Skocz do zawartości

dokompletowanie sprzetu CA - BMW e39 5er


cloud110
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebowalbym fachowej porady dot. car audio. Mam juz czesc sprzetu do swojej 5er e39 ale brakuje mi glosnikow.

Sprzet ktory obecnie juz posiadam:

sub Vibe Space CBR12 EVO 3kW

piecyk Vibe BlackBox Bass 4 1800W Hybrydowy Class GH 1-kanalowy

maty wygluszajace dynamat extreme na pokrycie calego auta

do tego cale okablowanie, brakuje mi jedynie glosnikow na przod i tyl.

Jako ze do e39 wchodza oryginalnie 13' glosniki, zamierzam zrobic male przemodelowanie i wrzucic 16'' na przod i 13 na tyl.

Moglby mi ktos polecic dobra pare glosnikow na przod i tyl?

Jesli chodzi o zakres kosztow to chcialbym sie zmiescic do 1500zl. Zalezy mi na czystosci dzwieku, chociaz lekkim basem bym nie pogardzil.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie chce zakladac nowego tematu, to podepne sie pod swoj stary.

Nie jestem pewien czy dobrze ogarniam instalacje to po prostu opisze jaki mam zamysl zrobic to u siebie.

moje komponenty:

sub Vibe Space CBR12 EVO 3kW

piecyk Vibe BlackBox Bass 4 1800W Hybrydowy Class GH 1-kanalowy

udimension uglow 4075 4kanalowy

dls rs6a 165mm przod

hertz dt16 130mm tyl

i do tego dokupilem gwizdki hertz dt16 na tylnie drzwi bo jest puste miejsce bez gwizdkow

 

- czy dimension glow ogarnie glosniki na przod, tyl i do tego dodatkowe gwizdki?

- czy cala ta instalacja moze byc oparta na 1 bezpieczniku "+" miedzy akumulatorem a kondensatorem?

- czy kondensator Vibe'a PowerCap 1.5F ogarnie cala ta instalacje?

- czy zasilanie wychodzace z kondensatora moge rozdzielic na 2 osobne wzmacniacze? wrzucilbym jakis rozdzielacz za kondensatorem i dopuscilbym osobne zasilanie do monoblocku i 4 kanalowego wzmaka?

- czy jesli posiadajac ori radio nie posiadajace wjscia na wzmaka ten konwerter http://allegro.pl/konwerter-sygnalu-glosnikowego-do-poziomu-rca-i1918522328.html spelni zalozone wymagania? dodatkowo za konwerterem wrzucilbym rozdzielacz z 2 kanalow na 4 zeby dopuscic sygnal do obu wzmakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czy cala ta instalacja moze byc oparta na 1 bezpieczniku "+" miedzy akumulatorem a kondensatorem?

ten bezpiecznik zabezpiecza przewód a nie wzmaki

 

- czy dimension glow ogarnie glosniki na przod, tyl i do tego dodatkowe gwizdki?

musi być dodatkowa zwrotka na gwizdki i woofery na tył

 

- czy kondensator Vibe'a PowerCap 1.5F ogarnie cala ta instalacje?

niepotrzebne badziewie

 

- czy zasilanie wychodzace z kondensatora moge rozdzielic na 2 osobne wzmacniacze? wrzucilbym jakis rozdzielacz za kondensatorem i dopuscilbym osobne zasilanie do monoblocku i 4 kanalowego wzmaka?

j.w

 

 

- czy jesli posiadajac ori radio nie posiadajace wjscia na wzmaka ten konwerter http://allegro.pl/ko...1918522328.html spelni zalozone wymagania? dodatkowo za konwerterem wrzucilbym rozdzielacz z 2 kanalow na 4 zeby dopuscic sygnal do obu wzmakow

 

może być ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale roboty sie szykuje co nie miara, efekt moze byc niezadowalajacy niestety,bo te e39 ciezko udzwiecznic bez ingerencji konkretnego fachmana... Tak sie sklada, ze sluchalem auta w ktore bogaty chlopak wpakowal kupe kasy w najlepsze klocki, wykleil cale, calutkie auto wewnatrz STP, calosc oparl na alpine cda-9835 i powiem szczerze, ze dupy nie urywalo, ale ma sie wkoncu tobie podobac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada, ze sluchalem auta w ktore bogaty chlopak wpakowal kupe kasy w najlepsze klocki

Tak się też składa, że często bogaci chłopacy nie wiedzą kompletnie czego chcą i w konsekwencji zostają wydojeni przez mniej bogatych chłopaków, ale za to bardzo łebskich ;) Skutek jest taki że mają nafaszerowane złotówkami auta, które nie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko wygluszam, komor nie bede robil gdyz nie wiem czy to wszystko by sie zmiescilo a zalezy mi na oryginalnym wygladzie.

to o audi to odpowiedz na problem kolegi, cos go ugryzlo samo z siebie widac :)

audio robie dla siebie i pod siebie, nie zalezy mi na ocenie kogos innego. wiem jak te komponenty sie sprawuja i to jest to czego oczekuje od nich, zalezy mi tylko na poprawnym podlaczeniu tego wszystkiego. chce zrobic to sam wiedzac co i jak zrobilem a nie oddajac tego do jakiegos serwisu car audio ;) pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory, ale to ty udajesz wielkiego kozaka. ja prosilem tylko o fachowa rade, w glebokim powazaniu mam to co myslisz o moich komponentach, o mojej wiedzy czy ilosci zlociszy ktore posiadam.

Nikogo nie udaję. Nie pisałem do Ciebie, tylko do Ricoli. Chodzi mi o przytoczony przez niego argument ilości kasy w zestawieniu z jakośćią - nie muszą iść w parze. Tylko tyle. W ogóle nie było moją intencją dowalanie komukolwiek, tylko wrzucenie takiej mojej refleksji, że można zbudować dobry system SAMEMU za niewielkie pieniadze (jak u Ciebie chociażby).

 

Co do rad dla Ciebie, to odpuściłbym nagłośnienie tylnych drzwi, bo widzę że w drugim konfigu znowu ono powraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, to przepraszam. zle zrozumialem.

bylem pewien ze dogryzasz mi za moja niewiedze i zly dobor komponentow.

tylnie drzwi calkowicie odpadly, gwizdkow nawet nie wrzuce z tego wzgledu ze maskownica jest znitowana z plastikiem i nie chce tego niszczyc.

polka zostaje naglosniona z tego wzgledu ze czasem potrzebuje pelen bagaznik i tyl nie ma naglosnienia bez subwoofera.

dzieki za wskazowki raz jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...