Skocz do zawartości

Helix X-just


Hellsin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1) Produkują to , kosztuje około 150 Euro ;

2) Michał z Redy (Mehow) tego używa ;

3) Każdy oscyloskop z generatorem jest lepszy od tego ustrojstwa (dla elektronika). Jest to w zasadzie tylko urządzenie dla zakładów CA w których pracują ludzie nie umiejący się posługiwać oscyloskopem. W zasadzie jedyną zaletą tego urządzenia jest szybkość wysterowania wzmacniacza (zanim rozłożysz oscyloskop i generator to X-Justem ustawisz). Wada to regulacja skokowa cięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodałbym co innego, rewelacyjne urządzenie do wygrzewania głośników, po 3 dniach zabawy widać ręką jak chodzi membrana, ja to uzywałem do rozruszania wooferów i powiem że daje radę, tydzień po 10h bez problemu podarował 3-4 miesiące w aucie, szczególnie to słychać w głośnikach które dłużej się wygrzewają.

 

Co to jest dokladnie.

 

Można powiedzieć że jest to swego rodzaju generator częstotliwości, zadajesz od 10Hz do 20kHz i sobie głośnik popierduje, buczy lub piszczy :) masz jeszcze po za skokowym zakresem podziału, dodatkowe pokrętło którym lecisz co 1Hz praktycznie, w dolnm zakresie się to udaje, w wyższych już nie + gain

 

Ja woofery kręciłem od 15Hz do 100hz, powyżej tak buczały że nie dało się wytrzymać 3 piętra wyżej a zamknąłem zestaw na dole w łazience.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Just służy do :

1) Wysterowania wzmacniacza na odpowiednią czułość wejściową ;

2) Precyzyjny podział pasma filtrami wbudowanymi w wzmacniacz .

ale ....

Ad 1

Trzeba najpierw zmierzyć czułość wyjścia na końcach przewodów RCA przy wzorcowym sygnale 0 dB aby odpowiednio to ustawić (tego nie oferuje X-Just) ;

Ad 2

W większości wzmacniaczy częstotliwość się zmienia wraz ze zmianą napięcia zasilania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...