danych producentów pozytywnych wieści brak, niemniej może jednak ktoś ma jakieś doświadczenia empiryczne ?

Czy ryzykuję uszkodzeniem wzmacniacza, dokonując podłączenia przy takim obciążeniu, czy zadziałać powinny wewnętrzne zabezpieczenia, uniemożliwiając pracę poza przewidzianym zakresem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz napędzać w 3 ohm?

suba

 

Raczej te retro produkty spokojnie przyjmowały trochę niższą wartość łomów

tak też przypuszczałem, ale wolałbym się upewnić zanim przysmażę retro jajecznicę (lub coś gorszego) w bagażniku :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym chyba nikogo nie zaskoczyles , zapewne chodzilo o to - Jakiego suba ?

2 x 6 Ohm, mocowo powiedzmy dopasowanego (zresztą nie jest to istotne w tej kwestii).

Impulse nie poci się przy 2 R, więc przy 3 nie widzę problemu

na pewno mówisz o mostku ? W manualu producent wręcz przestrzega przed stosowaniem niższych impedancji niż 4 Ohm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja montowałem helixa hxs 1006 też 2x6 ohm u kolegi i śmiga pod jakimś starym monacorem który w mostkach miał nie hulać niżej niż 4 ohm a gra to ponad 2 lata i nic się nie dzieje. Wydaje mi się że będzie to chodziło bez żadnego problemu pod jednym jak i drugim wzmakiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno mówisz o mostku ? W manualu producent wręcz przestrzega przed stosowaniem niższych impedancji niż 4 Ohm...

Tak, miałem manuala i było wyraźnie napisane 1 x 600 at 4 Ohm 1 x 700 at 2 Ohm, na sieci też gdzieś się taka informacja przewijała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie nie martwil, juz kilka wzmakow u mnie i znajomych jezdzi/jezdziło w mostkach w 2r. Wiekszosc to starsze konstrukcje i o to bym sie wogole nie obawial.

Swoja droga wielu nigdy nie przylozyło nigdy miernika do swoich subów... Może wtedy by sie przekonali jak czesto zdaza sie ze nagle miernik zamiast deklarowanych 4ohm wskazuje duzo nizsze wartosci początkowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w takim razie spróbujemy - rozumiem że w pesymistycznym scenariuszu powinno zadziałać zabezpieczenie przed przegrzaniem (o ile piec jest w nie wyposażony), zanim usmażę wzmacniacz ?

Dzięki za wszystkie wskazówki :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...