Skocz do zawartości

2 nowe głośniki 100mm i 2 120mm to cultowego mercedesa


mastaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po zapoznaniu się z regulaminem powtarzam pytanie:

Witam, zamierzam zmienić moje oryginalne 31 letnie audio w mercedesie na coś mocniejszego.

Zdecydowałem się już na radio Becker Indianapolis Be7920, kolej na 4 głośniki, które mam zamontowane na desce rozdzielczej przód (2x10cm) i z tyłu na półce (2x12cm). Radio będzie mnie kosztowało około 500zł, na głośniki mam drugie tyle.

Co byście mi polecili założyć żeby fajnie grało, szału nie oczekuję, ale mam nadzieję że ucho popieści, z powodu że to auto cultowe i nie długo będzie rejestrowane na zabytek nie chcę wiercić dziur w drzwiach, przerabiać bagażnika, 4 głośniki we właśnie tych miejscach spełnią swoją rolę? Co myślicie o tych głośnikach : ALPINE SPG-10C2 max 180W?

Zbytnio nie znam się na sprzęcie car audio, póki co zwracałem raczej uwagę na moc Wat, ale co to independancja, rms, dwudrożne/trzydrożne ? Nie mam zbytnio pojęcia ale już uzupełniam moją wiedzę czytając to forum.

Czekam na rady od profesjonalistów. Może lepiej kupić słabsze głośniki a zamontować wzmacniacz ? Może dozbierać trochę i przeznaczyć na głośniki 800zł ? Może to w ogóle nie będzie grało w tej kwocie ?

Pozdrawiam, a to zdjęcie mojego auta:

http://p1.bikepics.com/2011%5C11%5C24%5Cbikepics-2306755-full.jpg

http://p1.bikepics.com/2011%5C11%5C24%5Cbikepics-2306756-full.jpg

Nie bójcie się, nie popsuje tego klasyka, stąd nie chce wiercić, że w każdej chwili wracam do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mój przyjaciel ma błękitne W123 280CE Coupe w pełnej opcji, z niebieską skórą, tylko bez ABS z 78' na żółtych blachach. Ten samochód ma duszę:)

Dobrym pomysłem byłoby zdjęcie maskownic i tych głośników w desce i zrobienie zdjęć z przystawioną linijką, żeby było widać, co tam jest i o jakich wymiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, łatwo się zakochać w poczciwej beczce, miało to być auto 'niedzielne' ale tak fajnie mi się nim jeździ że używam go na codzień, chociaż najostrzejszą zimę przestoi w garażu. Stąd moja inicjatywa na zmianę audio, sam jestem fanem czystego brzmienia, w domu mam zestaw cambridge audio i głośniki yamahy, a w mercedesie po prostu muzyka stoi w miejscu.. no i kaseta :D

Więc liczę na radę co do tych głośników. Rozumiem że wszystkie 4 muszą być sredniotonowe ? bo nie mam ani syczków ani subwoofera w aucie. Zagra coś takie zestawienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałbym raczej nad rezygnacją z tylnych głośników w półce, a próbie upchania w desce głośników 13 cm.

Nie wiem jak do tego podchodzisz, czy nie chcesz nic uszkodzić, czy nie może być nic widać, ale nic nie popsułbyś, gdybyś nawet miał zestaw odseparowany i tweetery byłyby na podszybiu (w rogu szyba, maskownica, słupek) do niczego bezpośrednio nie mocowane, a tak jakby naciągnięty przewód dociśnięty maskownicą lub do niej złapany jakimś klejem od spodu, żeby się trzymał. Ewentualnie można coś wymodzić z maskownic, przecież możesz kupić sobie drugi komplet do takich prac.

Zrób zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tylko te dwa głośniki z przodu + tweetry ? Właśnie nie chcę nic wiercić, poszerzać, bo kiedyś może będę musiał wrócić do oryginalnych rozmiarów głośnika.

Co to maskownica ?

Czyli rozumiem ze montowanie mocniejszych 4 głosników + lepsze radio nie ma sensu ? to nie będzie grało ? Czemu rezygnować z tylnich głośników ? czego fotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tylko te dwa głośniki z przodu + tweetry ?

 

Tak. Nie wiesz dlaczego, więc FAQ jako lektura obowiązkowa.

 

Właśnie nie chcę nic wiercić, poszerzać, bo kiedyś może będę musiał wrócić do oryginalnych rozmiarów głośnika.

 

Można sporo poprawić granie przez zrobienie w miarę szczelnej i sztywnej komory głośnikowi. Tego z zewnątrz nie byłoby widać, kryłoby się wewnątrz deski. Masz pojęcie, jak kiepsko grałyby te twoje Yamahy, gdybyś pozbawił je obudowy? Nie służy ona jedynie jako statyw.

 

Co to maskownica ?

 

Maskownica to ta kratka/siatka nad głośnikiem, którą się zdejmuje. Powinieneś to wiedzieć z HA.

Tu moje pytanie, czy wchodzi w grę kupienie sobie ich jeszcze jednego kompletu i wtedy przy nich grzebać?

 

 

czego fotki ?

 

Pisałem wyżej, czego i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w środku deski mogę uszczelnić komorę, ale do głośnika 100mm bo powtarzam że nie wchodzi w grę jakakolwiek przeróbka wizualna. 2 głośniki nie będą za ciche ? Chciałem właśnie żeby auto było tez głośne na tych głośnikach w miarę. Co z bassem ? 2 głośniki wytworzą odpowiednie ciśnienie ? Mógłbyś mi pokazać model głośnika i który mówimy/ jaki byś polecił ?

 

Grzebać przy maskownicach ? Sory ale czasami nie rozumiem twoich wypowiedzi. Wytłumacz mi wszystko, po co dwie pary maskownic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po prostu nie których fraz, nie podważam wiedzy czy waszych rad, zresztą wchodziłem w to faq i nawet nie wiem na co patrzeć / co mi się przyda co do mojego tematu. Prosiłbym po prostu o poradę i wytłumaczenie, czemu mam zrezygnować z głośników z tyłu ?

 

Jakieś wykresy, wzory, sory ale nie przyszedłem tu się edukować, że ja sam zaraz rozkminię i zbuduję sobie audio, tylko sięgam rady speców (was). Chcę żebyście po prostu powiedzieli co mam zrobić biorąc pod uwagę koszta i typ auta, w którym nie można nić wiercić, poszerzać, łatać, przerabiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawa, herbata bądź piwko, usiądź, przeczytaj te paręnaście stron FAQ w całości, prześpij się, wiele Ci pomorze i rozjaśni. Choćby tak z ciekawości, skoro masz tam jakieś HA.

Nikt tu Ci nie powie, który głośnik gra najlepiej, tym bardziej o rozmiarze 100 mm. My z chęcią pomożemy Ci w rozwiązaniu problemu instalacji, by grało to jak najlepiej.

Głośników z tyłu nie montuje się, bo... byłeś kiedyś na koncercie? Ale najlepiej takim akustycznym lub w filharmonii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie w jakiś sposób zaprzeczyłeś, mówiąc że z 100mm i tak nie da się nic wyciągnąć.

To nie zdjęcie mojego auta, ale deska wygląda tak, w rogu widać głośnik. http://www.forum.fiatcoupe.pl/files/pict0558_825.jpg

Więc jesteś w stanie mnie zapewnić że 2 dobre głośniki z dobrą obudową z przodu + 2 tweetery zagrają lepiej od 4 tych samych głośników z przodu i z tyłu ?

A co do głośników które bodałem w pierwszym poście, one mają wbudowane tweetry w sobie, to by mi pasowało jeszcze bardziej, czy to spełni swoją rolę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam sobie w jakiś sposób zaprzeczyłeś, mówiąc że z 100mm i tak nie da się nic wyciągnąć.

 

Miałem raczej na myśli, że nikt z nas ich nie używa. Głębokiego bassu i mocnego kicka nie oczekuj z nich, tym bardziej przy instalacji w desce.

 

To nie zdjęcie mojego auta, ale deska wygląda tak, w rogu widać głośnik. http://www.forum.fia...ict0558_825.jpg

 

Doskonale wiem, jak wygląda deska. Mi chodzi o komorę za głośnikiem, GDY WYJMIESZ MASKOWNICĘ I GŁOŚNIK, WIDZISZ DZIURĘ I O NIĄ CHODZI. Bez większej urazy, ale ty jesteś tak niekumaty, czy prowokujesz?

 

Więc jesteś w stanie mnie zapewnić że 2 dobre głośniki z dobrą obudową z przodu + 2 tweetery zagrają lepiej od 4 tych samych głośników z przodu i z tyłu ?

 

Zagra to poprawniej. Przeczytaj FAQ, czas najwyższy. Jeszcze parę takich pytań, na które odpowiedź jest w FAQ i ku twojemu zdziwieniu, przyjdzie moderator, zamknie i wrzuci do kosza ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory albo jestem ślepy, albo nie umiem obsługiwać wyszukiwarki, ale nie mogę znaleźć nigdzie żadnego faQ jakiegoś nazara.. A te artykuły o napięciach sinusoidalnych i o tym że kable są ważne w sprzęcie audio to co mają wspólnego z moimi pytaniami?

 

Jak będę zdejmował głośnik to zrobię zdjęcie, narazie nie mam na to czasu i warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok przeczytałem kosztem wyzwisk narzeczonej :)

 

A jak masz doświadczenia w mercedresie to się tu nie przyda, ja mam mercedesa.

 

Teraz zmieniam trochę swój pogląd rzeczywiście faq odpowiedziało na część moich pytań, tylko że tam głównie chwalone są głośniki zamontowane w drzwiach.. Ja zamiast tego mam deskę rozdzielczą, bardzo w tym przypadku różnią się walory akustyczne ? Mocny głośnik może powodować wibracje wszystkie co tam jest (zegary, nawiewy) itp, dlatego odpada tam wsadzanie czegoś co wytwarza spory bass. Jednak mam w bagażniku dość ciekawe miejsce na woofery/subwoofery, chodzi o to :

http://p1.bikepics.com/2011%5C08%5C19%5Cbikepics-2259271-full.jpg

zrobić z tego bagażnika typowy prostokąt, zrównać powierzchnie od końca auta (lamp) do nadkoli (+nad nadkolem), nie wiem czy zrozumiecie, ale po prostu zrobić skrynie z tych przestrzeni które są po bokach, za nadkolem, myślicie że da się coś z tego ukręcić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak dobre są ? Moc RMS mają niższą niż inne głośniki w tej cenie, w dodatku ciężko poszukać o rozmiarze 100mm.. + osobny tweeter który musiałbym gdzieś zabudować. Jeszcze jedno pytanko : Gdzie się montuje te zwrotnice ? W faq było że można nawet w podłokietniku w drzwiach, ale to bardzo dziwne miejsce..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc RMS nie jest w żadnym stopniu wyznacznikiem jakości grania. Zwrotnice montuje się na przewodzie głośnikowym od wzmacniacza. Rozdziela ona na przewody do woofer i do tweeter. Miejsce nie ma znaczenia, musi gdzieś być.

Tweeter wypuściłbym ponad maskownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok, teraz doczytałem na forum w124 na temat rainbow sl 120 i chyba zdecyduję się na te glośniki, same pochwały, mają w sobie już tweeter, tylko zastanawiam się czy dodawać coś jeszcze na tył w celu wzmocnienia doznań czy zamiast tego dorzucić jakiś wzmacniacz i byłyby tylko te z przodu + wzmak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...