Skocz do zawartości

Tempo 6. W poszukiwaniu dołu...


Eszte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...
Witam od jakiegoś czasu czytam forum kompletuje zabawki i próbuje coś tam złożyć w autku . Na przód poleciały właśnie morel tempo 6 , radio kenwood KDC-w7531 , sygnałowki monster cable 201 xln , wzmacniacz alpine 3548 , zasilanie 25mm , drzwi wygłuszone dekarka :kwasny: otwory montarzowe blachą aluminiową i tez dekarka . Po odsłuchu troche się zawiodłem bo gra tak kiepsko , że wole słuchać serii w sprinterze :mur: prawie w ogóle nie ma dołu już mi sie nawet tego słuchać niechce gdzie mogłem popełnić bład ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że w miarę dokładnie drzwi zrobiłem , trochę słabe fotki ale coś tam widać

 

http://images35.fotosik.pl/942/2ac09c19422abeeemed.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/1086/749a64889486693emed.jpg

 

http://images47.fotosik.pl/1129/4401c09b247d87a5med.jpg

 

Ja proponuje sprawdzić czy głośniki czasem nie grają w "przeciwfazie"

 

Jak to najłatwiej sprawdzić ? obrócić kable na wzmaku obojętnie który kanał , a jeżeli okaże się że wszystko jest podłączone tak jak powinno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak bylo... Mam Tempo 6 w wygluszonych drzwiach matami stp, otwory tez maty(bez blachy) i na poczatku tez bylem zawiedziony. Przez pierwszy tydzien w ogole nie graly.... NIe bylo basu, slaba srednica, nie pasowalo mi nic w stosunku do systemu fabrycznego Toyoty. Musza sie troche "wygrac", u mnie po miesiacu zaczely grac jak trzeba, jednak demonem basu nie sa... Dlatego u mnie na basie sa wspomagane przez MDS08 w BR i powiem szczerze fajnie sie to zgrywa ;) Sprobuj je jeszcze uciac od dolu na 50HZ to moze zyskaja troche kicka. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musza sie troche "wygrac", u mnie po miesiacu zaczely grac jak trzeba, jednak demonem basu nie sa...

a może po prostu się przyzwyczaiłeś do nich? :wink:

Ja też na to liczyłem, ale niestety "wygrzewanie" nic nie dało. Kombinowałem i testowałem je ponad rok (sic!) i żebym nie wiadomo jak i pod co je podłączył zawsze było to samo - tragedia!. Basu nie było... Grało jakby był zapięty HPF przy 120Hz. Seryjne, plastikowe głośniki, pod radiem grały o niebo "lepiej". Zasadniczo było duuuże rozczarowanie bo przyłożyłem się do drzwi, wzmacniacz też nie z najniższej półki, a woofery nie chciały się "oddzwięczyć";)

 

Dopiero po wyeliminowaniu zwrotki udało mi się wydobyć bas z drzwi. I nie ma go mało. Na oryginalnych zwrotkach, w moim aucie, było to niemożliwe. Obecnie graja w 3drogach, w tych samych drzwiach, pod tym samym piecem, radiem i niestety to są zupełnie inne woofery. Nie mają potężnego kicka ale grają równo względem reszty, potrafią naprawdę nisko zejść i przy odłączonym subie potrafią zatrząść nogawką.

 

Nie wiem skąd takie różne opinie o tych głośnikach, i czemu u niektórych grają poprawnie a u innych jest straszny srom. Może są bardzo "wrażliwe" na sposób aplikacji? ...have no idea.

Pisałem wcześniej w tym temacie, ale u mnie było słychać, że mają duży potencjał. Po podłączeniu samych wooferów, wysterowaniu gainów tylko przy grających wooferach, basu nagle robiło się co niemiara, przy podłączeniu całego zestawu pod ori zwrotkę razem z tweeterem było to niemożliwe.

 

Żeby zaoszczędzić czas i nie szukać igły w stogu, polecam zrobić próbę i.... wyeliminować zwrotkę, podłączyć aktywnie w biampingu, wysterować oddzielnie woofer i tweeter, bądź też podłączyć same woofery...

U mnie są cięte od 50-63hz do 630Hz i mają zdecydowanie wyżej podkręcone gainy względem tw/mid. To są ZUPEŁNIE inne woofery od tych które zainstalowałem pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze kiedys sie skusze na biamping, kiedys juz o tym myslalem ale chcialem zobaczyc jak to zagra ze sprzetem ktory juz mialem (sub MDS08 i wzmacniacz Blaupunkta) i... spodobalo mi sie wiec narazie zostaje tek jak jest. A co do przyzwyczajenia, to nie zludzenie ze dzwiek sie poprawil bo w takim samym setupie tylko ze z glosnikami fabrycznymi sluchalem auta ponad pol roku i dobrze wiem co sie w brzmieniu zmienilo ;) Tym bardziej ze po pierwszym podlaczeniu Moreli bylo wyraznie gorzej od fabrycznych glosnikow...

Kiedys do glowy przyszedl mi jeszcze taki "budzetowy" biamping tzn tweeter pod radio i zwrotke od morela (ew zrobic inny filtr gornoprzepustowy II rzedu dla TW) a woofery puscic wzmacniaczem (na poczatek pelnym pasmem). Wtedy bylaby mozliwosc sterowania glosnoscia TW za pomoca balansu w radiu i zestaw nie bylby ograniczany orginalna zwrotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem od akustyki (niestety ) i jestem pod wrazeniem jak jedna cewka w torze woofera moze wplynac na finalne brzmienie zwlaszcza w zakresie basu... Moglby ktos choc troche przyblizyc dlaczego tak sie dzieje? Pytam z ciekawosci, nie jest to "wscibskie" pytanie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc pomieszałem kablami , posprawdzałem i jednak mam podłączone tak jak należy . Co teraz zrobić podłączyć woofery pod wzmacniacz bez zwrotnic i sprawdzić ? Tylko 3548 nie ma regulacji HPF , puścić pełnym pasmem i na radiu przyciąć na 60hz :help:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za dużo wymagasz od tych głośników? Może spróbuj wstawić je w wykonaną skrzynię? Ja dla testów potrafiłem zrobić takie skrzynki o różnych wielkościach a potem robiłem w nich otwory aby sprawiały wrażenie nieszczelności drzwi :D Może nie jest to najlepsze rozwiązanie ale mi trochę pomogło sprawdzić możliwości głośników jednak też nie podobał mi się dół tych wooferków i dlatego zmieniłem na STX AWX (które z kolei od pewnego stopnia głośności nie zachwycają średnicą ale to już inna bajka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...