Skocz do zawartości

Wzmacniacz na Tweetery.


Plazma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze.

Bardzo dobrą propozycją może być wspomniany przez leonsr60 Harman/Kardon CA240.

Moim zdaniem zdecydowanie lepszy np. od Sony serii XM, bardzo przestrzenny, całkiem detaliczny, ciepły w brzmieniu piecyk.

Bez problemu zmieści się w budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jeszcze poczytałem i chyba zdecyduję się na B40. Ogólnie dobre opinie, przeczytałem też kilka zarzutów, że za słaby i przy głośniejszym słuchaniu nie wyrabia, ale jakoś to dla mnie dziwne? Jest do wzięcia na forum za 350zł z wysyłką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, duzo dłuzej niz 20 min i nawet rózne konfigi, ale niewiele to zmieniło i poszedł w swiat...

 

ja tam miałem VR404XR i jako jeden z nielicznych uspokoił jazgoczące tweetery SAX-a ( CAL 20 Silk ), wiele wzmacniaczy odpadło m.in. Sony, model bodajże 4525.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopię i odświeżę temat, żeby nie zakładać kolejnego.

Zaczynam rozglądać się za piecykiem do HT25 do bi-ampingu, na aktywnej zwrotce ( JVC KD-SH1000 ). Budżet do 300zł na ten cel.

Mam w szafce Philips DAP650, ale na ori zwrotce był ostry na górze. Niby nic nie szkodzi go wypróbować, ale gabaryty nie są małe, a bagażnik się czasem przydaje ( o instalacji "podtlenku LPG" też zaczynam myśleć :) ).

Rozglądam się za Helixem HXA, ale coś ciężko na tym polu znaleźć.

Przeglądając allegro w moim budżecie mieszczą się Audison-y LR, ale nie miałem z nimi kontaktu i nie mam pojęcia, czy w ogóle nadają się do HT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szybkiej wrzucie audison lr mi paradoksalnie ostrzyl mimo jego opinii o delikatnym graniu aczkolwiek nie skreslalbym go. Wzmaki nakamichi mozna juz tez widywac w podobnej kwocie a robia robote. Helix moze byc zbyt surowo brzmiacy dla nich ale to juz kwestia gustu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie DAP650 ostrzył, ale wtedy miałem dwa inne radia w tym czasie ( teram mam JVC KD-SH1000 i nie należy też do łagodniejszych w moim odczuciu, ale nie jest jakieś specjalnie ostre ), inne kable sygnałowe ( ale to raczej bez szczególnego znaczenia ), zwrotkę bez przeróbki by FUBU ( coś mi jednak "nie gra" z tą przeróbką, ale to zupełnie inna historia :) ).

Taki sam profil grania miał Alpine 3555 w mojej subiektywnej opinii.



A co powiecie na Harman Kardon CA240, CA260 ( czy CA240 - 2x40W do głośnego słuchania się nada ), czy też Hifonics Howk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten jako nowy, to kosztował grosze niedawno na allegro, po samym wyglądzie widać, że to nowa konstrukcja Hifonicsa. Mój to był taki:

http://amp-performance.de/398-Hifonics-Hawk.html

Niemniej jednak, zaryzykował bym któregoś z H/K, co nie znaczy, że Hawk się nie sprawdził - przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...