Skocz do zawartości

Jak dobrze skonfigurować radio?


noname2327
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno kupiłem sobie do samochodu nowe radio sony cdx-gt450u radyjko jest wystarczające dla mnie tylko mam mały problem. Wcześniej miałem radio jvc kd-s636 i ustawiałem bas na maksa i był taki głęboki fajny basik a na nowym radiu jest ten bas taki twardy jakby ktoś młotkiem walił ;O nie jest to takie typowe pierdzenie ze głośniki nie dają rady ale to nie jest miły dźwięk. Posiadam z przodu głośniki oryginalne od fiesty rok 1995 a z tylu jbl gt5-963. Tutaj jest moja prośba czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak ustawić te nowe radio żeby ten bas był taki miękki i głęboki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Sony ma taki charakter brzemienia. I ile nie będziemy klikać/ustawiać efekt pozostanie ten sam.

Moja mała rada wytłum drzwi (podstawowo) zainstaluj w nie jakiś podstawowy system odseparowany 165mm nawet zasilony samym radiem da dużo lepszy efekt końcowy niż podmiana samego radia w tym systemie co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samym radiem to chyba głośników nie spali?

Nie? A jak wzmacniacz gra w przesterze, przez co cewka w głośniku nie chłodzi się optymalnie, a mocy coraz więcej podawane na cewkę?

Czy trudno o przester we wzmacniaczu w radiu? -Nie. Czy trudno popsuć przez to głośnik? -Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż teoretycznie jvc miało 4X35 a sony ma 4X52 w

 

A faktycznie po 18 watt.

 

 

 

znaczy sie powiem tak co do pracy głośników przednich nie mam zastrzeżeń tylko denerwuje mnie praca głośników tylnich

 

Oryginalne głośniki mają to do siebie że w większości przypadków zagrają lepiej w nieprzygotowanym aucie aniżeli tylna półka z jbl.

 

Co do radia to ono pewnie ma takie brzmienie. Powyłączaj loudnesy, jak kolega wyżej pisał i pokręć ciut korektorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...