Skocz do zawartości

Regeneracja reflektorów


TomoMadej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam gdzieś nełony i niebieskie świecidełka. Chodzi mi o legalne oświetlenie w mojej babci, które będzie porządnie świeciło, zwiększając komfort i bezpieczeństwo jazdy. Jestem wręcz przeciwnie nastawiony do błękitnych świateł, a jakbym kupować ksenony, to o jak najmniejszej temp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owe BlueVision nie świecą na niebiesko - dają barwę światła zbliżoną do białej ale nie jest ona tak jak w przypadku ksenonu. Mają homologacje, są w 100% legalne i za ich posiadanie nikt Ci nic nie zrobi. Jedyną ich wadą jest dla mnie bardzo szybkie zużycie, nie wytrzymały nawet 3 miesięcy u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pisał o reflektorach marki Depo. Ja osobiście nie polecam tanich zamienników reflektorów, lepiej zregenerować oryginały. Kupiłem kiedyś nówki depo do golfa 3. Po dwóch miesiącach poszły do śmietnika. Wiązki kabli razem ze złączami po prostu się zjarały w oby dwóch na standardowych żarówkach Boscha, do tego mocowanie żarówki wykonane było z tak tandetnego metalu że się odkształciły, żarówka w środku zaczęła migać jak stroboskop bo nie było styku. W oby dwóch reflektorach czas żywota tego szmelcu był identyczny, stało się to na jednej trasie Katowice - Poznań, musiałem wracać na halogenach w deszcz 300 kilometrów. Następnie kupiłem używane Hella, odświeżyłem je i przejechały kilka lat bez problemu.

 

Więc żeby się nie okazało że tak jak ja będziesz kupować reflektory dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bieda, może Maciaty palcami dotykałeś żarówki podczas wkładania?

Ja mam chyba jakieś marketówki, jeżdżę samochodem od 2 lat i wymieniałem raz z tyłu kierunek i postojową z przodu :zakrecony:

Jutro jadę po nowe reflektory, żarówek nie będę na razie wymieniał, bo jeszcze jest jasno do późna, a jeszcze chodzą. Za 2 miechy tagi Inter Carsu, więc pogadam tam z kimś na ten temat.

Jak dla mnie temat zakończony, ale jeśli ktoś ma jakieś pytanka w sprawie tej natury, to nie mam nic przeciwko, aby kontynuować temat.

 

kupszczelisty, dzięki za info. W takim razie, z zamiennika spróbuję wyjąć odbłyśnik, a wtedy to i klosz zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić jeszcze spadki napięcia. Vectra to może nie maluch, ale w aucie o takim wieku jest możliwe, że jakieś spadki wystąpią. Warto to pomierzyć.

 

Co do zamienników to niestety ale za 50zł to kupisz szmelc, albo odbłyśnik skończy się bardzo szybko, albo będziesz musiał sam dodatkowo uszczelniać lampę bo będzie stała w niej woda(takie coś kumpel miał w corsie a, gdzie klosz jest klejony do reszty), tak więc nie polecam.

 

 

Ciekawą opcją w twoim przypadku mogłoby być dorwanie lamp irmschera(podwójne okrągłe) i zapakowanie soczewek z E30(e32/e34 samą soczewkę i klosz ma taki sam, różnią się tylko obudową)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej, rozbierałem już lampę i spróbuję wyjąć z kupionego zamiennika odbłyśnik, klosz i wstawię nową uszczelkę. Nic nie będzie przeciekać;)

Ja zapłacę za komplet 100 zł, Lucasa kosztują 200, a Boscha 300.

Akurat się dobrze składa, bo przegląd mi się kończy za 12 dni, to jak zamontuje, to jeszcze przed zlotem pojadę na dobrą stację diagnostyczną i ustawią mi światła i zrobią przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopię trochę.

Jak dziś wygląda sprawa regeneracji lamp? Posiadam soczewki Hella. Mijania świecą stosunkowo słabo, drogowe są super. Przeglądam dziś internet za info i wiem, że moje nie są w stanie jakim mogą być. Stwierdzam to po pokazanych i opisanych fotach różnych ludzi i tym co widzę przed sobą siedząc za kierownicą.
Na forum opla znalazłem info, że warto inwestować w Hella, bo zamienniki wypadają słabo. Gdzie dobrze zregenerować? Bo to raczej ciężkie info do znalezienia:)

Ma ktoś jakieś informacje?
P.S. Żadne 100w mnie nie interesuje bo:
- niszczy szybciej lampę

- nie będę raził innych swoją lampą, ponieważ jak mnie ktoś razi to się wk... i nie będę krzyczał na innych będąc taki sam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia w sieci są i pokazują, że warto. Sprawa wygląda tak (dzwoniłem do gościa tego z liku nr 1 - on ma i stronę i widnieje na allegro pod nazwą Regeneracja-hc) Sprawa na tel wygląda tak, że koszt malowania-napylania próżniowego to 60zł za szt jeżeli dasz sam odbłysk. Jeżeli cała lampa i ma rozkleić, skleić itp to koszt ok 140zł/szt.Gwarantuję Ci , że oddam mu to do zabawy, ale za jakiś czas, bo nie mam warunków teraz.
Druga rzecz: możesz powiedzieć czego szukasz i płacisz kolesiowi cenę x2 i wysyła Ci gotowe już do Twojego modelu, jak sobie wymienisz odsyłasz mu , a on oddaje Ci połowę kasy.


http://forum.omegaklub.eu/showthread.php?t=84513&page=4

tu sobie zobacz jak to niby wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby nie szukać i było na wyciągnięcie ręki:
wg opinii tak wygląda przed:
http://i24.photobucket.com/albums/c2/Venteros/IMG_20130223_193928.jpghttp://i24.photobucket.com/albums/c2/Venteros/IMG_20130223_194448.jpg

 

A tak po zabawie:

http://i24.photobucket.com/albums/c2/Venteros/IMG_20130224_183844.jpg

http://i24.photobucket.com/albums/c2/Venteros/IMG_20130224_183911.jpg

http://img20.imageshack.us/img20/6927/wiata2.jpg

 

 

P.S. Ja swoje odsyłam na pewno, bo moje już mnie drażniły tej zimy. Gdy jadę na drodze sam to jeszcze ok, ale gdy z naprzeciwka coś leci, to jego światło widzę, a swojego nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...