Skocz do zawartości

Na jakich glosnikach najlepiej zagra DZEM?


rationen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze mam takie pytanie, co jest nie tak w moim pomysle (bo zauwazylem ze ktos z niego lekko zazartowal):

- radio Sony

- wzmacniacz 2-kanalowy do ktorego podpiete sa glosniki z przodu,

- wzmacniacz 1-kanalowy do suba w bagaznik

 

Ta wersja na starcie eliminuje podział aktywny, tak więc pozostaje pasywka.

 

A z pasywką proponuje abyś się udał od razu do wykwalifikowanego zakładu, bo bez pomocy doświadczonych ludzi raczej nic nie wskórasz, a wtedy im powiesz co chcesz i sami pomogą dobrać odpowiedni sprzęt do warunków panujących w aucie, jak i podejmą się strojenia.

 

Oczywiście znajdzie się zaraz wielu internetowo-doświadczonych specjalistów, którzy na same wydruki parametrów głośników dobiorą Tobie podziały na odległość, wyślą schematy zwrotnic i podpowiedzą jak je podpiąć, ale nadal nie będziesz miał pewności ani tym bardziej oni że to jest to co akurat chcesz.

 

A co do Twojego Peugeota, nikt do nie go nic nie ma, tylko chciałbyś aby Tobie pomóc, ale nikt nie zna warunków akustycznych tego konkretnego auta, szczególnie na odległość i przez internet, a od tych właśnie warunków też dużo zależy co chciałbyś osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Twojego Peugeota, nikt do nie go nic nie ma, tylko chciałbyś aby Tobie pomóc, ale nikt nie zna warunków akustycznych tego konkretnego auta, szczególnie na odległość i przez internet, a od tych właśnie warunków też dużo zależy co chciałbyś osiągnąć.

W drugim poście Paweł wyraźnie napisał że auto problematyczne.Jak ktoś robił to auto to wie co go czeka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł w drugim poście napisał to tak że dwojako można zrozumieć :) podejście raczej gastronomiczne ;) z naciskiem na ciężkostrawność po powidłach

 

mi chodziło o to, że nikt z nas nie czuje urazu do tego konkretnego auta, jak mógł zasugerować się właściciel, bo sądze że raczej tak to odebrał, co mamy do jego właśnie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim poście Paweł wyraźnie napisał że auto problematyczne.Jak ktoś robił to auto to wie co go czeka.

Paweł w drugim poście napisał to tak że dwojako można zrozumieć :) podejście raczej gastronomiczne ;) z naciskiem na ciężkostrawność po powidłach

 

Dla każdego kto zna ten samochód i tę płytę sprawa jest prosta :wink:

Samochód trudny do zabudowy , a płyty trzeba posłuchać od deski do deski , jest tam aspekt "gastronomiczny" :), stąd i aluzja.

 

Jeszcze mam takie pytanie, co jest nie tak w moim pomysle (bo zauwazylem ze ktos z niego lekko zazartowal):

- radio Sony

- wzmacniacz 2-kanalowy do ktorego podpiete sa glosniki z przodu,

- wzmacniacz 1-kanalowy do suba w bagazniku

- dodatkowo wygluszone drzwi

 

Wydaje mi sie o taki zestaw minimum, jezeli cos zle mysle to poprawcie, a nie sie nasmiewacie

 

 

Technicznie trudno o bardziej racjonalne zestawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego kto zna ten samochód i tę płytę sprawa jest prosta :wink:

Samochód trudny do zabudowy , a płyty trzeba posłuchać od deski do deski , jest tam aspekt "gastronomiczny" :), stąd i aluzja.

 

Tak, ale ktoś nowy mógł nie załapać specyficznego poczucia humoru dotyczącego tego zestawienia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim poście Paweł wyraźnie napisał że auto problematyczne.Jak ktoś robił to auto to wie co go czeka.

 

Dokładnie.

 

Począwszy od przeciągnięcia zasilania do wnętrza, później przeciągnięcie kabli głośnikowych do drzwi, montaż woofera. Cięcie blachy obowiązkowo do zrobienia , ale w zasadzie to i tak trzeba przenieść mocowanie prowadnicy szyby żeby nic nie wadziło.

O wyprowadzeniu woofera przed tapicerkę już nie wspomnę, bo tapicerki są bardzo głębokie.

 

Słupki niby są duże u podstawy i można kombinować z dużym tweeterem, ale wadą jest to że opadają bardzo daleko.. taka konstrukcja auta, że duża szyba spada bardzo daleko do przodu..

 

Trzeba szukać kompromisu i trochę się spocić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

 

Począwszy od przeciągnięcia zasilania do wnętrza, później przeciągnięcie kabli głośnikowych do drzwi, montaż woofera. Cięcie blachy obowiązkowo do zrobienia , ale w zasadzie to i tak trzeba przenieść mocowanie prowadnicy szyby żeby nic nie wadziło.

O wyprowadzeniu woofera przed tapicerkę już nie wspomnę, bo tapicerki są bardzo głębokie.

 

Słupki niby są duże u podstawy i można kombinować z dużym tweeterem, ale wadą jest to że opadają bardzo daleko.. taka konstrukcja auta, że duża szyba spada bardzo daleko do przodu..

 

Trzeba szukać kompromisu i trochę się spocić.

 

 

Co problemow instalacji to widzialem sporo zdjec w tym Twoje Marcinie: http://www.peugeot-klub.pl/index.php?topic=12728.0 Nic nie pisales o przenoszeniu prowadnicy???

 

Szukalem czegos o systemach pasywnych v aktywnych i nie moge tego ogarnac.

 

I o co chodzi z tym problemem zabudowy? Fabrycznie jest zamontowane radio i glosniki. Ja chce wymineic te elementy zeby bylo troche lepiej. Nie wybieram sie na zadne zawody i nie mam ambicji byc najlepszym. Chce tylko cos nie cos poprawic!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem czegos o systemach pasywnych v aktywnych i nie moge tego ogarnac.

 

Podział aktywny, musisz mieć procesor, czy to w radio czy zewnętrzny, ewentualnie wzmacniacze z wbudowanymi zwrotnicami, ale wtedy ilość głośników = ilości kanałów wzmacniacza

 

Pasywnie, wystarczy 2ch wzmak na zasilenie nawet 3 drożnego systemu przedniego, po prostu za podział pasywny odpowiedzialna jest zwrotnica.

 

I o co chodzi z tym problemem zabudowy? Fabrycznie jest zamontowane radio i glosniki. Ja chce wymineic te elementy zeby bylo troche lepiej. Nie wybieram sie na zadne zawody i nie mam ambicji byc najlepszym. Chce tylko cos nie cos poprawic!!!

 

Dżem to swego rodzaju kultowy zespół, nie jeden wzorował sprzęt i strojenie na ich płytach, wybierając go jako wzór dla siebie, automatycznie zostałeś skazany na instalację bez kompromisów :) Dodatkowo w takim problemtycznie instalacyjnym aucie, czasem może być tak, że szybka wrzuta jakiegoś tam pieca i głośników może wcale nie poprawić, lub przynajmniej nie na tyle aby wydane na to pieniądze dały Tobie pełne zadowolenie. Nie miałem do czynienia z 307 tak więc jest to moje gdybanie, ale widząc po wpisach, to albo zrobić to dobrze albo wcale, ale przynajmniej musisz mieć podstawową wiedzę na ten temat, inaczej wydasz pieniądze i kij z tego będzie - jedź do zakładu, renomowanego, wydaj troszkę więcej kasy ale niech to ogarnie fachowiec, bo z tego co piszesz to pojęcia o tym nie masz, bo i nie musisz mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy wyżęj , lepiej jedz do zakładu ( tylko dobrego ) i niech Ci ogarną na tańszych klockach . Tańsze klocki ale fachowo zamontowane i zestrojone zagrają duuużo lepiej niż drogi , wrzucone na szybko .

 

Z kąd jesteś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy wyżęj , lepiej jedz do zakładu ( tylko dobrego ) i niech Ci ogarną na tańszych klockach . Tańsze klocki ale fachowo zamontowane i zestrojone zagrają duuużo lepiej niż drogi , wrzucone na szybko .

 

Z kąd jesteś ?

 

Co do zakladu. Narazie nie pojade, bo postanowilem ze jak wszystko skopie to dopiero sie wybiore. Chce sprobowac sam, czasmi trzeba...

Co do tanich klockow, to chyba juz wszystkie sa tanie :)

 

Na koniec zapomnijcie o DZEMIE, skupmy si ebardziej na klasycznym rocku z domieszka lekkiego metalu. Czyli dosc szybkie kawalki z mocnym uderzeniem. Pamietajce DZEM mial byc dobrym przykladem, a nie rzecza ktora zapedza mnie w kozi rog.

 

Mieszkam w Uk. South Yorkshire... Ale na wsi gdzie wiatr ma krancowke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sie cieszyc fajnym graniem w twoim aucie to musisz poprostu je zmienic :P Powaznie mowie :wink: Ciezko bedzie amatorowi ogarnac tego "puga".Nigdy nie grzebalem w 307 ale widzac ilosc roznych przerobek jakie trzeba dokonac z gory jestes skazany na porazke ,szczegolnie w U.K gdzie nikt Ci nie pomoze.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak sprobuje. Zaczne grzebac i wtedy wyjdzie co jest nie tak. Narazie Wasze straszenie nie zrobilo na mnie wrazenia, troche juz poczytalem o swoim samochodzie i zaryzykuje. Pozdrawiam i nie dziekuje, bo chyba zbytnio nie ma za co. Piszecie, zeby podac rodzaj muzy, budzet, samochod itp. A jak sie to zrobi to wysylacie do zakladu... COS TU JEST NIE TAK!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ten temat, może coś Ci pomoże: CarAudio w 307

 

 

kilka postow wczesniej wrzucilem link do tej samej instalacji tylko z forum peugeota... Wiec potrzeb dublowania zbedna!

 

Dziekuje bylo tylko i wylacznie ironiczne, wiec nie schlebiajcie sobie.

 

Chcialbym jeszcze podsumowac ostatecznie wszystkie wypowiedzi:

- nie warto nic robic bo jestem poczatkujacy,

- zalozenie wygluszenia i dystansow nic nie pomoze,

- zalozenie lepszych glosnikow i wzmacniacza tez nie pomoze,

- system pasywny jest do dup*

- system aktywny jest dobry, ale ja nic o tym nie wiem, wiec ja jestem do dup*

- najlepiej jak bym pojechal do zakladu, bo sam g*wno wiem, a tutaj napewno mi ktos poleci dobry zaklad i wtedy tylko bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej jak bym pojechal do zakladu, bo sam g*wno wiem, a tutaj napewno mi ktos poleci dobry zaklad i wtedy tylko bedzie dobrze.

:super:

Pięknie podsumowałeś swoją wiedzę . Ja mimo że to nie moja pierwsza instalacja , mając tak niewdzięczne auto jak Octavia II też jadę do dobrego zakładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...