Skocz do zawartości

Woofer'y do 2-way.


M_A_X_A_M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję pary woofer'ów 16,5cm do systemu 2-way.

Za napęd posłuży (póki co przynajmniej) JL Slash 300/2. Resztę systemu frontowego stanowią SS D2904 napędzanym przez SA50.

Wymagania:

- szybki, punktowy i z dużym wykopem kick, nie oczekuję, że zastąpią mi suba (w "najgorszym" wypadku cięte będą od dołu w okolicach 50Hz, najprawdopodobniej jednak nieco wyżej), natomiast oczekuję dobrego kick'a;

- nie powinny gubić się przy głośniejszym słuchaniu;

- jak najlepsza, szczegółowa średnica, powinny nie bać się relatywnie wysokich podziałów (D2904 tnę w okolicach 5-6kHz zboczem 6dB/oct);

- w grę jak najbardziej wchodzą używki, lecz bezwzględnie nie zakatowane, naprawiane czy jakkolwiek uszkodzone;

- stan wizualny bardzo dobry (w granicach rozsądku);

- budżet - 800zł;

 

Oferty proszę przesyłać na PW, najchętniej wraz ze zdjęciami.

 

M_A_X_A_M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry sorry za OT ...

Ale nie lepiej dołożyć grosza i Na Drogo stoją Lotuski :) ?

Wymagania spełniają w 100% :)

Ja mam takie połączenia - Kamul też ma ... popytaj :)

Ta opcja właśnie się rozważa :)

Dzięki za podpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

M_A_X_A_M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugestie zostały wzięte pod uwagę, a jako że "od zawsze" Lotusy mnie frapowały - postanowiłem nagiąć nieco budżet i przetestować je u siebie. Posiadałem swego czasu tweeter'y z pierwszego zestawu Reference i bardzo miło je wspominam.

 

Myślę więc, że temat można uznać za zamknięty.

 

P.S. Czy ktoś może dysponuje specyfikacją techniczną (charakterystyki, parametry T/S) woofer'ów pierwszej serii Lotus Reference? Mam na myśli modele CW17E001/CW17E002. Co ciekawe, sam Seas zapytany o nie odpowiada, że nie posiadają już takich informacji :) Niemniej - może ktoś ma choć skan.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez M_A_X_A_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tym wysokim podzialem to moze byc roznie. Magnezowki maja niezlego pika w okol. 4kHz.

Wiem o tym. Dokładniej rzecz biorąc, ten pik w myśl tego, co mówią charakterystyki przetwornika, występuje przy blisko 5kHz.

Nie bez powodu sam Seas zaprojektował do zestawu Lotus Ref zwrotki z punktem podziału przy około 3,4kHz.

Mnie (aktywnie) najlepiej sprawdzają się albo niskie cięcia filtrami I rzędu, albo wyższe filtrami III rzędu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten seas jest magnezowy czyli jest to głośnik z twadrą membraną

widać to nawet po piku przy 5kHz

podejrzewam, że bedzie potrzebny układ rlc albo bardzo niskie i ostre cięcie, żeby pik ten nie oddziaływał nam na grę wysokotonówki

po tym co tu widze (po aplikacji glosnika trcohę się może pozmieniac) jego cięzie to max 2,5kHz

wieć jak dobrze zgrasz go z 2904/6 to pokaże co potrafi

 

rozmawiałem z kolegą o tym głośników i stwierdził, że ma mało basu

to jego stwierdzenie ja go nie słuchałem ale wiem, że preferencje brzmieniowe mamy podobne

 

jak najlepsza, szczegółowa średnica, powinny nie bać się relatywnie wysokich podziałów (D2904 tnę w okolicach 5-6kHz zboczem 6dB/oct);

ćwiczyłem dziś ten głośnik intensywnie przez 6 godzin z ss 18w4xxx

powiem szczerze, że nie było łatwo

udało się go zgrać poprawnie dopiero 3 rzędem na 2,6kHz

inaczej był poprostu piskliwy, ostry i ogólnie przeszkadzał i żle się go słuchało

dopiero w takiej aplikacji pokazał naprawdę co potrafi

chcę jedynie powiedzieć, że głośnik ten poprostu nie gra na kondzie 4,7uF i stosowanie go w jego przypadku jest bezcelowe i szkodzi ogólnemu odbiorowi tego głośnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zgadzam się z większością tego, co napisałeś :)

ten seas jest magnezowy czyli jest to głośnik z twadrą membraną

widać to nawet po piku przy 5kHz

podejrzewam, że bedzie potrzebny układ rlc albo bardzo niskie i ostre cięcie, żeby pik ten nie oddziaływał nam na grę wysokotonówki

po tym co tu widze (po aplikacji glosnika trcohę się może pozmieniac) jego cięzie to max 2,5kHz

wieć jak dobrze zgrasz go z 2904/6 to pokaże co potrafi

Sam producent zaleca ograniczenie pasma Ref'a do około 2,5kHz :) Moje doświadczenia (aktywka na 9835R póki co) potwierdzają, że rzeczywiście przy wyższych cięciach pik daje się brzmieniowo we znaki. Doszły mnie słuchy, jakoby Seas w zwrotkach dla Lotusa stosował pułapkę rezonansową, jednakże nie jestem w stanie zweryfikować prawdziwości tego stwierdzenia.

rozmawiałem z kolegą o tym głośników i stwierdził, że ma mało basu

to jego stwierdzenie ja go nie słuchałem ale wiem, że preferencje brzmieniowe mamy podobne

Fakt. Najniższym dołem Ref'y nie grają. I nie przeszkadza mi to - za ten zakres odpowiada u mnie Vega 124. Od woofer'ów oczekuję kick'a - i wiem, że to jest jak najbardziej do zrealizowania z Seas'em.

ćwiczyłem dziś ten głośnik intensywnie przez 6 godzin z ss 18w4xxx

powiem szczerze, że nie było łatwo

udało się go zgrać poprawnie dopiero 3 rzędem na 2,6kHz

inaczej był poprostu piskliwy, ostry i ogólnie przeszkadzał i żle się go słuchało

dopiero w takiej aplikacji pokazał naprawdę co potrafi

chcę jedynie powiedzieć, że głośnik ten poprostu nie gra na kondzie 4,7uF i stosowanie go w jego przypadku jest bezcelowe i szkodzi ogólnemu odbiorowi tego głośnika

Ponownie - moje doświadczenia (podkreślam - aktywka na 9835R) wskazują, że przy tym tandemie przetworników najlepiej sprawdzają się albo relatywnie "bliskie" cięcia filtrami III rzędu, albo raczej "odległe" cięcia filtrami I rzędu.

Jeśli generalizujesz w kwestii cięcia D2904 filtrem I rzędu, to pozwolę sobie nie zgodzić się :)

Moim zdaniem cięty w ten sposób gra świetnie, tyle że nie z każdym woofer'em w parze i cięty raczej wysoko rzecz jasna.

Mnie (przy raczej zimnej elektronice) bardzo podobało się np. jego granie przy cięciu 6dB/oct @ 6,3kHz.

Nie sprawdziły mi się za to cięcia filtrami II rzędu.

 

To tak kilka przemyśleń na gorąco :)

 

Przymierzam się do przesiadki na system pasywny opóźniony w czasie, zobaczymy jakie filtracje wynikną w drodze pomiarów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli generalizujesz w kwestii cięcia D2904 filtrem I rzędu, to pozwolę sobie nie zgodzić się

Moim zdaniem cięty w ten sposób gra świetnie, tyle że nie z każdym woofer'em w parze i cięty raczej wysoko rzecz jasna.

Mnie (przy raczej zimnej elektronice) bardzo podobało się np. jego granie przy cięciu 6dB/oct @ 6,3kHz.

oczywiście masz rację

dlatego napisałem z jakim wooferem grał

a wzmak to xtant 604

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sam producent zaleca ograniczenie pasma Ref'a do około 2,5kHz :) Moje doświadczenia (aktywka na 9835R póki co) potwierdzają, że rzeczywiście przy wyższych cięciach pik daje się brzmieniowo we znaki. Doszły mnie słuchy, jakoby Seas w zwrotkach dla Lotusa stosował pułapkę rezonansową, jednakże nie jestem w stanie zweryfikować prawdziwości tego stwierdzenia.

Może trzeba zerknąć w zwrotnicę :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie - moje doświadczenia (podkreślam - aktywka na 9835R) wskazują, że przy tym tandemie przetworników najlepiej sprawdzają się albo relatywnie "bliskie" cięcia filtrami III rzędu, albo raczej "odległe" cięcia filtrami I rzędu.

Jeśli generalizujesz w kwestii cięcia D2904 filtrem I rzędu, to pozwolę sobie nie zgodzić się :)

Moim zdaniem cięty w ten sposób gra świetnie, tyle że nie z każdym woofer'em w parze i cięty raczej wysoko rzecz jasna.

Mnie (przy raczej zimnej elektronice) bardzo podobało się np. jego granie przy cięciu 6dB/oct @ 6,3kHz.

Nie sprawdziły mi się za to cięcia filtrami II rzędu.

 

zgadzam się z tym w 100% - mi też II rząd nie wychodzi za chiny ...

dobrze grał przy I i to przy Braxie jak i przy Xtancie ...

 

Niskim dołem nie graja - ale przy Xtancie "kopia ładnie" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zróbcie normalny temat, ten znajdzie sie w koszu jak każde ogłoszenie. sam ćwiczyłem lotusy + ls neo na górze z całkiem dobrym rezultatem i chętnie poczytałbym dalej wasze boje :)

Chciałem jeszcze chwilkę zaczekać, aż temat nieco się rozwinie, by poprosić admina o przeniesienie go do właściwego działu :)

Ten moment najwyraźniej nadszedł.

Poproszę więc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zróbcie normalny temat, ten znajdzie sie w koszu jak każde ogłoszenie. sam ćwiczyłem lotusy + ls neo na górze z całkiem dobrym rezultatem i chętnie poczytałbym dalej wasze boje :)

A my twoje - doświadczenia chętnie poznamy ... Więc się nie wstydź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...