Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze głośnika.


Matum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wcześniej zastanawiałem się nad Infinity ref1260 (nic nie przesądzone), 300Wrms itd, itp. Mam wzmacniacz Blaupunkt GTA460, nie dawno go kupiłem, nie zamierzam wymieniać, chce wykorzystać 100% jego możliwości.

Fiat Uno nie grzeszy pojemnością bagażnika, wzmacniacz mocą. 300Wrms to chyba dla mnie trochę mało, po za tym wzmacniacz ma 180Wrms w mostku, więc nie wiem jak by było z zasileniem tego głośnika.

180Wrms na kanał szału nie robi i napędzenie jakiegoś konkretnego głośnika 12" chyba się nie sprawdzi. Chciałbym napędzić dwa mniejsze głośniki każdy z osobnego mostka.

1. Czy lepszy efekt dały by 2x8", ewentualnie 2x10" niż jeden 12"?

2. Jakie głośniki polecicie do tego zabiegu?

3. Chciałbym skrzynię maksymalnie małą, jaką?

4. Jaki głośnik sprawdzi się przy moim wzmacniaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Kwestia czego chcesz

2.Kwestia czego chcesz i ile masz kasy.

3.Skrzynie robi sie pod T-S'y glosnika a nie glosnik pod skrzynie wiec najpierw trzeba wyslac.

4.Z duza skutecznoscia , nie wymagajace pradowo bo ten wzmaka zeby mial tyle mocy co na papierku to i tak bylby sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jestes maniakiem cisnienia to widze 2 mozliwosci

 

1 - 2 glosniki ktore zadowola sie moca z tego wzmacniacza

pewnie cos malego lub cos o mocy 100-150w

 

2 - troche kontrowersyjna opcja dla wielu ludzi - 1 duzy 2 cewkowy glosnik

w takiej opcji wykozystujesz caly wzmacniacz na 1 glosnik i osiagasz ok 300w

 

opcja kontrowersyjna bo wiele osob gada bzdury ze cewki sie uszkodza jak cos bedzie nie tak z wysterowaniem obu mostkow...

ale opcja od dawna sprawdzona i dziala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 - troche kontrowersyjna opcja dla wielu ludzi - 1 duzy 2 cewkowy glosnik

w takiej opcji wykozystujesz caly wzmacniacz na 1 glosnik i osiagasz ok 300w

 

opcja kontrowersyjna bo wiele osob gada bzdury ze cewki sie uszkodza jak cos bedzie nie tak z wysterowaniem obu mostkow...

ale opcja od dawna sprawdzona i dziala ;)

 

 

A no ciekawe, ciekawe. Dwa głośniki 8" po 200Wrms pewnie by starczyły na kilka miesięcy, ale gabarytowo niezbyt mi się to podoba. Jedna 12" około 400Wrms byłaby lepszym rozwiązaniem. Tylko niech wypowie się więcej osób na temat dwóch mostków do głośnika dwu cewkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze dwa glosniki 10' po 150wat zagraja mocniej niz jedna sztuka 12' 300wat. Co do podlaczenia w dwoch mostak osobnych cewek nie wiem , nie testowalem i uwazam ze w tym wypadku jezeli jestes maniakiem cisnienia a nie grana to lepiej zwiekszyc powierzchnie membrany uzywajac dwoch subow , np. 2x GMS 250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym się zastanowić nad dwucewkowym, ale boje się, że kiedyś mi tylko zadymi i dobranoc. Jakie polecicie 2 głośniki 8" które sprawdziły by się pod moim wzmakiem?

Co myślicie o Lanzarze max8, vm84, p84.

Ciekawym głośnikiem jest Hertz es200.

RE Audio RE-8S4 150Wrms jeden głośnik, mógłby mieć coś koło 200Wrms.

JBL GTO 804 200Wrms, jak z jakością?

Jaki głośnik wy polecicie?

 

Mógłbym się zastanowić nad dwucewkowym, ale boje się, że kiedyś mi tylko zadymi i dobranoc. Jakie polecicie 2 głośniki 8" które sprawdziły by się pod moim wzmakiem?

Co myślicie o Lanzarze max8, vm84, p84.

Ciekawym głośnikiem jest Hertz es200.

RE Audio RE-8S4 150Wrms jeden głośnik, mógłby mieć coś koło 200Wrms.

JBL GTO 804 200Wrms, jak z jakością?

Jaki głośnik wy polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad skrzynią z dwoma głośnikami 10" o mocy 250-300rms. Wymiary nie mogą przekroczyć:

 

A czym to zasilisz ?

 

Massz wzmaka ktory w powiewach ma 2x150wat , nie przesadzaj z glosnikami bo im wiecej mocy bedzie mial , im sztywniejsze zaqwieszenie , im mniejsza skutecznosc tym gorzej zagra pod slabym wzmakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x JBL GTO 804 wzmak by pociągnął, ale obawiam się że to będzie mało mocy, a tym bardziej jakiegokolwiek ciśnienia. Koszty takiego głośnika również są jak dla mnie dość spore. Z 2x Hifonics atlas ia 10 też wzmacniacz da sobie rade. Chyba że doradzicie jakieś inne dwie 10calówki.

Pewnie powiecie że jeśli chce więcej mocy to żebym zmienił wzmacniacz, ale nie dawno go kupiłem i nie chce zmieniać sprzętu co 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie rozumiesz podstaw. Glosnik NIE MA MOCY a jedynie podaną moc którą dobrze było by dostarczyc. To ze kupisz pod ten wzmacniacz nawet dwa glosniki po 1000WAT RMS nie znaczy ze w aucie ci zagra taka moc znaczyc to bedzie tylko tyle ze marnujesz te glosniki pod wzmacniaczem ktory i tak dostarcza im tylko 150wat i nie bedzie mial sily dobrze kontrolowac membrany. Twoja sprawa. Ja sam mam glosnik 400wat pod wzmakiem 250wat ale u mnie to tylko uzupelnia pasmo jest skrecony do minimum , jezeli go odkrece i ma robic cisnienie to robi go mniej niz poprzedni sub majacy 175wat i ta sama powierzchnie membrany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega wpadł w szał cyferek... wzmacniacz ma w 2 mostkach 150 rms na mostek, więc wzmacniacz nie napędzi nic poza tą moc. Lepiej zadudnią 2 głośniki po 150 rms każdy w jakiejś skrzyni br robionej pod nie, jak 2 głośniki po 300 rms. Albo pogodzisz się, z taką rzeczywistością, albo zmień wzmacniacz. Chyba nie zrozumiałeś, że 2 x 150 rms to jest właśnie te 100% tego pieca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...