Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 1000zł


ChoosenOne
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.

 

Mam w planach zakup wzmacniacz do mojego zestawu audio.

Radio Clarion 788RUSB, głośniki u-Dimension El Comp6 (RMS 60W, 120W Max). Drzwi w moim Citroenie Berlingo II są wygłuszone a głośniki siedzą na dystansach z MDF-u. Całość zakupione i wykonane dzięki waszym poradom na forum. Uzyskałem czysty i bardzo ładny dźwięk ale chciałbym go jeszcze wzmocnić.

 

Proszę o poradę jaki wzmacniacz 2ch dobrać optymalnie do mojego zestawu (max 1000zł):

Co myślicie o tym:

u-Dimension GLOW 2075

lub

u-Dimension Jr.2-370

 

Może w tej cenie doradzicie coś lepszego.

Typ muzyki jakiej słucham to głównie rock.

 

Z góry dzięki za ewentualne porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jeszcze chwilkę :

 

http://www.allegro.pl/item424486232_audiso...drewno_bcm.html

 

audison vr 209

 

warto :]

 

http://www.allegro.pl/item423143116_audio_...sa_polecam.html

 

audio atr 100ms

 

jest tego naprawde dużo

 

ps. chcesz wzmacniacz za taką kasie do tych głośników ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do tych głośników nie ma co za bardzo przesadzać ze wzmacniaczem (chyba że planujesz wymianę głośników)

Glow naprawdę dobrze się z nimi spisuje można jeszcze pomyśleć o trochę tańszym μ-Dimension EL-A52 w końcu to ta sama seria - ale ja nniestety jescze go nie słyszałem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan124, dokładnie LR ma braki. Teraz troszkę testując da się to odczuć w bezpośrednich starciach.

Bogato gra nawet bardzo Helix z serii H. Mam akurat takiego na zbyciu ale jak nie planujesz nic więcej prócz przednich głośników to będzie Ci taki piec zbędny bo ma 5 kanałów. Seria LR Audisona chowa się już w przedbiegach

Ps. dan124, jak w VR stoi średnica i góra? Da rade porównać do np. AA 200.2 bądź wspomnianego wyżej Helix`a H500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dego Po-650 + Bardzo dokladne wygluszenie drzwi Dynamatem + u-Dimension Jr. 2-370 + kable troszke lepsze niz przecietne i mysle ze nic wiecej do szczescia nie poczeba :P

 

 

Glosniki - 849zl

Piecyk - 999zl

Kable - 350zl

Dynamat niewiem ale jest drogi :P i wart ceny przy takim zestawie :P

 

Mysle ze zmiescisz sie w 2500zl i bedzie pieknie ;O Bardzo malo slyszalem w zyciu ale ten zestaw akurat mialem okazje posluchac i po tym juz odniechcialo mi sie wsiadac do swojego auta i sluchac biednych el compow pod radiem xD

 

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm byc moze jest to niezly piecyk nie slyszalem... Ale jego cena to 1999zl na indywidualne zamuwienie z tego co wyczytalem wiec troszke przekracza budzet chyba ze znajdziesz odpowiednie glosniki i kable za 500 zl do tego wzmacniacza :P i jego moc to 50rms a glosniki maja 100rms... Wiadomo wat nie rowny watowi ale mysle ze nie az tyle by przewyzszyc juniora ktory ma 2x125rms 4ohm i zmierzona moc jest nawet roszke wieksza... Moze sie myle ale takie moje zdanie :P

 

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a2 do 1500 zł kupisz spokojnie nowego...w używce oczywiście taniej.

Co do jego mocy nie musisz się martwić, u mnie kiedyś zasilał xetec t28 plus ad w600 i naprawdę poweru nie brakowało...po za tym gra równo i naturalnie w całym pasmie, osobiście mi to odpowiada.Najlepiej jakby ChoosenOne posłuchał parę piecy przed kupnem. Niedługo są finały w Bydgoszczy. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego:

u-Dimension RM V21

 

lub zmoskowany (dodatkowo mam pytanie czy przez mostek nie traci się na jakości dźwięku i czy warto to robić?)

u-Dimension RM V41

 

Czy ktoś z was może posiada któryś ze wzmacniaczy i mógłby coś o nich powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma te piece ktoś z forum. Słuchałem je u tej osoby i grają dobrze i nowego pieca który grałby lepiej raczej nie kupisz. Szczerze to dwukanałówka jest za mocna. Cztero będzie w sam raz i jakby co możesz pokusić się w przyszłości o jakiś subwoofer (bądź też bi amping)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz już mam, teraz pora na kable :)

 

Doradźcie czy ten zestaw kabli jest w stanie dobrze zasilić mój zestaw?

Audison FSK 300

Zasilanie - 5m 8AWG (ok 10mm2)

Masa - 1m 8AWG (ok 10 mm2)

Bezpiecznik - 60A (na wzmaku mam 2x25A)

Kable głośnikowe - 10m 16AWg (2x1,5 mm2)

Kabel sygnałowy - 5m pozłacane końcówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...