Skocz do zawartości

Ford ka fatalnie mało basu


zomer1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ludziska. Posiadam forda ka chcialbym zrobic porzadny bass w aucie.. przerabialem juz rozne konfiguracje od tanich glosnikow, ostatni zakup to crunch gp2500d i boss extreme .. Walilo mocno ale brakowałe dobrej głebi basu i odczucia masazu

http://pl.youtube.com/watch?v=X_mVNsxcFUo moj były zestaw..

Teraz mam w planach Lanzar opti 500x2 (450Watt 4ohm, 700watt 2ohm i 1400watt w mostku zmierzona moc)

Jaki glosnik glosniki byscie polecali? Mysle o jakiejsc 15 lub 2x 12 calowych glosnikow.. Firmy jakie moga posłuzyc za przedmiot napedzenia to pyle, lanzar,hifonics crunch,boss audio,rockford fosgate,renegade,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

IGE Wiem ze przydałoby sie wymienic alternator ale na dzien dzisiejszy jestem w stanie utrzymac okolo 13,7Vna wzmacniaczu cruncha gp2500D

 

[ Dodano: 2008-08-09, 08:54 ]

Rzeznik jesli chodzi o lanzara to pisze na nim 2000W w 4ohm-ale znalazlem testy i wyciaga 1400wat.. To jest seria opti a nie max;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmien glosniki bo boss to extreme ma tylko w nazwie.

 

GP jest bardzo mocnym wzmcniaczem,skoro twierdzisz ze potrafisz utrzymac na seryjnej instalacji forda ka! 13,7V (w co szczerze watpie) to w takim wypadku ten wzmacniacz jest w stanie oddac 1,5kW/1ohm mocy.Wiec zmiana wzmacniacza jest malo oplacalna tym bardziej na 2-kanalowke.

 

Zmian glosnik na cos porzadnego.

 

ps.napisz mi jaki masz silnik w tym fordzie jaki akumulator i z jakim obciazeniem pracuje twoj wzmcniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGE ty watpisz a ja wiem ile jestem w stanie utrzymac.. Człowieczku małej wiary, do napedzenia dobrego suba chce 2 kanałowke aby dobrze napedzic w mostku. Co z tego ze maja zblizone moce ale wole miec ta moc w 4ohmach niz w 1ohmie.. w 1ohmie to łupnie a w 4ohma ładniej gra.. Nie jestem fanem alpierdow i innych takich chce miec troszke jakosci i mam doswiadczenie z rockfordem w 1 omie zagra, ale w 4ohmach to juz jest bajka.. Po drugie wiesz jakie prady wirowe robia sie pod obciazeniem 1ohm? Gdzie tu jakos??

W moim aucie przerobilem juz kilkanascie kompozycji bassowych-uwiez boss nie był taki zly, naprawde potrafil walnac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne w ka altek ma cos w granicy 50 do 70A. mam u siebie 70 jade na 2 wzmaki bxi mam w 2 ohm i jak narazie to gra czasem silnik na luzie dobija do 1,5tys by doladowac troche braki ale nie mialem sytuacji rozladowania a mam 55aH. wierze ze instalacja moze wytrzymywac kwestia jak jest czy wali caly czasem czy gra a czasem da sie max.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, skoro przerobiłeś tyle 'kompozycji basowych' to powinieneś wiedzieć że niemal wszystkie z firm które wymieniłeś w pierwszym poście są do bani.

Zbyt dużej wiary to Ty jesteś jak utrzymasz 13.7V na terminalu wzmacniacza (a nie na klemach).

Ps. 13.7V na zgaszonym czy włączonym silniku?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na właczonym silniku.. a napiecie jest na kondziach 10cm od pieca.. Zapewne wy wszyscy macie grubo ponad 14V..

 

[ Dodano: 2008-08-09, 23:20 ]

P.S. Nie traktujcie mnie jak laika, zajmuje sie sprzedaza i montazem car-audio ale na forda brak koncepcji ze wzgledu na bude i jego specyficzne tłumienie basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na właczonym silniku.. a napiecie jest na kondziach 10cm od pieca.. Zapewne wy wszyscy macie grubo ponad 14V..
ja mam 13.6 w/g miernika przy samym wzmaku:P a co do tematu brak koncepcji...?? no ale jesli robic koncepcje to moze udac soe w strone pozadnej marki i modelu?? jezeli tyle zlych czynnikow zajeb...caly bagaznik mocnym subem i napewno ruszy autem:P

 

[ Dodano: 2008-08-09, 23:57 ]

a dokladniej tez mam auto gdzie zle rozchodzi sie bass bo niby sub wali jak glupi a gra ciszej niz by sie zdawalo. zauwarzylem ze polozenie suba kierunek ruchu membrany daje wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, tak jak napisałem 'z gówna bata nie ukręcisz'

Radziłbym zainwestowanie w jakiś głośnik markowy a nie jakieś pyle extream czy Bóg wie co. Jak montujesz audio to możesz zrobić coś takiego że kupisz według mnie RE Audio SR10 w postaci dwóch sztuk i to już powinno być bajecznie. Jak będzie grało ok to zostawiasz jak nie to pchasz ludziom.

Bawiłeś się z przesunięciem fazy? Może subwoofer gra lepiej gdy jesteś dalej od auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mialem kiedys z tym problem i dopiero po jakims czasie ustawien doszlem do celu. bo nawet nie sama faza a polozenie suba mialo znaczenie.

 

[ Dodano: 2008-08-10, 16:11 ]

co do polozenia suba dzis dalem nowe dluzsze kabeli by polozyc go mozliwie w kazdym miejscu...zdecydowanie powiem ze roznica w moim aucie jest bardzo duza. majac suba blizej siebie( a ze mam kombi i roznice polozen sa czasami dosyc duze.)bass bym malo slyszalny z przodu a dopiero gdy dalem go na sam tyl po klape bagaznika ognisko dzwieku jest duzo wieksze. pomimo szerokiego zakresu ustawien fazy czestotliwosci korekcji czasu to i tak nie bylo tego co w momencie zmiany jego polozenia. dokladnie sobie go ustawie gdy ktos z tylu bedzie zmienial polozenie a ja bede tylko sluchal z przodu. ale dzis bawilem sie i roznica jest b.duza w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieczku małej wiary

Na poczatek to daruj sobie takie podjazdy....

 

do napedzenia dobrego suba chce 2 kanałowke aby dobrze napedzic w mostku

Hehe czyli co rozumiem ze twierdzisz ze monobloki sa be i do dobrego suba nadaje sie tylko 2-kanalowka?

 

Co z tego ze maja zblizone moce ale wole miec ta moc w 4ohmach niz w 1ohmie
A miej sobie nawet przy 8ohm chcialem tylko zauwazyc ze w mostku stopnie mocy pracuja przy obciazeniu 2ohm na strone wiec z twoich 4ohm nici

 

w 1ohmie to łupnie a w 4ohma ładniej gra

kompletna bzdura

 

Nie jestem fanem alpierdow i innych takich chce miec troszke jakosci

To co piszesz jest lekko smieszne nie jestes fanem a wozisz glosniki tego pokroju..

 

doswiadczenie z rockfordem w 1 omie zagra, ale w 4ohmach to juz jest bajka..

fajnie a o co chodzi o glosnik czy o wzmcniacz bo jesli chodzi o glosnik testowany pod tym samym wzmcniaczem to to ze lepiej zagra w 4ohm(nie koniecznie glosniej) jest z grubsza oczywiste a wiesz z jakiego powodu?

 

Po drugie wiesz jakie prady wirowe robia sie pod obciazeniem 1ohm? Gdzie tu jakos??

Prady wirowe nie rozsmieszaj mnie,jesli postawimy obok siebie dwa stopnie mocy o identycznej konstrukcji z tym ze jeden bedzie pracowal mono przy 1ohm a drugi bedzie mostkiem takich 2 stopni pracujacy przy 4ohm i zarowno mono jak i mostek beda oddawac ta sama moc to co pobierze wiecej pradu?

 

uwiez boss nie był taki zly, naprawde potrafil walnac..

Sorry ale nie wierze,widzialem na wlasne oczy wiekszosc prodkutow tej firmy i pare sluchalem.

 

Nie traktujcie mnie jak laika, zajmuje sie sprzedaza i montazem car-audio ale na forda brak koncepcji ze wzgledu na bude i jego specyficzne tłumienie basu

sorry ale piszac takie bzdety jak wyzej nigdy bym do Ciebie na montaz auta nie oddal

 

na właczonym silniku.. a napiecie jest na kondziach 10cm od pieca..

pytalem sie jaki masz alternator aku silnik i z jakim obciazeniem pracuja wzmcniacze dalej czekam na odpowiedz aha i w jaki sposob odbyl sie pomiar napiecia i w jakich warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alternator ma 70 amper(planowany zakup 100A), aku optima yellow,cuncha obciazałem 2ohmy, wole bossa extreme od alpharda nawet yakuzy,chetnie bym wsadził rockforda t2 ale na to nie mam kasy,

skoro uwazasz ze bossy nie sa takie złe-pokaz glosnik 700 watt w cenie 400zł?zreszta o czym my rozmawiamy w takich kwotach mamy tylko chinskie zabawki

 

[ Dodano: 2008-08-10, 18:39 ]

jesli chodzi o podlaczanie glosnika 2x2ohmy to bardziej podoba mi sie jak gra on w mocy 100owatt w 4ohmach niz 1000wat w 1ohmie.. niestac mnie na monoblock aby dał mi 1000watt w 4ohmach bo bym musial na niego sporo wydac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no widzisz wedlug mnie lepiej zamiast 2x boss chniski szmelc po 400zl kupic jeden glosnik za 800-1000zl

 

wiekszosc monoblokow w tej kasie gra dosyc monotonie ale twoj problem nie jest w wzmacniaczu tylko w glosnikach

 

za 800-1000zl moze bez problemu wyrwac rf t1,sonic15,hifonics goliath i jeszcze pare innych nie mowiac juz o tym ze za taka kase z usa mozna juz sprowadzic naprawde fajne suby np mtx 9500 czy jl w6/w7 :P wszystkie wymienieone zabijaja bossa na starcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goliatha nie chce.. rf t1 moge wziasc w dobrej cenie..

 

[ Dodano: 2008-08-10, 22:37 ]

łatwo mowic scignac mtx ze stanow:)

 

[ Dodano: 2008-08-10, 23:41 ]

a jakbyscie porownali rockforda t1 15 da do sonica 15? w skrzyniach powiedzmy Br 80-90litrow strojone na 35hz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie znasz a pytasz o oczywiste sprawy bez porównania sonic do RF t1

 

prąd mało spada bo tylko w 2 ohm zapiety

 

ja mam 90A altek do tego dwa aku 55 i 60Ah po 450i 500A i prad leci do 11v

 

kup RF t1 15 w Br wsadz i zobaczysz jak będzie napewno zacniej niż na czymś ala boss extreme

 

i nikt cie nie traktuje jak nie wiadomo jakiego laika ale i nas nie traktuj jak nie wiadomo co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zomer1980 czytam twoje posty i az smiech mnie ogarnia. Piszesz ze montujesz sprzet i nie jestes laikiem a wlasnie twoje posty sa typu laika. Piszesz ze nie chcesz chinskich glosnikow a na poczatku wypisujesz firmy jakie cie intereuja Pylle ( czy jak tam sie pisze) czy boss a myslisz ze skad sa te glosniki.Bedac monterem powinnes miec chyba jakies rozeznanie a z twoich postow to nie wynika. Wystarczy chociazby zobaczyc twoj link jak wygladal twoj ostatni sprzet i jego montarz http://pl.youtube.com/watch?v=X_mVNsxcFUo najlepsze sa te jajka w polce ktora sie prawie zlamala i z wysokimi bodajrze sa to Vibe skierowanymi prosto w kierowce( napewno po glebszych odsluhach) Szczerze mowiac nie chcial bym trafic do ciebie na montarz bo gdybym nie znal sie nic na sprzecie to zapewno zaplikowal bys mi sprzet typu boss czy pylle a to moglo by sie okazac totalna klapa dla mnie jako osoby zamawiajacej montarz i sprzet.

Zacznij od wymiany glosnika a napewno efekt sie polepszy i przestan udawac kogos kim nie jestes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RF fajnie zagra (ostatnio miałem go okazje posłuchac ale w wersji 12, ale....chdził pod SL-A1500 (zero kontroli) moze ja miałem takie wrazenie

sonica osobiscie miałem (i mam do sprzedania ze skrzynka gratis ) i naprawde za te pieniadze jest to fajny głosnik wciąga bossa nosem , ma naprawde ładne zejscie i łupnac tez potrafi, u mnie chodził w maxymalnej skrzyni niecałe 100L strojonej na 35Hz i wymiatało :P

co do wzmaka to ze sie wtrące to napewno zostaw GP fajny wzmacniacz i... co do spadków

miałem załozonego buszmena PSX D2 mierzonej przy chyba 13,8 miał 1,5kW i NIE BYŁO OPCJI ZEBY UTRZYMAC PRĄD RZĘDU 13,7V NA DWÓCH AKKU... (auto Audi A3 altek 70A 1 aku 66Ah drugi 55Ah), mało tego ostatnio dorwałem dwie żelówki RED TOP 4.2 - najmocniejsze z serii RED TOP OPTIMY, rozładowałem je do kompletnego zera po czym naładowałem (oczywiście ładowarka impulsowa) założyłem i.... było gożej :hurra: tzn spadki dochodziły do 11,0 V przy załączonym silniku.... wniosek ... nie ma takiej opcji zebys utrzymał napięcie 13,7 V chyba że -wzmacniacz masz na 1/2 mocy, spiety w 4 ohm, i moce idzie rzeu 300RMS na głosnik ale jezeli tak jest to w tym momencie w zupełności wystarczy ci PYLE za 50zł z alledrogo b PYLE z serii "morderczy bass" i tąpnie i sie nie spali:)

 

a jak wolisz BOSSA od YAKUZY to zapraszam na serwis na którym masz filmik wpisz yakuza 12 tam kumpel wrzucił filmik mało tego dał troche większa skrzynie i osobiście byłem pod wrazeniemze alphard potrafi tak zagrac aha zagrac jak zagrac ale sie nie grzac - obie sa spiete w 2 ohmy ida pod ATX 990

aha i jeszcze jedno na poczatku zaczeło sie rozmawiac o Fordzie Ka, więc mam pytanko gdzie w tym fordzie ma stac ta 100L skrzynka??

P.S. Na twoim filmie widac kondensator a na nim zegar.........NO COMMENT...napisałes post pod twoim filmem ze GP 2500 ruszy SONIC-a 15" ale zalezy czy 2x2ohm czy 2x4ohm :P ...zapraszam do lektury na strone producenta sonica czy sa dostępne sonic DVC 2x4 ohm 15" przed pisaniem czegos takiego bo ludzie mogą wyrobic sobie zdanie na twój temat (nie pisze że złe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JARECKI nie oceniaj czlowieka po wygladzie auta..

Po co mam robic lepsza zabudowe skoro jestem nie zadowolony z dzwieku? Jak bede zadowolony to popracuje nad wygladem bo wtedy ma to sens pakowac kase.

Tylna połka jest w planach ze bedzie dołaczona do zabudowy i bedzie sztywna..

Mowisz ze doradze ci chinskie glosniki- sorry a ile masz do wydania 100?200zł?Jak wydajesz kase konkretnie to i lepszy sprzecik bedzie.. A podałem tamte marki bo mam do nich dojscie, wybacz ze jestem biedny i nie kupie glosnika za 2-3tys to chyba oczywiste ze czasami czlowiek nie ma kasy zeby robic cos porzadnie..

 

[ Dodano: 2008-08-11, 07:43 ]

nero partner patrzysz na zegary i komentujesz-zapytaj sie najpierw czy silnik był właczony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha ale teraz napisałes jasne spadki ma nero na wylączonym silniku

 

zgadzam sie z nero wypowiedzią ale nero red top to kaszanka optimy

 

spróbuj na żółtych albo na stingerze, GZ

 

ja mam podobny problem zaden wzmak nie zagra jak powinien jak będzie miał 10v

możesz zalożyć wzmaki o kw mocy a przy dupnym zasilaniu nie będzie z tego nic

 

zomer nie oceniaj ludzi patrzac na siebie jarek zna sie troche w temacie przerobił sporo gośników o ktorych nawet nie wiesz ze istnieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez widze zabudowe u siebie inaczej ale narazie mnie na to nie stac.. Gdybym mial kase to bym upakowal bass w rockforda t2 kilka akumulatorow optimy , albo stingera a po 3 to bym wygluszył caly samochod porzadnymi matami.. Ale jak wspomnialem niestac mnie na to wiec nie komentujcie tego burdelu co mialem w bagazniku.. Pólka sie ugina-ok- ale tam nie wstawie mdf-u bo tamw szystko jest pod kątem.. Cholera najlepiej jest komentowac a pochwalcie sie swoimi osiagnieciami-i wydatkami.. Ja sie nie smieje z kowalskiego ze wklada na sztuke skrzynie sklecona z paździocha w piwnicy bo widze kto ma kase a kto nie.. Ja jej nie mam.. A u mnie klient jak zapłaci-wyjezdza zadowolony.. Pokazałbym wam zdjecia moich innych produkcji ale juz widze "komentarze" SUPERSPECÓW od wyglady.. A 99% wygladu to jest wola klienta.. Popatrzcie na produkcje innych-widac gdzie klient wyklada kase a gdzie szuka oszczednosc.. Wtedy dopiero komentujcie.. Na poznan robiłem auto ktore było bardzo chetnie ogladane, a sam byłem swiadkiem jak ludzie !podczas jazdy! robili zdjecia autku..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...