Skocz do zawartości

RF t40001


mike21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a propo padajacych rf

to mike 40001 tez padl...

przy 1ohm :)

i nie byl z polandi

to co w nich tak pada?

sezon na 1ohm go męczyłem i nie miałem żadnych problemów, czy akurat mam jakaś przyzwoita sztukę... :rotfl:

a nie wiecie czy Emphaser EA1800D pogra z 20 sekund w 0,5 ohma ??

a co do innych wzmacniaczy to cranch pzi3000 poniżej 0,5ohm na kilku minutowych testach był i żadnej awarii nie miał i juz ze 2 lata działa bez zarzutów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by zgłębić to z MIKE21 albo chyba prąd, nie znaczenia czy w polandi kupiony czy nie poprostu prad to podstawa i do 4 kw nie przelewki, zaden wzmak nie lubi mieć 13v a potem nagle 10v albo jeszcze mniej :rotfl:

 

Ja kupiłem nowy zmak w PL i jestem zadowolniony ale przy tym pradzie co mam niewidział mniej jak 4 ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Niemczech na Mistrzostwach Świat parę ekip w trakcje zawodów wyjmowała nowe wzmacniacze z opakować a po zakończeniu z powrotem wracały do pudełek

wrócę do porównania do samochodów

w moim rejonie jest skład nowych samochodów paru marek na centralną Europę centralną i są tam mechanicy , lakiernia itd. :)

zgadzam się że tak nie powinno być ale na pewno my tu świata nie naprawimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to kwestia marnego zasilania sprawia że awaryjność rf t40001db jest tak częsta przy zasilaniu w 1ohm.

Patrząc na wnętrze RF na pierwszy rzut oka widać że nie grzeszy on innowacyjnymi rozwiązaniami zasilania...

I tak jak kolega Młody1921 wspomniał;Trzeba by zgłębić to z MIKE21 albo chyba prąd, nie znaczenia czy w polandi kupiony czy nie poprostu prad to podstawa i do 4 kw nie przelewki, zaden wzmak nie lubi mieć 13v a potem nagle 10v albo jeszcze mniej :P

 

Ja kupiłem nowy zmak w PL i jestem zadowolniony ale przy tym pradzie co mam niewidział mniej jak 4 ohm

_________________

 

Żaden ze wzmacniaczy nielubi takich wyczynów(a zasilanie,przetwornica rf względem mocy wygląda mało stabilnie na moje oko :) )

W pewnym momencie coś musi ustąpić... no i dalej mamy jakże przykrą wizytę w serwisie...

 

A nie lepiej do taki wyczynów kupić DD Z1? podobno są mocniejsze i lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dość ze na jednym aku to i czasami tak juz rozładowanym ze radio sie wyłączało albo wzmacniacz sie ściszał i nie chciał grac na pełnej mocy , a po chwili jak sie podładowało aku znów gral na 100%

wiec co inna partia wzmacniacz to inaczej by sie zachowywała ?

te z polskiej dysrty. bym sie bal spiac w 0,5 :)
co do grania rf t40001 bd w 0,5ohm jest możliwe . dziś sprawdzałem i nic się nie dzieje niepokojącego :)

 

Z tego co mi wiadomo to RFT, którego ma KRZYCHU pochodzi w 100% z Polskiej dystrybucji

Prawda jest taka, że jak się ktoś zabiera za wzmacniacze typu RFT, DD, HF - które osiągają powyżej 4kW to najpierw powinien się dobrze zastanowić jak się z tym obchodzić. W PL jest bardzo mało osób, które znają te sprzęty od podszewki dlatego, że jest ich tu bardzo mało. Zastanawiacie się co jest nie tak z tymi wzmacniaczami dlaczego się psują, a pytanie powinno być: co zrobiłem nie tak, że wzmacniacz się zepsuł. Czy ktoś z was czytał może na http://audioforum.termpro.com/index.html - posty o poprawnym umasowieniu RFT4000-1bd, czy ktoś dowiadywał się jakich aku powinno się używać przy tym wzmacniaczu jeżeli chce się go forsować do granic możliwości, czy ktoś wie jakie napięcie jest zabójcze przy starcie dragowym dla tej konstrukcji??

Ludzie za wodą czy w Niemczech to wiedzą i sądzę, że to jest przyczyna dla której u nich się nie pali a w PL się pali :)

Ostatnio jeden z sędziów na finale europejskim w Hamburgu powiedział "To że wiesz jak działa scyzoryk to nie znaczy, że potrafisz się nim posługiwać" - wolny przekład z greckiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedza nie wiedza popalonych sie nie sprzedaje

 

święta prawda. Dlatego właśnie warto kupować w kraju bo w razie gdyby trafił się problem to dystrybutor ma obowiązek wymienić wzmacniacz lub co najmniej przeprowadzić ekspertyzę i wydać dyspozycję z serwisu dlaczego sprzęt nie działa.

Jak się kupi wzmacniacz za granicą to stajesz się automatycznie panem i władcą swojego losu i losów twojego wzmacniacza - jak kupisz zepsuty to możesz postawić sobie w warsztacie jako ekspozycję bo nikogo to nie będzie interesowało, że nie działa. Czasem trafisz na uczciwszego sprzedawcę to ci pozwoli odesłać wzmak (i tu bekniesz za przesyłkę) i przyśle ci nowy (i tu również bekniesz za przesyłkę) ostatecznie twój zamieniony wzmacniacz będzie cię kosztował tyle samo co w PL po 4 krotnym opłaceniu przesyłek. A nie daj boże, że któregoś pięknego razu pan celnik postanowi sprawdzić co takiego ciekawego jest w twojej paczce - i dupa zimna bo płacisz wtedy cło i VAT, a jeszcze niekiedy karę za niezgłoszenie towarów celnych :P

Czasem może jednak warto zapłacić troszkę więcej i mieć komfort, że się ma plecy i wsparcie w postaci dystrybutora.

 

[ Dodano: 2010-05-10, 11:16 ]

widze ze Krzychu Twoj rf wytrzymuje te 0.5ohm

 

A kto nie wierzy w możliwości polskich wzmacniaczy powinien zerknąć na wyniki z ostatniego turnieju dB Drag Racing gdzie Krzysiu na swoim PL Rockfordzie wyczesał nowy rekord PL w kategorii Street C z wynikiem 150.6dB - WIELKIE GRATKI DLA CIEBIE KRZYSIU i czekamy na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli poszlo w 0,5 RF rulez

O czym wy wszyscy tu piszecie ? Wzmak nie widział takiego obciążenia. Przy dobrym/wspaniałym wietrze i projekcie skrzyni najnizej było 1,5 łoma.

jak z 4cewek (2ohm) połączonych równolegle można mieć 1.5ohm? Moze i nie było równiutkie 0,5ohm ale myślę ze coś koło tego, no chyba ze to się jakoś inaczej oblicza niż mi się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2Ω to jest najniższa wartość impedancji cewki powyżej częstotliwości rezonansowej głośnika bez obudowy, do tego dojdzie fakt, że impedancja to wartość zmienna, no i czynnik temperaturowy też należy uwzględnić, czyli opór cewki rośnie wraz z jej temperaturą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli poszlo w 0,5 RF rulez

O czym wy wszyscy tu piszecie ? Wzmak nie widział takiego obciążenia. Przy dobrym/wspaniałym wietrze i projekcie skrzyni najnizej było 1,5 łoma.

jak z 4cewek (2ohm) połączonych równolegle można mieć 1.5ohm? Moze i nie było równiutkie 0,5ohm ale myślę ze coś koło tego, no chyba ze to się jakoś inaczej oblicza niż mi się wydawało.

Podstawowe prawa fizyki się kłaniają a nie matematyki.

 

Invalid coś już Tobie przybliżył powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje się że Krzychowi chodziło o impedancje spoczynkową (czy też jak kto woli wynikającą ze wzoru) i wychodząc z założenia, że cewki były poprawnie nawinięte, to przy połączeniu równoległym wszystkich cewek dostaniemy z pewnością spoczynkową impedancję całkowitą bliżej 0,5ohma niż 1,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...