Skocz do zawartości

"Nowe" Alledrogo


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie też była bardziej czytelna stara wersja. Co do ebay jedno mi nie pasuje, przy próbie wyszukania przedmiotu pojawia się tyle wyników, że głowa boli, przeważnie nie są one nijak związane z poszukiwaniami, do tego kategorie są jak dla mnie "pomieszane" wzmacniacza mogę szukać w RTV jak i w częściach samochodowych. Wiadomo, że to zależy od wstawiających, ale w allegro jakoś szybciej mogłem się doszukać.

 

Jak ktoś ma instrukcję, jak korzystać z ebay, to chętnie poczytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zreszta placic przez allegro? Juz teraz to głupota...

 

 

A tego podejscia za nic nie potrafie zrozumiec , co chwile slysze ze place przez allegro to jakies zlo ale pytanie dlaczego tak ludzie mysla. Naprawde mnie to intryguje. Zawarlem przez allegro juz pewnie ponad 1000tranzakcji z czego okolo 200-300 przez kilka miesiecy korzystajac z place allegro a nawet naklaniajac do tego , jak kupuje to tez sobie chwale ta opcje bo dla mnie przyspiesza zakup jak i ulatwa sprzedaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nienawidze kiedy ktoś robi ze mnie idiote... Sprzedajesz coś, odrazu otrzymujesz info że masz kase na koncie... A w realu i tak mija dzien albo dwa od momentu kiedy zlecasz wyspłąte srodków z tego pseudo ułatwienia.

 

To jest obracanie poteznym kapitałem przez określony czas i wmawianie ludziom,że wszystko jest w 100% uczciwe. Jeśli oni nigdzie nie potrafią napisać jasno co i jak to jak mam ich traktować w 100% bez zastrzeżeń?

 

Zaden cud ta opcja bez niej także zyło sie dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiac czasami po 10 tranzakcji dziennie daje mi to ulatwienie ze ktos kupuje w weekend powiedzmy 15 paczek , korzystajac z place z allegro wiem ze kasa jest juz przelana pakuje paczki i wysylam wszystko w poniedzialek rano kurierem. Kasa wplywa okolo godziny 16 w Poniedzialek a klient ma towar we wtorek rano. Podnosze w ten sposob poziom zadowolenia klienta. To ze obracaja ta kasa mnie nie obchodzi bo diala to szybko bardziej mnie denerwuje zachowanie serwisob bukmacherskich ktore przelewaja kase nawet 5dni ale z drugiej stroy daja mi wygode ze nie musze chodzic do bukow stacjonarnych tylko relaksujac sie przy piwie mam dostep do statystyk i obstawiam w 10-15 minut zaklad w domu - za wygode tez trzeba placic. I tak samo nie mam zadnych ale do allegro ze place prowizje + koszty wystawienia aukcji bo robiac 5 tys obrotu miesiecznie oddaje im okolo 250-300zl a za lokal gdybym chcial to sprzedawac stacjonarnie to same rachunki nawet bez czynszu by mnie wyiosly wiecej. Uwazam poprostu allegro za swietny serwis ktory nie jest bez wad ale nigdy nie bede sie czepial ze robi kase na swoich klientach bo wszystkich boli ze robia miliony ale ilu ludzi dzieki allegro robi miliony ?

 

p.s uwazam ze ludzie powinni iec wybor jezeli chodzi o korzystanie z tej opcji ale wole gdy wybieraja przelew za jej pomoca i tak samo jezeli jestem kupujacym a sprzedajacy robi interesy jak ja to bardzo doceniam to ze paczka jest u mnie dzien szybciej niz gdy robie normalny przelew. Inna sprawa jest gdy ktos wlasnie korzysta z tej opcji tak ze nie wierzy ze jest kasa puki nie ma na swoim koncie wtedy to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacę z Allegro to super ułatwienie.

 

Wyobraź sobie sytuacje.

 

Mamy poniedziałek 13.00.

Ktoś kupuje produkt np. 10 mat STP.

Klika kup teraz i nagle daje płacę z allegro.

Dostaję info, że kasa już jest na koncie allegro (czyli na 100% będzie u mnie jutro).

13.15 paczka już jest spakowana, kurier wpada o 14.

Klient się cieszy bo rano we wtorek około 9-14 ma pakę u siebie...

 

A w przeciwnym wypadku byłoby:

Mamy poniedziałek 13.00.

Ktoś kupuje produkt np. 10 mat STP.

Klika kup teraz i udaje się na pocztę zapłacić.

Mija wtorek, środa, czwartek, piątek (nawet do 14 dni idą przelewy z poczty)...

I czeka na paczkę długo...

 

No i wersja bardziej optymistyczna:

Mamy poniedziałek 13.00.

Ktoś kupuje produkt np. 10 mat STP.

Klika kup teraz i robi przelew z banku.

U mnie ten przelew będzie zaksięgowany we wtorek. I tutaj mamy małe kuku - bo może być to wtorek rano, albo po 15.

Czyli jak będzie rano to OK - w środę koleś ma paczkę.

Ale jak będzie zaksiegowany we wtorek po 15 to już kurier jej nie zabierze i pójdzie w środę czyli paczka trafi do klienta w czwartek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to juz jest stwarzanie problemow , skoro place z allegro samo w sobie daje taka mozliwosc to nie ma co sie wielce zastanawiac jak zrobic zeby osiagnac juz osiagnety cel ;)

 

Ludzie ktorzy duzo handluja wiedza jaki daje to plus/ulatwienie, a szukajac teori spiskowych zawsze sie cos znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W calym allegro funkcja "place z allegro" to chyba najlepszy ich produkt majacy sprzedawcy cos ulatwic w moim przekonaniu. Sam jak kupuje to jak moge tak place, jak sprzedaje to wiekszosc klientow tak placi, szybko i sprawnie, a to ze na kase czekam 1 dzien (nigdy wiecej nie czekalem)? Nie ma to dla mnie znaczenia, sprzedaje towar, ktory jest dawno zaplacony wiec 1 dzien w ta czy tamta strone nie ma dla mnie znaczenia, najwazniejsza jest informacja, ze jest zaplacone i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm - dla mnie jako Kupującego opcja płacenia przez Allegro - jest dużo szybsza - dobieracie sobie bank, w którym macie własne konto i pieniądze "formalnie" sprzedający otrzymuje praktycznie od razu.

Nie wiem ile trwa proces przelania z ich konta na rzeczywiste sprzedającego. Sam sprzedaję sporadycznie - ustawiłem wypłaty na poziomie 20 pln...i nie zauważam żeby te pieniądze opóźniały się o choć jeden dzień.

 

Dla mnie bomba-kilka klinięć-formularz i nie ma potrzeby kontaktu a zakupy zrobione.

 

p.s. Swoją drogą przecież każdy może sobie dobrać opcję płatności pod swoje preferencje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tylko jak jest ze zwrotem pieniędzy płacę przez allegro gdyż przy zwykłym przelewie na konto sprzedającego ogólnie allegro zbywa poszkodowanego.

W moim przypadku gdzie sprzedający wyj*bał mnie na 44zł już po zakończeniu sporu, zawieszeniu konta sprzedającemu i przeniesieniu aukcji do archiwum (zakupiłem przedmiot 06.09.2011r) nadal z zapytaniem do allegro dostaję tę samą wiadomość

"Ze swej strony zachęcam do próby kontaktu ze Sprzedającym, w celu polubownego zakończenia sprawy."

I tak już od miesiąca…

A najśmieszniejsze jest to że sami się nie mogą z nim skontaktować więc jak ja mam to niby zrobić?

Przyjmijmy że odwiedziny nie są najlepszym wyjściem :P

Biegać z świstkiem i przedstawiać maile jakoś mi się nie widzi a tym bardziej już zaganiać na policję na kwotę 44PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najgorsze było ukrycie nazw kupujących. Wielokrotnie uchroniłem sie przed kupnem bubla pytając już kogoś kto kupił. Teraz nie da się i trzeba czekać, aż wystawi komenta i nie zawsze wiadomo co kupił, bo szybciutko przerzucają do archiwum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...