Skocz do zawartości

Nakamichi SP-CS650 - ktoś tego słuchał?


Morfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

na znanym portalu aukcyjnym nastąpił wysyp zestawów Nakamichi. Handluje tym tylko jedna firma, ta, od "markowych" sprzętów ala TEAC itp. Dlatego mam do Was pytanie, czy ktoś z Was miał kontakt z SP-CS650? Zwrotka Bi-amp i sama marka zachęcają do spróbowania tego, jednak szkoda mi wydawać PLNy, skoro ktoś mógł już tego dotykać.

 

Czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macałeś już ten system?

Handluje tym tylko jedna firma

Ta firma jest dystrybutorem na nasz kraj tych produktów.

 

Miałem te głośniki w rękach.Nie brałem bo nie mam gdzie na szybko wkręcić.

Woofery robią wrażenie solidnych.Przyzwoite materiały i dość dokładnie wykonane.Nie ma mowy o jakichś niedoróbkach.Membrana z dziwnej plecionki,dość sztywne zawieszenie.Magnes zasłonięty plastikiem przez co może sprawiać problemy w nieprzyjaznych drzwiach(pewnie da się zdjąć).

Tweetery małe,łatwe w montażu.

Zwrotka umożliwiająca podłączenie typu bi-amping.Filtry 2 rzędu na niezłych komponentach.Fajna obudowa,dość duża więc nie będzie problemu z wprowadzeniem poprawek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosniki sprzedaje właśnie " Ta " firma czyli Dlaco ,Naviheaven i inne odnogi Buszmena , co ciekawe osoby , które maja rozeznanie w rynku więdzą , że

Nertza też sprzedawała " nieoficjalnie" ta firma , i żeby nie okazało się , że Nakamichi w wydaniu tej firmy jest jak NERTZ ,

 

I za miesiąc te głośniki na wolumenie będą po 150zł :)

 

osobiście wiem ,że : produkty typu Naviheaven i Dalco , sprzdawane są na polskim rynku bez cła i vatu , czyli idą lewymi kanałami do Polski przez Ukrainę, i Rosję jak wiadomo tam prawo kosztuje Litr gorzałki :)) stąd firmy , które okradają Polskę ( nie płacąc podatku , oraz cła i innych opłat)

powinny być w na liście firm , których urząd skarbowy oraz inne organy prawne powinny szczególnie polubić :))

 

 

Skoro założyliście temat ,, o ludzich , którzy robią przekręty na forumowiczach'' , tak samo firmy które handlują podróbkami i "przemycają" towar do Polski ,nie płacą podatków i opłat celnych są oszustami względem innych firm oraz Państwa .

tyle chciałem powiedzieć o "Tej" firmie. :)

 

druga strona medalu ..

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzdawane są na polskim rynku bez cła i vatu

 

Co do cła to nie wiem ale jak koleś wystawi paragon (FV) , to Vat do US MUSI zapłacić i w jego interesie jest żeby mieć FV na te głośniki. No chyba że woli zapłacić całe 23% Vatu niż tylko 23% od swojej marży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym także użyć stwierdzenia chińskie Nakamichi!!

Firma Nakamichi specjalizowała się w technologi Kaset taśmowych ,od 1996 roku poszła na upadłość , i w 1997 wykupł ją chiński koncern :

 

http://www.stereophile.com/news/11272

 

Także jak pamiętamy od modeli CD300 ,zaczęły się problemy.

jezlei chodzi o Vat ( to czesto sprzedaje się podstawiając pod towar o małej wartości i płaci VAT o dupereli typu złączki itd ;)

post-4596-0-11047800-1315650494_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raadek,

założyłem ten temat, bo firmowa strona Nakamichi leży od kilku tygodni i nie można zweryfikować żadnych informacji na temat tego zestawu. Wygląd wyglądem, jednak mnie interesuje to, czy warto wydać kilka PLN na ten zestaw. Skoro masz możliwość go przetestować, to czekam na relację. Szczególnie, że Emil ma X na zasilaniu ;)

 

Czas ruszyć nowe auto, dlatego szukam czegoś ciekawego i niekoniecznie oklepanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wsadził już klientowi jeden z nowych piecyków Nakamichi.Miło był zaskoczony jak na piecyk do 1tys.Czekam na chwilę wolnego i pobawię się głośnikami jak i wzmacniaczami.

Ps.X'ów u nas dostatek :ph34r:

Ps.2.Na naszym rynku pojawił się również Eton,myślę że warty zainteresowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd masz takie info ale na produkty Nakamichi oraz Teac dystrybutor wystawia fakturę.Produkty objęte są gwarancją.

 

Są firmy które mogą wystawić fakturę sygnowaną nawet przez Baracka Obamę :) zazwyczaj to firmy które handlują podróbkami i innymi hitami.

 

Teac podobno też się wycofał z CA , na stronie TEAC niema już CA ...także jak na przyszłość z częściami i serwisem , można sobie zadać to pytanie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, trochę teorii spiskowych padło, jednak w między czasie wstała strona firmowa Nakamichi:

 

http://nakamichi.com

 

 

Na której to nie ma słowa o zestawach, czy subach sprzedawanych przez tego sprzedawcę na allegro. Na stronie naki, owszem są zestawy SP, jednak są to SP-S6500. Suby i inne zabawki z ich oferty również mi się nie zgadzają. No i radyjek nie mają...

 

 

Mam nadzieję, że burzy tym wpisem nie wywołam. Zwyczajnie przedstawiam stan na chwilę obecną. Produkty sprzedawane na allegro przez jedną z firm, pochodzą z oferty strony nakamichi china:

 

nakamichi china oferta

 

Tak więc nie wiem już, co o tym myśleć. Z zakupem zapewne się wstrzymam. Zdjęcia demo car-a też są dla mnie dziwne - wsio nakamichi, a radyjko, to zwykła IVA alpine...

 

Albo legenda upadła, albo to jakiś wałek. Szczególnie, że na ich oficjalnej stronie dystrybutorem na PL jest nadal Sonia Draga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygladałem się tematowi i odruchowo luknąłem w Allegro. Kiedy zobaczyłem ten post Twój Morfi przed chwilką to prawie na 99% byłem pewny, że ta strona china wyświetli się jako ... NakamiHi ale jednak nie.

Moje zdanie, wiele firm leci na renomie sprzedają się chinolom jak k... na poboczach :rotfl: ale patrząc na oferty ich radyjek już po ikonach czerwona żarówka jarzy się dość mocnym światłem.

Poza tym mało wiem ale (to moje prywatne zdanie) japońcom zostawiam radia, piece (oczywiście dupowozy też :super: ) ale jakoś tak (swoich) dobrych głośników raczej nie potrafili.

Reasumując uważam, że te produkty (made by NEW nakamichi) to na 95% klon jakiegoś (raczej nie popeliniastego) produktu pytanie brzmi jakiego-ich i czy matryca do kopiowania była dość dobrze zrobiona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzewam kotleta bo dobrym sporym czasie,ale biorac pod uwage fakt ze w temacie nie padlo stwierdzenie  i odpowiedz na pytanie Morfi'ego wiec pytam po latach:

Czy mial ktos ten zestaw na odsluchach?

Cena tego zestawu jest tak dobra ze jesli to naprawde wyrob blizszy nakamichi niz chinolom, to naprawde zacheca do zakupu i stestowanie w aktywie i pasywie zestawu. Szukam osobiscie teraz czegos bo skladam komus system i powoli trzeba sie rozgladac pod aktywe.

Nie rozbijajcie tematu ze china czy nie tylko zwiezle czy ktos mial  i jak to ma sie do brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...