Skocz do zawartości

Kable rca


Bondzik04
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja kupiłem 2x sinusliv ca 50 (te czerwone które wyzej ktos wymienił) Jakoś tez po 3ny ekran, solidne koncówki, moze troche sztywniejszy niz jakieś kable po 150 zł... ale za tą cene ? Ja sam osobiście sprawdzałem jak "grają" kable za te 45 zł a jak za 200 załozone na sysytem odseparowany i RóŻNICY NIE MA :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak się zastanawiam czy jest sens kupować drogie kable typu aiv colorado czy wystarczą taki np. phonocar 2/246(zielone) aivy najtańsze jakie znalazłem kosztują 235 zł(połowa wartości moich tweeterów...), a phonocary 70zł. phonocary wyglądają na dość solidne i są polecane, podobnie jak aivy, jednak nie chciałbym aby okazało się, że różnica tkwi tylko w kolorze i cenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mam być szczery to zupełnie nie interesuję mnie składanie interkonektów od podstaw po pierwsze dodatkowe koszta przesyłek(wtyki, kable itp) po drugie czas na składanie tego wszystkiego.

obecnie mam na przód samoróbkę i nie chce mi się najzwyczajniej znów tego składać(nie lubię/umiem lutować)

dlatego chce kupić gotowca, pewnie wybiorę tego phoocara zamiast aiva, najwyżej będę żył w błogiej nieświadomości, że aiv może zagrać lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Kupilem kabelek ale wlasnie studio w wersji 4 metrowej i w porownaniu do np pro con goldów jak na moje kiepskie ucho jest inaczej wiecej powietrza zycia.

Jakosc extra ale tak jak mowie moje ucho nie wylapuje az nie wiadomo jakich detali bo tak jak pisalem mam porownanie do pro con goldow i pary kabli z vibe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem kabelek ale wlasnie studio w wersji 4 metrowej i w porownaniu do np pro con goldów jak na moje kiepskie ucho jest inaczej wiecej powietrza zycia.

 

Jakosc extra ale tak jak mowie moje ucho nie wylapuje az nie wiadomo jakich detali bo tak jak pisalem mam porownanie do pro con goldow i pary kabli z vibe.

Rownież zakupiłem interkonekt od Roberta, ale do systemu w domu. Nie testowałem jeszcze przyznam sie, ale tak jak ktos napisał wyzej, kable te testowane były porzez kolege i porównywane z naprawde duzo droższymi i wypadły nadzwyczaj dobrze. W aucie miałem i mam pro con goldy - ale z tego co piszesz mi tu porównując sam na-usznie :) chyba równiez skusze się na te interkonekty do auta, skoro róznice jednak słychać. Skorzystałes z konfekcji dostepnej w ofercie chyba na neutrikach, czy sam zlutowałes, jakie wtyki masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rownież zakupiłem interkonekt od Roberta, ale do systemu w domu. Nie testowałem jeszcze przyznam sie, ale tak jak ktos napisał wyzej, kable te testowane były porzez kolege i porównywane z naprawde duzo droższymi i wypadły nadzwyczaj dobrze. W aucie miałem i mam pro con goldy - ale z tego co piszesz mi tu porównując sam na-usznie :) chyba równiez skusze się na te interkonekty do auta, skoro róznice jednak słychać. Skorzystałes z konfekcji dostepnej w ofercie chyba na neutrikach, czy sam zlutowałes, jakie wtyki masz?

Zapytaj najlepiej Roberta bo on mi je organizowal.Podobno na tanszych wtykach.Najlepiej kupic samemu i sie przekonac czy faktycznie sa roznice dla mnie sa ale na pro con goldach tez przyjemnie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze tak się spytam z innej beczki.

 

Czy jest sens kupować osobne kable RCA na tweetery, woofery i suba ??

Czy sam kabel, pomijając jego właściwości antyzakłóceniowe, będzie miał naprawdę mocny wpływ na jakość grania poszczególnych sekcji ??

 

Tak pytam na zaś, bo kompletuję nowy system i się zastanawiam, czy nie zainwestować w coś lepszego "na przód" a na suba kupić jeden z tańszych ekranowanych ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to ja jestem niezłym szczęściarzem skoro mam sygnałówki kupione za 15zł o długości 5m, idą przez całe auto, zakłóceń nie zbierają, a system cieszy ucho i właściciela :wink:

 

U mnie raz że jest niezłe spaghetti wokół wzmacniaczy to mało tego RCA biegną bezpośrednio nad pompą paliwa. Zakłóceń brak. RCA Hollywooda PRO-425.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zostanę zlinczowany za to co napiszę, ale może kogoś przekonam ;)

Jankus ja też mięłam kiedyś te Hollywoody i to była całkowita strata kasy niestety.

Grają twardo z wycofanym dołem i ostrą górą.

Miedź w tych przewodach to jakaś pomyłka, a końcówki RCA odpowiadają jakością najtańszym chińczykom za 50gr.

Wiem bo rozbierałem te przewody i z ciekawości próbowałem pobielać. To jakiś cud że te końcówki RCA w ogóle dały się fabrycznie zalutować.

Przewody te oddałem żulom żeby sobie miedź wytopili (poważnie).

Co do przewodów KLOTZa to na pewno są lepsze od Hollywood PRO, ale nadal nie warte swojej ceny za mb. Grają dość show-ofowo. Mają sporo dosyć zwartego dołu, poprawną trochę wycofaną średnicę i górę. Niestety są dosyć zamknięte i przycinają scenę, nie otwierają się za bardzo na słuchacza. Ogólnie można powiedzieć że te przewody sporo „kłamią”, ale dużo ludzi lubi to przyjemne mięsiste kłamstwo ;)

 

A teraz odwrócę świat na drugą stronę :)

Bardzo dobrym przewodem na interkonekty jest skrętka komputerowa typu S-FTP.

Są to 4 pary drutów, otoczone grubym ekranem aluminiowym. Te druty wykonane są z bardzo dobrej klasy miedzi. Koszt takiego przewodu to ok 5zł mb (klasa 5e w zupełności wystarczy).

W zasadzie na ten pomysł wpadłem przypadkiem. Miałem trochę skrętki i pomyślałem zobaczę co z tego wyjdzie.

Po podłączeniu w samochodzie dosłownie kopara opadła. Pojawiła się bardzo duża przestrzeń, dużo detali i niesamowita neutralność. Wszystko było takie jak trzeba i gdzie trzeba. Jeszcze nigdy nie słyszałem w przewodzie klasy 5zł takiej góry pasma, wszystkie górne rejestry zyskały na dynamice i jednocześnie zaczęły brzmieć „pełnie”. To co stał się z dołem pasma można porównać do zmiany z mp3 na FLAC. Pojawiło się więcej ciepłą i konturów.

Poważną wadą skrętki są jej właściwości fizyczne. Jest po prostu sztywna, jak na warunki samochodowe, ale warta męczarni z jej zarabianiem i układaniem ;)

 

Skrętkę wykorzystywałem też w systemie domowym, ale niedawno wymieniłem ją na wireworld solstice 7.

W sumie przed wybraniem nowego interkonekta testowałem kilka przewodów: wireworld solstice 7, wireworld luna 7, Chord Crimson VEE 3, wspomniana skrętka i KLOTZ IY104 i kilka innych klasy no name. Wszystkie miałem w domu w tym samym czasie więc mogłem przeprowadzić bezpośrednie porównanie.

Napiszę tak: jeśli pierwsze trzy przewody kosztują (za metr) 200-250 zł, to skrętkę mogę wycenić (jakościowo) na 80-120zł, a KLOTZa na 30-40zł.

A jeśli chodzi o porównanie do Hollywood PRO, to poważnie za darmo bym ich nie chciał.

 

W samochodzie skrętka jeździ nadal i pewnie szybko jej nie wymienię na coś lepszego bo koszta byłyby pewnie znaczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te same Hollywoody i jedne końcówka przestała łączyć. Postanowiłem kable zrobić samemu. Kupiłem przewód Dls sl-5 ultimate i końcówki prolinka, które polutowałem cyną Mundorfa, bo akurat taką miałem. Ma ok.10% srebra i przez to trzeba uważać, żeby nie potopić końcówek. Trzeba ją trochę bardziej rozgrzać niż zwykłą cynę. Czy to coś dało, trudno mi powiedzieć. Na pewno jest różnica w dźwięku pomiędzy kablem, który zrobiłem sam a tym hollywoodem;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janek spójrz na to w ten sposób.

Skrętka jest bardzo dobrze zabezpieczona przed zakłóceniami. Każda para jest skręcona z inna długością i dodatkowo jest ekran.

Takie "zabezpieczenia" pojawiają się dopiero w droższych interkonektach, np Hollywood PRO nie ma żadnego ekranu tylko skręcone przewody.

Przy zarabianiu skrętki jako interkonekta łącze 2 pary na sygnał i 2 pary + ekran (wraz z aluminiowym ekranem jest dodatkowy drut) na masę.

Daje to 4 żyły o przekroju 24AWG z bardzo dobrej jakościowo miedzi i dosyć dużą powierzchnię przesyłu sygnału.

Co do jakości miedzi to oczywiście oceniam ją na oko, ale miałem już nie jeden przewód w rękach i potrafię odróżnić rasowe wino od bełta ;)

 

Można mieć zastrzeżenia że skrętka jest robiona z myślą o sygnale cyfrowym itd ,ale sama jej fizyczna konstrukcja zamiata wszystkie typowe budżetowe (do 100zł) CAR RCA.

Poza tym rzeczywistość swoje, a rynek swoje. Mnie osobiście szokuje jaki chłam się ludziom wciska w kwestii przewodów RCA do car audio.

Realne ceny tych przewodów powinny być o połowę mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w sumie temat mnie zaciekawił. Zrobię kilka różnych przewodów na różnych skrętkach i przetestuje. A apropo skretki to mam kilka instalacji mikrofonowy symetrycznych i jedną skrętką 4 mikrofony są podłączone i brak zakłóceń i odległości nawet 80mb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...