Skocz do zawartości

Ford ka fatalnie mało basu


zomer1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chetnie popatrze na twoje prace. To ze nie masz kasy na drogi sprzet o niczym nie swiadczy, ale montaz jajek w polke ktora sie lamie to nie ma nic wspolnego czy wysokotonowe prosto na kierowce. Tutaj pieniadze nie maja nic wspolnego tylko wyobraznia montera a widac ze ja masz. Pozatym to niezla sciema ze na zgaszonym silniku masz takie napiecie ale to twoje teorie wiec sie nie dziw ze ludzie postrzegaja cie tak a nie inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chcesz wierzyc to wierz, niechcesz to nie.. Film był robiony zaraz po zgaszeniu silnika dlatego na filmach widac najpier 12,5V a pozniej 12,2 w mocnym walnieciu spadajacy do 11,8V.. Szkoda ze sprzedalem sprzet zrobił bym filmik na wlaczonym silniku..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi omnie to 12,5V przy zgaszonym silniku jest zdeka niemozliwe.Napiecie akumulatora bez zadnego obciazenia wynosi tyle, wytarczy wlaczyc jakis odbiornik np radio+wzmcniacze bez zadnej muzyki i juz to napiecie kleka do np 12,1V dodajac do tego obciazenie zedu 50-60A + np minutowe granie z wysoka moca jest wedlug mnie niemozlie do wykonania.Ale to tylko moje osobiste zdanie i mi to wisi i powiewa :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam szczerze ze testujac zelówki i kwasówki to jednak do tego zastosowania jakie ja mam w audio to tylko wyłącznie kwasówki (najlepiej stinger - ale to troche drogawo) RED TOP to nie az taka kaszanka, nie jest to super hiper seria ale jakby nie patrzec to srodkowa seria optimy, alegdybym miał wydac 600-700 na aku red top to w zyciu bym go nie kupił. wolałbym wsadzic dwa po 60-70Ah lub jeden 100-120Ah.

U mnie to inaczej wyglada ale powiem wam ciekawą rzecz, miałem załozony sprzet 1,5kW i światła przygasały podczas jazdy teraz mam 2,5kW (fakt faktem nie na full) i swiatełka nie gasną ale bass wali taki ze cieżko to opisac tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej znalezc magika niech dolozy do aku drugi aku z dodatkową plytka..dodatkowe 2V niezastapione

mozna wsadzic 2 plytki wtedy uzyskamy 4v extra ale gorzej z ładowaniem

Kiedys rozmawialem z magikiem starej daty-robi aku 14V dokłada poprostu jedna cele ale trzeba miec wieksza komore. A najlepsz to byly akumulatory z zewnetrznymi mostkami wtedy majac 2,3 aku mozna bylo robic rozne konfoguracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze nalezy myslec o lepszym altkuku.. Nawet wypadalo by zastapic jedna zelowke dobrym altkiem, zeby mial sile wszystko ladowac..

Instalacja wytrzyma 14V na db draga zakładaja 16V a w democarach rockforda spotykane było nawet 18V.. Wiadomo ze bylo to zasilane przez jakies układy prostownicze oddzielajace seryjne układy napieciowe od car-audio, ale mozna bez problemu dostac odpowiednie diody prostownicze ktore nie pozwolą wydostac sie napieciu 16V po za układy wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedys pisalem ze sa akumulatory 12V z dolaczana cela 4V np kinetika.Wlozyc akumulator to zaden problem ale tzreba go naladowac i tu nie chodzi o to czy seryjna instalacja wytrzyma czy nie tylko o to ze napiecie ladowania takiego akumulatora powinno wynosic ok 17-18V czego seryjna instalacja w zaden sposob nie zapewnia wiec w uzytku codziennym kompletnie nic nam to nie da trzeba przerobic alternator(regulator) na wyzsze napiecie a tu pojawia sie kolejny problem bo instalacja auta jest na 13,8-14,4V a nie na 17-18V wiec w gre wchodzi tylko zupelnie oddzielny alternator tylko do audio.W dbdragu gdzie sprzet uzywany jest tylko kilka sekund do walniecie wyniku niema tego problemu poniewaz aku na wyzsze napiecia nie sa podlaczone do seryjnej instalacji a ladowane sa zewnetrzych ladowarek przeznaczonych do tego typu akumulatorow.

 

 

A jeszcze inna sprawa to to ze nie kazdy wzmacniacz wytrzyma napiecie zedu 16-18V bo po stronie pierwotnej roznica moze sie wydawac nie duza ale za przetwornica gdzie dla przykladu przy zasilaniu 12V mamy za przetwa symetrycznie 80V+/- to juz przy 16V mamy ponad 100V! Nie kazdy wzmcniacz ma na tyle wytrzymale elementy z zapasem i zamiast grania mozemy zobaczyc piekne bum.Sa takie co wytrzymuja ale wytrzymuja to raczej chwilowo bo w pracy ciaglej raczej nikt tego nie testowal bo takie konfiguracje zazwyczaj wykorzystuje sie to chwilowego zrobienia wyniku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o wzmacniaczu opti 500x2 i np glosniku lanzar opti

http://www.caraudio.com.pl/main/index.php?...nufacturer_id=2 lanzar opti 1234D

 

http://www.caraudio.com.pl/main/index.php?...nufacturer_id=2 lanzar opti 1232D

 

Wiem ze to chinszczyzna ale czy ktos miał z tym stycznosc w praktyce?

Balansuje nad tym ewentualnie rf t1 ale moj wzmacniacz moze spalic t1 a na t2 raczej funduszy zbraknie..

Prosze o szczere opinie bez docinek

 

[ Dodano: 2008-08-12, 21:27 ]

p.s. interesuja mnie 15" podałem linki pokazujace o ktora serie chodzi dokładnie.. Moc czarnej 15" to okolo 1600rms a moc jasnej 15" to okolo 1300rms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 1600 jakie 1300 jak pisze wyraznie 600W z tego co pisza cewka 2,5cal wiec nawet zawyzona.Wiec moce takie same jak w przypadku T1.Czemu masz go spalic?Jak sie uzywa z glowa to zapas mocy to zaleta.Ja bym wybral T1 bo to bardzo dobry glosnik.Opti widzialem od srodka wyzszy model i nic szczegolnego.

 

Za +/- tałzena mozna conieco juz powybierac w przetwornikach jak w gre wchodzi import z innego kraju z uzywek tez czesto zdarzaja sie fajne klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywanego jakos specjalnie niechce.. wole nowe przynajmniej wiec co go spotka a nie co go spotkało..

IGE napisałem w P.S. moc 15" a linki podałem do 12" aby pokazac serie opti ogolnie..

 

Piszesz ze jak sie uzywa zapas mocy z głową- ja tak nie umiem ten rockford to dostanie porzadnie w d.. znaczy sie w magnes :oczami:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to szalejac i dajac w pizde jak nie uszkodzisz glosnika to wzmak wpedzisz w mocna prace i pewnie tez szybciej niz zwykle sie moze uszkodzic...zdecydowanie zapas mocy zaleta...dajesz sterowanie tak by max na radyjku dawal max jaki przyjmie glosnik a gdy chcesz zacynic to wtedy bawisz sie w ustawienia i gra...kwestia tylko dobrego sterowania na radiu zwykle wzmocnienie suba zalatwi sprawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, a co masz za problem spiąc w 4 ohmy i miec zapas mocy pamietaj ze dla głosnika jest lepiej jak wzmacniacz jest mocniejszy

zreszta cała konfiguracja powinna chodzic w max 2/3 mocy i uwazac na głosnik (nie przegrzewac go) chyba mało kto jezdzi z tąd ze wzmacniaczem na fulllll i radyjkiem na fullll - wzmak jak jest słaby - idą przestery, radio na fulll - idą przestery, wniosek - kupic tak zeby było dobrze

a za 1k PLN (z groszami) kupisz nowego 15" HCCA (trzeba mie swoje źródła :])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do twojego wyboru jesli zamierzasz kupowac dwa T1 to twoj wzmacniacz jest duzo za slaby jesli do jednego to bedzie akurat bo jak wiadomo moce lanzara sa zawyzane a T1 spokojnie przyjmie ok 700-750w rms . Przy 600w rms on gra ale to nie jest szczyt jego mozliwosci, dopiero zaczyna porzadnie grac jak moce sa wieksze niz producent przewiduje. Zajechac kazdy glosnikm zajedziesz nawet jak bedzie dwa razy mocniejszy przesterami , wiec lepiej miec wiecej mocy w wzmaku bo masz kontrole nad tym glosniekiem a wystarczy umiejetnie operowac gainem i po sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...