Skocz do zawartości

telewizja cyfrowa


ZbuchanaOWCA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Vectre- na pewno lepsze od aster city.. Net 24mbit, telefon 500min, i tv analogwe oraz cyfrowe.. Umowa na 2 lata :

6miesiecy za 1zł za kazdy pakiet , 6miesiecy za 50zł, a drugi rok po 99zł bodajze.. Czyli srednio 60pare złoty miesiecznie..

to rzeczywiscie bdb oferta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam n'kę już parę lat i może to kwestia przyzwyczajenia, ale ją bym śmiało polecił.

 

Pliusy:

Dużo kanałów HD

Bezproblemowy dekoder

Jak kończy się umowa, to dorzucają Ci dużo pakietów,albo nawet pełny pakiet w tej samej cenie.

Wygodny interface EPG (przynajmnie wg mnie, z innych dekoderów jakoś mi nie odpowiada)

Dobra jakość materiałów z których zrobiony jest sam dekoder i pilot (nie wygląda to na tak tandetny plastik jak przy Cyfrowym polsacie - nie wiem jak nowe, ale starsze piloty strasznie szybko się "wycierały")

Infolinia

 

Minusy:

Na razie nie zauważyłem

 

Poprzednie cyfrówki przerabiałem wcześniej, może teraz poprawiła się ich ogólnie rozumiana jakość. W każdym razie na razie :P n'ki nie planuję zmieniać.

 

P.S.

Mam zwykły dekoder, nie ten z nagrywarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie w nieszkaniu mam N, jednak u rodzicow jest rownoczesnie (Cyfrowy polsat, N i tp) smialomoge zauwazyc, ze:

 

Polsat ma gorszy dekoder jak N (polsat hd5000, N taki maly z zaokraglonymi rogami porownuje)

W dekoderze N jest duuuuzo bardziej intuicyjny interffejs jak w CP (cyfrowy Polsat) nawet po aktualizacji na troche lepsze menu w CP

N ma pakiet BBC, czego polsat nie (uwazam to za duzy minus dla polsatu,bo nie ma Top Gear na BBC Knowlage HD)

N ma wiecej programow HD jak polsat i jest roznica w wygladzie polsat/N na korzysc N

 

Porownanie odbylo sie na tym samym TV (plazma 600Hz Samsung 42") i tej samej antenie, poprostu dekodery przekladalem. Nikt mi nie powie, ze CP jest w tej chwili lepsze jak N, nie wspomne o marnej ofercie i drozyznie w Cyfra+....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat ma gorszy dekoder jak N (polsat hd5000, N taki maly z zaokraglonymi rogami porownuje)

Każdy jeden z Polsatu jest gorszy od N i zwykłych Cyfry.

Natomiast HD Cyfry nie należy do demonów prędkości.

W Polsacie jest ciekawe VOD, natomiast w N masz bardzo dobre pakiety, nawet w najtańszym jest już dużo kanałów, w tym kilka HD. Brakuje jedynie filmowych HBO/Filbox.

 

Zawieranie umów z Cyfrą to istna męka, a rozwiązanie umowy można porównać do przejścia przez piekło. Po 8 latach korzystania nie dostalismy ani jednej zniżki.

 

Z czystym sumieniem polecam N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jedynie filmowych HBO/Filbox.

 

Filmbox jest, ale w HD to juz trzeba sobie zamowic. Jednak kupujac pakiet HBO, dostajemy w tej cenie 3xHBA HD (HBO HD, HBO2 HD, HBO Comedy HD) i jeszcze do tego NfilmHD i Nfilm2 HD,jesli zadeklaruje sie chec korzystania z pakietu przez minimum 6miesiecy to te 5 kanalow dostajemy w cenie 25zl/mies.

 

W N sa umowy na 13 miesiecy, a za przedluzenie zawsze cos sie dostaje. N bedzie miec od 4 listopada nowa promocje, byc moze zrobi cos podobnego jak w tamtym roku, ze za 48zl/mies umowa na 13 mies da pakiet ktory nawet teraz kosztuje 59zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem polsata teraz mam enke multiruma,sprzet 1 klasa moge oglądać na dwóch tv i jeszcze coś nagrywać

co do programow mam jakis za 75zl plus za multi 20zl i czasem nie ma co oglądac...ale jakosc obrazu to żyleta duzo w hd.enka ma chyba obecnioe najlepszy sprzet,co do kanalów lepsza od polsatu co do cyfry to nie wiem jak tam z kanałami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery Cyfry Hd są na Linuxie, dlatego "chodzą" jak slimaki, n`ka ma na Javie oprogramowanie i dlatego tak fajosko chodzi, PC nie mam pojęcia bo nie miałem i się tym nie interesowałem. Miałem C+ w max pakiecie, na przedłuzenie zaoferowali mi to samo za .... UWAGA 50% więcej niż dotychczas, w tym momencie powiedziałem im zeby pocałowali się w d... i wróciłem do n`ki, jakość i obługa tej tv jest idealnie ergonomiczna, myślałem nad PC, ale kumpel który ma go już z 4 lata odradził z racji awaryjnych dekoderów z nagrywarką Sagem, co już którys raz przerabia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 N'ki i jeden polsat, i co do HD to N'ka ma wyzsza jakosc obrazu porownujac ten sam program z 2 dekoderow. Obecnie rezygnuje z tego polsatu bo juz polsat jest w n-ce. Mi najbardziej pasuje kwestia obslugi, Polsat jest jakis chory z tym menu, jakos mi nie pasuje. N'ke mam juz daaaawno i jakos jestem najbardziej zadowolony (no moze poza sprawami biura obslugi). Cyfre kiedys mialem co jest teraz to nie wiem wiec sie nie wypowiadam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat jestem w n i zgadzam się dokładnie z każdym postem powyżej, podkreśliłbym jeszcze raz interfejs, jakość kanałów (chociaż na 52calach widać ten nędzny bitrate niestety), szybkość. Reszta co do pakietów itd to pewnie zależy od tego kto jakie ma oczekiwania. Ja sobie cenię ligę mistrzów i to mam. Ligi polskiej jest mniej niż w cyfrze, jeśli ktoś jest fanem....

Pamiętać trzeba (jak wszędzie i w różnych branżach) o promocjach i ich regulaminach, a przez promocje zmieniąjacych się planach abonamentowych i ich zasadach.... Czytać Czytać Czytać i nie wierzyć infolinii (sprawdzone ;) ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sony 52w4500

nie wiem co oznacza jak na telewizor tej klasy

bitrate to bitrate sprawdzcie jak nadaja w polsce a jak w innych krajach. przed chwila chocby n sport hd roznil sie od innych, na ktorych leciala LM. podobnie jest z discovery showcase vs inne discovery w hd. przykladow jest wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cyfre + i goraco polecam - obraz ok dekoder wpozo. Dobra jakosc HD.

 

Minus takze jest - denerwuja mnie telefony z cyfry proponujace jakas dodatkowa usluge za promocyjna cene - czasami 4 do 5 miesiecznie. Chodzi mi o to ze kolega sie naciol na cos takiego z nimi i w rezultacie zamiast niskiego rachunku otrzymywal dosc wysoki.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate... kolega ma racje. Jeden tv (rodzicow 42" plasma 600Hz samsunga) i moj (LG LCD 42" 100Hz FullHD).na zadnym nie moge osiagnac 100Hz, na jednym i drugim najlepszy sygnal to 1920x1080@50Hz... jednak z polsatem czy poroniona (jak dla mnie cyfra+) jest duza roznica miedzy obrazem na kanalach hd na korzysc N.

 

UWAGA dla zainteresowanych grupa Canal+ wykupila ponad 50% udzialow w N dzis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...