Skocz do zawartości

"Nowe" Alledrogo


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Co sadzicie o nowym designie Allegro ? Ja na szybko nie umiem znalezc kilku podstawowych bardzo przydatnych opcji.. Np. Lokalizacji kontrahenta. Jestem w robocie, wiec jestem niezalogowany.. Rozklad zdjec i pare innych pierdol tez mi nie przypadly do gustu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

robia sie na ebay'a, pewnie kwestia przyzwyczajenia ale mi poki co tez nowy design nie przypadl do gustu

 

tez nie wiem gdzie sprawdzic skad jest sprzedajacy

 

btw. alledrogo.pl to ciekawa stronka gdzie wpisujac nick sprzedawcy otrzymujemy troche info o jego poprzednich transakcjach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odbiorze osobistym wiem, ze jest miejscowosc (nie zawsze) :) Ale tak poza tym, zeby cos znalezc to tragedia.. Powinno byc po staremu miejscowosc na pierwszej stronie i tyle. Czasem ludzie nie maja czasu/mozliwosci odpisac na @, telefon tez nie zawsze jest podany i transakcje sie przedluzaja..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja opinia - gówniany "dizajn", plagiat "jebeja", po co przyzwyczajać ludzi do nowego, skoro to dobrze "latało". BTW - nauczą nieprzekonanych do "jebeja" obsługi podobnego graficznie portalu i przez to stracą na rzecz "jebeja" kontrahentów :) ale to dobrze, może ich "monopol" zostanie złamany :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni tylko kombinują jak wysysać pieniądze od użytkowników:) Większość zmian jest krytykowana przez użytkowników, a oni i tak mają to w dupie. Tutaj można poczytać na ten temat, ale część krytycznych komentarzy i tak jest usuwana: http://allegro.pl/phorum/read.php?f=300&i=68288&t=68288

 

Z tym odbiorem osobistym to jasna sprawa, że miało to na celu ukrócenie zakupów poza allegro, bo ludzie ich dymają zamiast płacić prowizje:)

Zmiana ze zdjęciami też nie jest bez znaczenia, bo wzrośnie im ilość fotek wrzucanych na serwer allegro za co biorą kasę:)

Ale chyba najbardziej przeszli samych siebie, kiedy to zwiększyli opłatę za 14 dni pod hasłem: "OBNIŻAMY CENY" --> to było dopiero dobre:))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - zgadzam sie w 100 %.. Ludzie ogarna Ebay i tyle :) I walsnie po co zmieniac cos co jest dobre..

 

Miki - tez wlasnie mi sie wydaje ze chodzi o to, ze jak nie masz konta to sie nie skontaktujesz ze sprzadajacym jak nie ma telefonu podanego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z kazdą nową rzeczą - trzeba sie przyzwyczaić.. Ja osobiscie troche sie gubie, wole starszą wizualizacje, ale w koncu mamy XXI wiek i wszystko ulega zmianie..

Narazie sie troche mecze, denerwuje mnie to ze za kazdym razem jak wchodze na strone sprzedajacego, na czyjąs aukcje, musze "rozbierac" ja zakladkami by widziec całosc jej "piękna". Zasadniczo to mnie denerwuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinują co zrobić, żeby ludzie nie umawiali się na odbiór osobisty i nie robili deali poza. A skubańcy są tacy biedni, że "już" w biurowce inwestują :) A poza tym muszą coś zmieniać, żeby nie było, co akurat obecnie mi też nie pasuje, ale to zapewne kwestia przyzwyczajenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ze zdjęciami też nie jest bez znaczenia, bo wzrośnie im ilość fotek wrzucanych na serwer allegro za co biorą kasę

Nic się nie zmieniło nadal można zamieszczać zdjęcia nie ponosząc przy tym kosztów :wink:

Co do adresów to różnie z tym bywało, często był inny w profilu niż w rzeczywistości albo w lokalizację wpisywano "internet" itd. korzyść na nową opcję allegro jest taka że nie zawsze przebywamy w chwili wystawienia przedmiotu w miejscu podanym w profilu (np:praca po za miejscem zamieszkania) czyli do każdej aukcji podchodzimy bardziej indywidualnie, teraz jest zamieszanie ale spokojnie ludziom którym zależy na sprzedaży poinformują nas przy możliwości odbioru osobistego o jego miejscu.

Zmian na tym serwisie aukcyjnym było już spooooro i nie jeden temat o tym na forum ja jednak uważam że wyjdzie to na +

Podam przykład poprawnie wystawionej aukcji GROUND ZERO GZPW 15" 5000 RMS TOTALNY UNIKAT jak widać można

Aukcja oczywiście przypadkowa i nie chciałbym aby ktoś odebrał to jako chwyt marketingowy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upodabniaja sie do ebaya, a dla mnie to ktok do tylu. Ebay niestety dziala jak chce, jak czegos szukam musze latac pomiedzy ich kilkunastoma stronami bo to polaczone jest jakos tak marnie.

Mi nowe allegro sie nie podoba no ale co zrobic, czy staci monopol?? Ja uwazam, ze nie ma na to szans z pewnoscia nie na rzecz ebaja chyba, ze powstanie cos nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zawsze ludzie marudzą, bo każda zmiana jest zła:)

 

Ebay też idealny nie jest, często brak im odpowiednich podkategorii.

 

Tutaj troszkę przyzwyczajenia i też będzie si. Dziwne troszkę z tą lokalizacją oraz wkurza mnie, że żeby zobaczyć np towary wystawione w ciągu ostatnich 12 godzin to muszę wejść w menu.

 

Ale to raptem jeden ruch więcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po staremu lepiej...nawet jak nie bylo opcji odbioru osobistego patrzałem skąd sprzedający i jadąc w delegacje odbierałem,bo zawsze sie szło ugadać.czasem 10zl drożej ale szło...teraz ślij meila czy dzwoń i pytaj...jak dla mnie duuuuzo gorzej i niepraktyczniej

czesto czegos szukalem zgodnie z trasą w polsce a teraz lipa... :zdegustowany: i to duza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ebay (ale UK) nie PL jest dużo lepszy od Allegro. Na ebay-u jest kilka fajnych rzeczy których do tej pory nie ma na Allegro i zupełne inne podejście ma ebay niż Allegro do transakcji i klientów.

Bez porownania, tam nie ma nie rozwiazanych spraw.Albo kasa albo towar....I obsluga jest duzo latwiejsza.Ale to pewie kwestia przyzwyczajenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Allegro – lider e-handlu – wprowadza nowy, korzystny cennik dla aktywnych Sprzedających. Każdy Użytkownik, który sprzeda oferowany produkt, zostanie zwolniony z opłaty za jego wystawienie. Nowy model cennika będzie obowiązywać od 18 listopada. (...)"

 

 

http://www.ecommerce.edu.pl/wiadomosci/prasa/allegro-zmniejsza-oplaty-za-korzystanie-z-serwisu.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bez sensu do zamkniecia.

dla ciebie bez sensu...i nie wypowiadaj sie za innych ze do zamkniecia,przy piwie więc 90% tematów powinno stąd lecieć gdybym ja pisal co do zamknięcia

jest gorzej i tyle..patrz mój poprzedni post a zrozumiesz jakie są teraz utrudnienia a takich jak ja są tysiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniejsza wersja allegro była bardziej czytelna, aktualnie to jest tak jak by założyli "nową skórę" na starego niedźwiedzia, co by go trochę odkurzyć, bo nowych opcji doszło tyle co kot napłakał ... a burdel niesamowity jest co by czasem coś znaleźć ...

Na ebayu navi działa dużo lepiej od lat, jak ktoś umie szukać, znajdzie tam wszystko, możliwość zaznaczenia chociażby paru kategorii w których można szukać, podkategorii i itp. to tylko jeden z czynników przewagi tego serwisu, nad rodzimym tworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...