Skocz do zawartości

Problem ze wzmacniaczem DLS CA-21


Młody01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wczoraj jechałem sobie elegancko jechałem na lotnisko, a że z rodzinką to muzyki słuchałem po cichu i zacząłem dosłuchiwać na początku delikatne charczenie prawego tweetera, Po 15 min coraz wyraźniej to było słychać wiec stopniowo pod głaszałem i tweeter uspokajał się. Wracając z lotniska Muzyka na opór i cisza tweeter grał czysto. dziś rano jadąc do pracy znowu tyle że już strasznie słychać charczenie na każdej piosence i na całej linii głośności. wróciłem zły że to tweeter się spalił, przełożyłem lewy na prawo prawo na lewo i lewa strona ewidentnie charczy. Zacząłem szukać po kablach czy może coś się wzruszyło sprawdziłem wszystkie łączenia 0 luzu. na koniec podkusiło mnie sprawdzić sam wzmacniacz wziąłem owy tweeter spiąłem go na krótko i na jednym kanale Gra ładnie i czysto na drugim charczy i gra zdecydowanie ciszej... Wściekły na wieść iż wzmacniacz się zwalił (a kupiłem go dosłownie 5-6 dni temu) pojechałem po piwo do sklepu po mojej nierównej drodze (a że byłem wściekły nie oszczędzałem prędkości) i nagle charczenie znika i tweeter gra bardzo czysto i ładnie... Pograł tak z godzinę i z powrotem zaczyna charczeć. I tu moje zapytanie bo zapewne coś gdzieś się obluzowało, a że ja nie mam cierpliwości i umiejetności do naprawy tego wzmaka czy jest ktoś na forum kto to by ogarnął. słyszałem o jakimś ,, bogu'' który zawstydza wszystkie serwisy, czy ma ktoś do niego kontakt? Bo mógłbym tu na miejscu poszukać jakiegoś szpeca ale boję się że dorobi Pi*dzie uszu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej to przy moim użytkowaniu się stało :| mi się wydaję że luty się poluzowały

wez go rozkreć i zobacz czy ci sie cos rzuca w oczy :) wrzuc tutaj fotki , jest tu sporo znawców wnętrz :)

 

To raczej nie są żadne luty , wzmacniacz jest 2 ch ,a więc nie ma wydzielonego toru tweetera.

Zostaw to w spokoju , niczego sam nie zdziałasz , co najwyżej poważniej uszkodzisz.

 

Niestety, te zdjęcia niczego nam nie ukażą :wink2:

Te, ani inne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej napisałem nie mam najmniejszej ochoty na zabawę z nim tylko tyle pokazałem co było widać po zdjęciu pokrywki dolnej. Jutro pojedzie expresem do pasqa żeby mi do piątku wrócił... Czemu obstawiam zimne luty? bo jak przejechałem po mojej dziurawej drodze to go trochę wytrzęsło :D i zaczął przez chwilę działać dobrze :P

 

Podmieniałem zwrotnice. przed sprawdzeniem wzmaka. cały czas 1 kanał nawala... potem nawet jak na krótko podłączyłem to na 1 kanale gra ładnie pięknie na drugim słabo i charczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...