Skocz do zawartości

2 nowe głośniki 100mm i 2 120mm to cultowego mercedesa


mastaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolega w innym temacie o Audi b1 zobrazował mi fajny pomysł na głośnik 165mm w nogach kierowcy i pasażera. Co o tym sądzicie ? do tego montować jeszcze głośniki w deske z przodu żeby był kop czy tylko te 2 głośniki + tweetery + wzmag + dobre radyjko ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Ten Merc to przecież maaaaasa miejsca wszędzie :)

PS.

Moi rodzice mieli dokładnie takiego (nawet kolor) z benzynowym silnikiem rzędowym 6cio garowym, 2.8 (albo 2.6 - nie pamiętam) z automatem. Miód malina! Na nim uczyłem się jeździć. Jak wcisnąłem gaz do deski to startował bez żadnych opóźnień i podnośił dziób jak motorówka. Palił przy tym 18 litrów ale to szczegół. Sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać jak sobie przypomniałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz zmieniac ori wyglądu to jest dobra droga. Ale jak napisano w tych postach - HSK nie zagra w takiej małej komorze. No i najważniejsze pytanie czy jesteś w stanie zrobić sobie takie obudowy z żywicy i włókna? Musisz zdawać sobie sprawę że jest z tym trochę roboty, tym bardziej jesli to ma wyglądać. Na pewno pęknie parę stówek na wykonanie. Mimo wszystko ja Cię zachęcam do takiego rozwiązania - dobrze zrobione dobrze zagra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam rzeźbiarzem nie jestem, zimny blaszany garaż też eliminuje jakieś skomplikowane prace, może zamiast wydawać wiecej kasy na sprzęt w deske (która będzie trzeszczeć przy mocnych głośnikach na 100%) powierzyć prace nad tym komuś kto się na tym zna. w 1100zł da radę się zmieścić z głośnikami + robotą + jakiś wzmaczek ? Może polecicie jakiś głośnik który by się tam wpasował przy ograniczonej objętości skrzyni? (165 lub 130mm ?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie pęknie te parę stówek, ale...

Jest to o tyle dobre, że jak schrzani komorę, coś pójdzie nie tak, to w sumie nic w samochodzie nie zniszczy i będzie mógł zrobić jeszcze raz.

Jest to ogólnie dobra rzeźba, może zorientuj się, czy ktoś mający pojęcie nie zrobiłby tego odpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee, dla przykładu w profesjonalnym warsztacie car audio wezmą od Ciebie 1000zł za robotę, czyt. Montaż głośników i wzmaka z ustawieniem, podłączenie kabli. Na wygłuszenie nie masz co liczyć. Zakładam że radio będziesz umiał podłączyć. 1000zł na sam sprzęt -owszem, nawet mniej jeśli w grę wchodzą jakieś fajne używki.

Popytaj na forum, może ktoś podejmie się pracy w Twoim samochodzie, za darmo na pewno nikt Ci tego nie zrobi ale zawsze ta stówa w kieszeni zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie pęknie te parę stówek, ale...

2 puszki żywicy - 60-70 zł

mata szklana - zależnie od grubości 50 zł - 100 zł

żelkot - 30 zł

szkielet z czegoś - zależnie z czego

szpachla - 40 zł

lakierowanie - minimum 50 zł

pierścienie - 40zł z MDF albo 100zł z alu

narzędzia - nie wiem co ma a czego nie ale pędzli samych na bank pójdzie z 10

zakładając że wszystko ma u siebie w mieście na miejscu (ja np. nie mam)

...no i fakt że za pierwszym razem nie wyjdzie

Materały minimum 250 zł przy dobrych wiatrach.

 

Na wygłuszenie nie masz co liczyć.

Bo i żadne nie jest tu potrzebne. No może oprócz wełny do obudowy za 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu właściciela tego ładnie utrzymanego w123 poszukałbym drugich tapicerek przednich drzwi, wygłuszyłbym je i wyrzeźbiłbym albo zlecił zrobienie (zależnie od możliwości i umiejętności) paneli pod głośniki. Wydaje mi się, że estetycznie zrobione panela obite dobraną skóra lub skają pod kolor tapicerki nie raziłyby wyglądem, a oryginalna tapicerka pozostałaby nienaruszona i można by było zawsze wrócić do niej. Przy prawidłowym montażu i zasilaniu wooferów z zewnętrznego wzmacniacza może obyłoby się bez subwoofera.

Przykład estetycznie wykonanych boczków w Mercedesie "beczce" można zobaczyć w galerii Michała z Car Audio Redy:: http://audiomanufaktura.pl/mercedes-w123/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robcie kupy zglowy wlascicielowi puchacza,bo zepsuje wyglad auta. mastaq, to MERCEDES z tych najlepszych lat, tam nie trzeszczy nic, bo jest prawie wszystko na srubach, nie zatrzaskach plastikowych. Wykleilbys matami, czy tam nawet dekarka komorki na glosniki i niiiiiic trzeczszec nie bedzie, a 2000zl ktore bys zostawil w zakladzie CA zainwestuj w now opony, i odswiezenie calego wnetrza ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony.. no właśnie ten ręczny nieszczęsny. Może być troche ciężko z tą tapicerką, a jak mam dać kilka xxx zł więcej to mi się to z lekka nie uśmiecha. Najlepszą opcją póki co będzie tak : pojadę do jakiegoś warsztatu / pasjonata car audio, pokaże mu fure na żywo, będzie mógł podotykać, posłuchać, sam osobiście mi doradzi i przygotuje cennik, ale będę stawiał na 2 głośniki + wzmak, tylko jeszcze nie wiem w którym miejscu i jaka średnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...