Skocz do zawartości

Czym nakarmić Audio System HX 10 SQ


MRQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Powiedz, czy nic Ci nie mówi określenie Monoblock ? "Mono" ? Czy to nie znaczy "1" ? Idąc tym tropem, jak można zmostkować 1 kanał ? Wzmacniacz pracuje zgodnie z impedancją głośnika, czyli jeśli głośnik ma 4 Ohm, to wzmacniacz pracuje w 4 Ohm, a jak ma 2 Ohm głośnik, to wzmacniacz pracuje w 2 Ohm. Tego się na wzmacniaczu nie da przełączyć, to głośnik o tym decyduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam wszystko przełączone ale tu masz zdjęcie wzmacniacza   https://www.sonicelectronix.com/pictures_new.php?id=12248&picture_id=757914  jak jest spięty na zewnętrznych portach to podobno jest mostek


Powiedz, czy nic Ci nie mówi określenie Monoblock ? "Mono" ? Czy to nie znaczy "1" ? Idąc tym tropem, jak można zmostkować 1 kanał ? Wzmacniacz pracuje zgodnie z impedancją głośnika, czyli jeśli głośnik ma 4 Ohm, to wzmacniacz pracuje w 4 Ohm, a jak ma 2 Ohm głośnik, to wzmacniacz pracuje w 2 Ohm. Tego się na wzmacniaczu nie da przełączyć, to głośnik o tym decyduje.

To jest mono, ale ja cały czas się uczę na temat CA (jak czegoś nie wiem to najpierw google albo FAQ a dopiero później staram sie zadawać pytania) z tym, że ten wzmacniacz ma opcję podpięcia 2 głośników więc się trochę pogubiłem czy to oby na pewno mono a nie jakieś 2ch. W takim razie obojętnie jeśli to typowy mono to wiem, że głośnik wyznacza impedancję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, głośnik wyznacza. Jeśli wzmacniacz ma mostek, to ma napisane pod/nad terminalami Bridge/Mono. W monoblocku podwójne terminale są dla wygody podłączenia głośnika 2 cewkowego, lub 2 głośników.

Okej, dzięki za wyjaśnienie i za trochę teorii :)   Natomiast wracając do wcześniejszego pytania czy piecyki w stylu: AS F2-500, RF punch 700 lub 800 , Mosconi one 260.2  nadadzą się do pociągnięcia obecnie tego suba i ewentualnie po zmianie jakiś inny w granicach 300-500 rms ?  Jak pisałem wcześniej i tak będę musiał kupić jakiś piec na subwofer a tego JBL oddać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do manual'a + "servisówka" w jednym JBL GTO 7001:

http://www.dyds.se/pics/GTO7001.pdf

Obejrzyj sobie schemat portu do podłączenia głośnika(ów) - str. 18 -> SPEAKER OUT

 

Jak widzisz port nie jest podłączony do kanału lewego i prawego, abyś Ty czy twój znajomy, mógł podłączyć suba w mostku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do manual'a + "servisówka" w jednym JBL GTO 7001:

http://www.dyds.se/pics/GTO7001.pdf

Obejrzyj sobie schemat portu do podłączenia głośnika(ów) - str. 18 -> SPEAKER OUT

 

Jak widzisz port nie jest podłączony do kanału lewego i prawego, abyś Ty czy twój znajomy, mógł podłączyć suba w mostku.

Dziękuję Ci za dobrego manuala i pełnego a nie okrojoną wersję. Natomiast rozszyfrowanie schematu chwilę mi zajmie bo nie jestem super kumaty w tych sprawach :/  ale będę oglądać i studiować żeby coś tam rozszyfrować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci 800 W RMS do głośnika, który ma 350 W RMS? Spokojnie wystarczy dobre 350 W. Ja bym polowal na DLS A6 lub PDX M6... albo kupił DLS A5 i pędził nim przód i suba. Mocy mu wystarczy a zyskasz super napęd na przód.

Po co 800 rms a podajesz alpine m6 ktora oddaje ponad 700rms w r? 1.600 oddaje 740+/- wuec ten zapewne podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem nie ze względu na waty, a inne zalety, poza tym ona ma 600 W. Nie wszystkie PDXy maja większą moc niż w specyfikacji, często trafiają się egzemplarze mocniejsze według pomiarów o kilkanaście W. To bardzo kompaktowy wzmacniacz, poradzi sobie z tym subem bez problemu. Ale i tak wolałbym w tej cenie kupić DLS A5, zasilić nim fajnie suba i mieć dobre dwa kanały na przód na system dwudrozny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci 800 W RMS do głośnika, który ma 350 W RMS? Spokojnie wystarczy dobre 350 W. Ja bym polowal na DLS A6 lub PDX M6... albo kupił DLS A5 i pędził nim przód i suba. Mocy mu wystarczy a zyskasz super napęd na przód.

Ogólnie nie wiem czy będę chciał zostawiać ten sub, jeśli za 6 miesięcy mi się odwidzi lub może stwierdzę, że chcę zrobić skrzynkę na 2x hx10 to wzmacniacz który bedzie miał 600-700 rms uciągnie 2 głośniki lub np takiego sandałka 8sv lub dd 608 . Przecież nie muszę wykorzystywać tych 800w. A w obecnej sytuacji nie bardzo mnie stać żeby wywalić 1000-1400zł na PDX M6 lub DLS A6 (wiem, że to fajne piecyki ale na razie poza budzetem)

Podałem nie ze względu na waty, a inne zalety, poza tym ona ma 600 W. Nie wszystkie PDXy maja większą moc niż w specyfikacji, często trafiają się egzemplarze mocniejsze według pomiarów o kilkanaście W. To bardzo kompaktowy wzmacniacz, poradzi sobie z tym subem bez problemu. Ale i tak wolałbym w tej cenie kupić DLS A5, zasilić nim fajnie suba i mieć dobre dwa kanały na przód na system dwudrozny.

Dobrze bardzo radzisz ale ten A6 i A5 się u mnie zmarnują :/  głośniki na przodzie to  AS m165 Evo, drzwi wygłuszone dosyć, nie mam big 3, mam spadki, auto często uzywam jako robocze (Astra G kombi) także szkoda mi chyba takiego wzmaka bo nie będę w sanie wykorzystać jego potencjału chyba :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jak podlaczysz 2 głośniki to będziesz miał w sumie 2 ohmy, a wtedy DLS A6 będzie miał z tego co pamiętam 870 W i spokojnie im da radę. Z resztą PDX też sobie poradzi. A5 jest jakiś na olx poniżej tysiaka. Może to być dobry kierunek, woofery odzyja, no i będziesz mógł mieć prosty system na jednym wzmacniaczu. A to dobrze, bo chociażby szybciej się nagrzeje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jak podlaczysz 2 głośniki to będziesz miał w sumie 2 ohmy, a wtedy DLS A6 będzie miał z tego co pamiętam 870 W i spokojnie im da radę. Z resztą PDX też sobie poradzi. A5 jest jakiś na olx poniżej tysiaka. Może to być dobry kierunek, woofery odzyja, no i będziesz mógł mieć prosty system na jednym wzmacniaczu. A to dobrze, bo chociażby szybciej się nagrzeje.

nie jest to też jakieś złe rozwiązanie :) pomyślę na spokojnie bo na szybko nie ma sensu kupować a później kombinować. Obecnie na przodzie mam GZ 4135dx klasa D ale daje rade a mam go od ojca więc sprzedawać i tak nie będę. Ale wszystko jest do przemyślenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopoku, albo mi się wydaje albo kombinujesz jak napędzić hxa za kilo mąki. Tak się nie da.

Jak masz rozterki czy hx, czy może dwa, a może jeszcze inny sub to po pierwsze polecam ci mono. Do tego są stworzone. 4,2 czy 1ohm? Nie problem. Wtedy nie jesteś ograniczony.

Od siebie polecę bo aktualnie taki mam Ural bv 1.800. Nie jest to żadna spawarka a normalny monoblok do normalnego grania. Mały, kompaktowy rozmiar, D klasa więc i pradu mniej łyka a swoje robi. Mialem pod nim 4 rozne suby i za chwilę piąty będę sprawdzał. Mieści się w twoim budżecie i bedzie nowy. A jak będzie ci mało to można kupić drugi i je zlinkować.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca chcę napędzić za kilo mąki bo w budżecie 800zł można znaleźć mono które w mostku będzie miało 800-900 rms. Obecnie na pewno HX zostanie bo zrobiłem nową budę dla niego na ok 35hz i bardzo przyjemnie gra (mimo słabego wzmaka) Podejrzewam, że z czasem będę chciał mu dokupić kolegę żeby nie był samotny :P

Na dzień dzisiejszy mam takie opcje które moge mieć :

Przy tym Emphaser EA  mam fajną opcję bo mogę w rozliczeniu oddać budzetowgo helixa 12 i dopłacić.  No a niestety na chwilę obecną nie mogę sobie pozwolić żeby kupić DLS A6  bo jak są to średnio 1300-1500 zł a to wykracza poza budżet.

 

1 - Emphaser EA 2260s                     https://www.amp-performance.de/.../1164-Emphaser-EA-2260s...  

2 - Audio System X-ION 280.2           https://www.amp-performance.de/.../1154-Audio-System-X...
3 - Sherwood A250X2                        https://www.amp-performance.de/en/165-Sherwood-A250X2.html
4 - Mosconi Gladen One 240.2           https://mosconi-system.it/product/one-240-2/
5 - Audio System F2-500                    https://www.amp-performance.de/.../767-Audio-System...
6 - Audio System R1250.1D               https://centrumaudio.pl/.../2894-audio-system-r12501d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie do końca chcę napędzić za kilo mąki bo w budżecie 800zł można znaleźć mono

Dokładnie, Ural bv 800.1, nie bierzesz go pod uwagę?

Audio System R1250.1d też mam i jak najbardziej jest ok, na hxa czy dwa jak znalazł ale budżet x2.

 

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Ural bv 800.1, nie bierzesz go pod uwagę?

Audio System R1250.1d też mam i jak najbardziej jest ok, na hxa czy dwa jak znalazł ale budżet x2.

 

 

 

tego AS 1250 mogę mieć używkę za 750zł   z drugiej strony chciałbym sie pozbyć starego sprzętu bo zalega mi to od jakiegoś miesiąca a nie potrzebnie zupełnie (dlatego myślałem nad tym emphaser)  Przeglądałem tego urala i nie mówię, że jest do bani ale nie wiem czy nie wolę jakiejś używki jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają, ale te tanie to działają. Ja np. mam porównanie, zarówno D klasy kosztującej trochę więcej, jak najniższa krajowa, jak i te budżetowe.

To daj konkretne przykłady, może się faktycznie komuś przydać przy wyborze.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają, ale te tanie to działają. Ja np. mam porównanie, zarówno D klasy kosztującej trochę więcej, jak najniższa krajowa, jak i te budżetowe.

A Rocoford Fosgate ładnie grają czy są to wzmacniacze typowe do pompy? Chodzi mi konkretnie o model t1500-1bd. Jest to jakaś nietypowa klasa wzmacniacza ,,bd"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...