Skocz do zawartości

VWMARKUZ Golf III GTI Jahre


Markuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pewnie przez reszte czasu kolega lakierowal auto i robil swapa , zmienial zawieche i tapicerowal wnetrze skoro reszte zrobila firma a 5 lat na taki zabieg robiac go samemu to nie tak wiele czasu. Chyba ze i tutaj byli podwykonawcy wtedy mozna projekt nazwac "przez 5 lat zbieralem kase zeby inni mi zrobili samochod" nic w tym zlego nie jest bo dla jednego to hobby dla drugiego jezdzaca wizytowka kilku firm. Masz kase to nioech robia ale nie pisz ze robisz sam , tak jak wspomnialem auto ladne ale za wybor sprzetu i koncepcje 2na5 ( bo to nie pizdzing "tylko" jbl ) za wykonanie dla firmy 5na5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyle dobrego a teraz troche z innej beczki - dlaczego wlasciciel auta pisze ze 5 lat dlubal przy aucie skoro jak wynika z opisu a takze i waszych komentarzy chyba najwieksza rzecza jaka zrobil to zgomadzenie sprzetu i wjazd autem do firmy ktora go zamontowala czynnosc dla czlowieka ktory ma portwel pelen kasy to godzina roboty, maksimum do 3 (przyjazd do sklepu po worek, kupno worka, wyjazd ze sklepu z workami, podroz do sklepu ze sprzetem JBL :) przyjazd do sklepu JBL, zakup sprzetu JBL i wrzocenie do wczesniej kupionego worka, wyjazd ze sklepu JBL z zakupionym sprzetem, przejazd do firmy zajmujacej sie montazem sprzetu, przyjazd i wypakowanie worka ze sprzetem i tutaj magiczne slowa "macie to zamontowac") i tutaj czas dobiegl konca no chyba ze jeszcze kolega zalicza przemarsz z domu do tej firmy montujacej w celu zrobienia fotek.

 

Golfa mam już 6 lat a rok po zakupie zacząłem jego modyfikacje które przeszedł od wymiany zawieszenia po przez swap lakiernika itp. trochę to trwało ale miedzy czasie maiłem własne wesele i zakup mieszkania które wymagało trochę czasu (remnocik).

Czytając wasze opisy widzę że spory zarzut idzie pod ilość i cenę sprzętu zainstalowanego i albo są sugestie sponsoringu albo bogatej kieszeni, cóż ja wam mogę powiedzieć chyba nic bo i tak wiecie lepiej bo nawet niezdążyłem opisać systemu który stworzyłem a już spaliliście go. Moge jedynie powiedzieć że jakbym miał kasę i robił jak kolega pisze u góry to samochód nie stał by w warsztacie pół roku jak to się mówi klient nasz pan i zabudowa powstała by pewnie w miesiąc, niestety tak nie było. Chłopaki mieli wolnną nieczynną myjnie i jednego chłopa który przychodził po pracy dorabiać i on właśnie wydłubywał zabudowę. Po za tym jakbym miał kase nie jeździł bym starym passatem B4 i nie dłubał bym w Golfie.

W sumie to tylko ja wiem ile godzin poświeciłem temu autu i ile przeróbek zrobiłem, ale czytając takie opinie to nawet nie wiem czy jest wam sens o tym pisać bo i tak z powodu wykonania paneli i ułozenia kabelków zgodnie z instrukcją całość przypisujecie firmie no to sorki ale to chyba nie wszytko bo to tylko czrna robota która i sam miałem robić ale od pewnego czasu mam żonę i synka którym muszę tez trochę czasu poświęcać a jeszcze trza na życie zarabiać. Stąd decyzja iż po wsparcie i pomoc zgłoszę się so ProAudio tym bardziej że jak już wcześniej pisałem nie mam zbyt dużego Garażu a wynająć w mieście którym mieszkam duży garaż jest niemożliwością a sprzęt gnił w piwnicy więc trza było coś z tym zrobić. Właścicielom ProAudio spodobał się pomysł zabudowy a widząc tyle zgromadzonego sprzętu i samochód który już wtedy się dobrze prezentował i było w nim już widać sporo pracy włożonej postanowili pomóc i tak żeśmy wspólnie dłubali przy nim przez pół roku.

 

Podsumowując to skóry też sam nie szyłem robił to znajomy we własnym garażu który mam maszynę i dorabia w ten sposób na boku, a i tej skóry tez nie ja ściągałem z krowy tylko jak to kolega powiedział poszedłem do sklepu wyjąłem siano i przyniosłem do domu. Przypuszczam iż większość z was nie umie zdzierać skóry z krowy ani obszyć kierownice czy siedzenia, ja nie potrafię i nie mam odpowiedniego sprzętu.

 

I tak macie zapewne racje wyszedł z tego democar, ale nikt tego nie narzucił sam przyniosłem monitory i to był mój wybór w końcu zbierając sprzęt sugerowałem się democarami widzianymi na imprezach .

 

I uważam iż wspólnie z ProAudio zrobiliśmy dobry democar, jestem im wdzięczny za pomoc i udostępnienia myjni przez pół roku a w ramach wdzięczności i zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zawsze miło mi będzie z nimi się wystawić i pokazać ich wykonaną zabudowę.

 

Jeszcze żeby nie było to w uzyskaniu mocy pod maską pomógł GTO. Bo wątpie że któryś z was umie sam zrobić świnie do silnika 1.8T ja nie potrafię.

 

ps: Golfa, silnika, głośników, radia, wzmacniaczy i itp, nie wykonałem sam ! Jestem tylko pomysłodawcą i twórcą co najmniej 70% przeróbek! Pozostała cześć została wykonana przez osoby które pomagały w projekcie. Projekt poniósł ogromne wydatki za sobą, większość udało się sfinansować za czasów kawalerstwa zamiast na piwko to się zbierało na sprzęt, ale w pewnym momencie zaszłem zbyt dalego by wycofać się z projektu więc i przestałem liczyć. Zapewne jakąś A6 dało by sie za to kupić.

Najbardziej ciesze się z tego iż nie wycofałem się z projektu mimo wielu przeszkód również finansowych i ze w końcu mogłem prawie gotowy projekt pokazać rodzinie i znajomym żeby wiedzieli gdzie tyle godzin przebywałem.

 

A Panów audiofilów przepraszam bo teraz wiem że nie bardzo im do gustu przypadają democary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uważam iż wspólnie z ProAudio zrobiliśmy dobry democar,

Dobrze wyglądający…

sam pisałeś że trzeba dostroić :D

Nie spinaj się, większość po prostu wykorzystała by te pieniądze inaczej pewnie niektóre wybory byłyby lepsze dziwne jest po prostu twoje podejście co gorsze z nie powalającą wiedzą na ten temat.

Większość osób też nie ma sponsoringu i daje radę a co lepsze utrzymuję dobry poziom i są też tacy co kupują sprzęt za spore pieniądze często przereklamowany i myślą że pozjadali rozumy (nie mam tu na myśli Ciebie)

Ja życzę Ci abyś troszkę dorósł, przyjął słowa krytyki tej uzasadnionej i wyciągną z niej właściwe wnioski.

A to że nie ma opisu instalacji to tylko twoja wina, mogłeś się wstrzymać z temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybys temat zatytulowal "moj democar"rozmowa byla by calkiem inna.A tak wychodzi na to ze chciales miec domocara i dobrą "jakosc dzwieku"za kierownica

 

ale jedno mnie zastanawia na co prywatnej osobie domocar,albo ten temat to jakas podpucha albo to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja życzę Ci abyś troszkę dorósł, przyjął słowa krytyki tej uzasadnionej i wyciągną z niej właściwe wnioski.

A to że nie ma opisu instalacji to tylko twoja wina, mogłeś się wstrzymać z temat

Nie mam już nastu lat by do czegoś dorastać, krytykę przyjmuje na klatę i lubię jak ktoś wyraża swą opinie nawet tą negatywną o ile jest prawdziwa a nie domniemana.

A brak opisu, no cóż po prostu po imprezie byłem trochę podbudowany tym iż samochód i wykonania zabudowa przypadła ludziom do gustu i że projekt dobiega ku końcowi, mając pierwsze fotki wykonane komórką po prostu dałem je w temat. Żałuje że od początku budowy sytemu nie prowadziłem tu wpisów na bieżąco ale po prostu nie było na to czasu praca, rodzina a gdy tylko się dało to do ProAudio bo samo się nic nie zrobi. Teraz znów mam inny problem bo nie wiem jak wyedytować pierwszego posta by dodać opis :/

 

I wiem że ten projekt nigdy nie będzie grał jak projekt typowo audiofilski ale miałem nadzieje na uzyskanie informacja co można zrobić by wyciągnąć z tego co się da lub ewentualnie co zamienić by grało to jeszcze lepiej.

 

oczywiscie, jakas wajcha co rozlączy polowe sprzetu z tylu i... :)

 

No zostało to przewidziane w projekcie, już o tym pisałem wcześniej że przy normalnej pracy systemu gra połowa sprzętu, czyli przednie głośniki + jeden subwoofer pozostała cześć sprzętu gra tylko w trybie DEMO.

 

ale jedno mnie zastanawia na co prywatnej osobie domocar,albo ten temat to jakas podpucha albo to bez sensu.

 

może to i bezsensu ale każdy ma jakiegoś świra ja dostałem takiego że zbudowałem ten jak już ustaliliśmy democar ale moim zdaniem nawet coś więcej bo jak już pisałem jest też tam zabudowany mobilny PC z dostępem do internetu oraz DVR i cztery kamery (sprzodu, styłu, wewnątrz a jedna na przysawce dzięki której można umieścić ją w dowolnym miejcu na aucie ) urzdzenie posiada też wbudowany GPS wiec odczytując nagrania z kamer można śledzić położenie samochodu i całą przebyta trase . Z zawodu jestem elektronikiem i w pracy zajmuje się podobnymi systemami jakie umieściłem w tym projekcie choć trochę na większą skale.

 

Ps.czytając twego posta to prawie jakbym słyszał swoją żonę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz znów mam inny problem bo nie wiem jak wyedytować pierwszego posta by dodać opis

 

Ej no dawaj na PW co i jak chcesz a ja to pozmieniam .... wiesz albo lepiej ... załóż nowy temat tak jak sobie to wyobrażasz (fotki, opis itd) , a ja ten tutaj opiszę "mega OT " wpakuję w "przy piwie" i po bólu :)

 

Jutro weekend , więc do dzieła :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy tylko się dało to do ProAudio bo samo się nic nie zrobi

 

może tu polega problem Twojego tematu - większość ludzi z forum robi auto samemu ( czasem z mała pomocą tapicera i itp. panów, bo nikt nie jest alfą i omegą ), tu tylko widać wyłożoną kasę i nic więcej, może o to chodzi ? - tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej no dawaj na PW co i jak chcesz a ja to pozmieniam .... wiesz albo lepiej ... załóż nowy temat tak jak sobie to wyobrażasz (fotki, opis itd) , a ja ten tutaj opiszę "mega OT " wpakuję w "przy piwie" i po bólu :)

 

Jutro weekend , więc do dzieła :hyhy:

 

OK to przygotuje od nowa ten temat uwzględniając uwagi kolegów, nie wiem czy wystarczy mi jeden wikęd tym bardziej że pożadne zdjęcia będa robione w środku tygodnia a jutro idę na cały dzień do ProAudio bo mam już wykończone słupki w skórze i muszę poskładać dodatkowe zegary i czarne orginalne elementy tapicerki dachu które udało mi się zdobyć :D . Ale jak będę gotowy to się zgłoszę po te "mega OT"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając wasze opisy widzę że spory zarzut idzie pod ilość i cenę sprzętu zainstalowanego i albo są sugestie sponsoringu albo bogatej kieszeni.

Nie o to chodzi w naszych wypowiedziach , większość sprzętu to taniocha i nawet cała wartość twojego sprzętu jest tańsza niż jeden klocek z instalacji niektórych kolegów . Tu chodziło o to że zamiast wydawać kasę na tą efekciarską zabudowę można było zrobić coś dużo lepszego ( grającego duuużo lepiej ). I tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tu polega problem Twojego tematu - większość ludzi z forum robi auto samemu ( czasem z mała pomocą tapicera i itp. panów, bo nikt nie jest alfą i omegą ), tu tylko widać wyłożoną kasę i nic więcej

 

Postaram się pokazać że jest coś więcej ale zapewne nie jestem cudotwórcą by ukryć koszta które poniosłem kupując sprzęt lub płacąc za wykonanie obszycia prawie 40 elementów skórą i alctaraną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bury - powiem tak, nie sztuką jest wydać worek pieniędzy na sprzęt, sztuką jest aby auto grało na tyle dobrze, co by się nie żałowało żadnej wydanej złotówki :D

 

Ja nie żałuje, a paru już ludzi złożyło mi propozycje kupna tego samochodu ale ja nawet nie wdawałem się w tą dyskusję bo nie jest na sprzedaż.

Po za tym moim zdaniem całkiem nieźle to gra, i myślę że po odpowiednich korekcjach będzie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem całkiem nieźle to gra

Tu jest sedno sprawy , to co podoba sie jednemu , dla drugiego jest niedopuszczalne . Jeśli dla ciebie jest ok to tylko pozostaje Ci się cieszyć , może ja jestem bardziej wymagający . pocieszę Cię tylko że ja też zaczynałem od Jebela i zajeb... mi się podobalo na początku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi auto sie bardzo podoba i nie mam nic przeciwko wszystkim modyfikaciom ktore przeszlo. Sek w tym a bynajmniej co mnie zirytowalo to to ze wszystko to przypisujesz sobie cala robocizne i spierasz sie ze to auto jest do grania.

 

Piszesz ze 5 lat robisz to auto czy tez 6 - przeczytaj chociazby co to za forum - tu chodzi tylko o audio a nie o inne modyfikacje wizualne karoserii swiatel silnika itp. Popatrz na inne instalacje sa caly czas robione przez uzytkownikow i modyfikowane - nie jakies firmy itp. A jesli ktos ma klopoty to nie zwraca sie do firmy tylko pierwsze co do innych uzytkownikow tego forum. Kazdy z nas ma jakies doswiadczenia pod wzgledem CA jezdzimy na spoty zloty i zawody - wymieniamy sie spostrzezeniami, pogladami itp.

 

Poczytaj troszke forum, postaraj sie wstapic na jakis spot.

 

Mysle ze nikt nie ma nic przeciwko ze masz takie auto taki sprzet itp. Ale tu chodzi o twoje wypowiedzi - przypisujesz sobie wszelkie modyfikacje wprowadzone w aucie jak i w budowie CA mysle ze trzeba zmienic conieco w wypowiedziach a i wprowadzic nowy dzial z autami demo. Bycmoze nawiazesz znajomosci z osobami ktore takze jak ty maja takie upodobanie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki to jest tylko i wyłącznie (mam nadzieję) dla jego uszu. Projekt wykonany bardzo profesjonalnie, jednak osobiście to nie podoba mi się wizualnie(nie lubię tego typu zabudowy), ani nie chciałbym tego słuchać. . Jednak jestem w stanie zrozumieć pasję kolegi i zaangażowanie w to aby samochód wyglądał jak wygląda. Swoją drogą nie róbmy kolejnego powodu sprzeczek forumowych typu diesel czy benzyna. Jedni lubią dłubać sami, inni wolą oddać to w ręce firmy. Moim zdaniem ani jedna ani druga droga nie jest zła - kwestia indywidualnego wyboru. PEACE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi auto sie bardzo podoba i nie mam nic przeciwko wszystkim modyfikaciom ktore przeszlo. Sek w tym a bynajmniej co mnie zirytowalo to to ze wszystko to przypisujesz sobie cala robocizne i spierasz sie ze to auto jest do grania.

 

Piszesz ze 5 lat robisz to auto czy tez 6 - przeczytaj chociazby co to za forum - tu chodzi tylko o audio a nie o inne modyfikacje wizualne karoserii swiatel silnika itp. Popatrz na inne instalacje sa caly czas robione przez uzytkownikow i modyfikowane - nie jakies firmy itp. A jesli ktos ma klopoty to nie zwraca sie do firmy tylko pierwsze co do innych uzytkownikow tego forum. Kazdy z nas ma jakies doswiadczenia pod wzgledem CA jezdzimy na spoty zloty i zawody - wymieniamy sie spostrzezeniami, pogladami itp.

 

Poczytaj troszke forum, postaraj sie wstapic na jakis spot.

 

Mysle ze nikt nie ma nic przeciwko ze masz takie auto taki sprzet itp. Ale tu chodzi o twoje wypowiedzi - przypisujesz sobie wszelkie modyfikacje wprowadzone w aucie jak i w budowie CA mysle ze trzeba zmienic conieco w wypowiedziach a i wprowadzic nowy dzial z autami demo. Bycmoze nawiazesz znajomosci z osobami ktore takze jak ty maja takie upodobanie

 

 

 

Ja chciałem tu napisać tylko o zamontowanym sprzęcie Audio ale jeden z waszych kolegów zaczną ciągnięć temat innych modyfikacji co się później okazało że nawet nie za bardzo wie o czym pisze.

 

Co do zasług nigdzie nie napisałem że zrobiłem wszystko sam, nawet nie próbowałem ukrywać że firma ProAudio pomogła i wykonała elementy zabudowy i widać to po zdjęciach jest ich logo, namiot a nawet hostesa, Ja tu tylko starałem wybronić się z zarzutu iż ja tylko wydałem kasę a nic nie robiłem oraz próbuje udowodnić iż system który został stworzony był moją z góry zaplanowaną instalacją i jest moim projektem. Stąd też może kiepski wybór sprzętu bo pewnie Panowie z ProAudio zrobili by to na czymś innym, ale na taki mnie było stać i myślę że na początek to i tak nie jest to najgorszy sprzęt przypuszczam że ponad 70% aut w Polsce nie ma tej klasy sprzętu. A z czasem jak pokręcę się tu i tam podsłucham waszych wozów to pewnie będą zmiany, to jak nałóg z mocą silnika było to samo 115 potem 180, 210 teraz 240KM i wciąż jest tylko wow przez jakiś czas a potem mało jak w przysłowiu "apetyt rośnie w miarę jedzenia''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo by watpliwosci gdybys napisal co zrobiles Ty...

wygluszenie - ?

kable - ?

montaz glosnikow - ?

montaz wzmacniaczy - ?

słupki pod tweetery - ?

wyliczenie skrzynek - ?

panele pod woofery - ?

skrzynie do subów - ?

montaz radia - ?

Pytam tylko o to co gra bo czy sam robiles we wlasnym garazu swap , zawieszenie itd. tu nie powinno w sumie nikogo obchodzic chyba ze robiles sam to pewniue nie jeden chetnie zaczarpnie wiedzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie instalka moze zawsze ewoluować. i to sie liczy. Zalezy w co chcesz isc. Jesli w jakosc to z pewnoscia musisz wiele zmienic, jesli chcessz isc w DB wiekszosc opiera sie na subie i inne zbyteczne pozerajace prad czesci sa zbyteczne. Zawsze mozesz pozostac w demo. Ktos kto nie wie o CA za wiele powie ty masz wykoksana bryke :) Reszta modyfikacji ktore zostaly zrobione swap itp za bardzo mnie nie interesuje :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...