Skocz do zawartości

Jazda po RP samochodem nie zarejestrowanym


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie czy wykupując 30dniowe ubezpieczenie na samochod który nie ma Polskiego przeglądu ani żadnych opłat załatwionych , jest przywieziony z niemiec , mogę się nim poruszać bez obaw o patrole policji?

 

Czy ewentualnie robiąc przegląd Polski i dopiero wykupując ubezpieczenie moge się poruszać po drogach...

 

Jeżeli ktoś zna jakieś podstawy prawne dotyczące tego zagadnienia to bym o nie prosił bo szukając w google jestem bardziej skołowany niz zanim zacząłem szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość laurenth1981

Z tego co wiem i dowiadywałem się kiedyś w PZU (wykupując takie ubezpieczenie na niemieckie blachy) to nic nie daje to ubezpieczenie (oprócz komfortu psychicznego) :rolleyes:

Policjant jak będzie upierdliwy to samochód zabierze na lawecie :)

W każdym razie wielu moich znajomych handlarzy tak robi i nikomu jeszcze się nie doczepili :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blachy mam zjazdowe i dojechac do domu to nie problem ale w drugim aucie mi poszlo zawieszenie a w sobote potrzebuje na wyjazd jakis dupowoz a nowy dopiero jutro bedzie kupowany wiec nic do soboty nie popchne. Zalatwic przeglad w Polsce to jasne ze jeszcze jutro dam rade ubezpieczenie tez bym dal radie ale urzad celny na bank nie ogarne a klopotow sobie narobic nie chce wiec pewnie pozycze od kogos furke...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem wazny przeglad PL i ubezpiecznie PL, blaty zolte z D przeterminowane i uprzejmy Pan Pies chcial mnie poczestowac 1000 zlotowym mandatem, laweta i parkingiem policyjnym.. Ale zaczelo sie od tego, ze jechalem jakies 120 na 40 :P Skonczylo sie tak, ze "pogadalem z Nim" i dal mi spokoj :) Dodam, ze czepial sie blatow a nie predkosci, bo suszarki nie mieli..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglad z kraju z ktorego jest przyprowadzone plus blachy (stare lub tymczasowe) i mozna jezdzic

a co ciekawe mozesz nawet normalnie ubezpieczyc auto na rok czasu

potem tylko zmienisz nr rejestracyjny w ubezpieczeniu

 

ja na zółtych niemieckich blachach waznych 1 tydzien przejezdzilem 2 lata :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu jak ja sprowadzałem autka z Niemiec kupowałem zawsze 30-dniowe ubezpieczenie na miejscu i przez tyle możesz jeżdzić potem nie masz prawa poruszać się samochodem po drodze w PL ani nigdzie (chyba że na własne ryzyko ale jak cię drapną to grubo cię to szarpnie po kiermanie). Po przywiezieniu auta do PL robisz 1 przegląd w kraju, potem od daty przeglądu masz 5 dni na zapłacenie akcyzy (bynajmniej tak było) i nie słyszałem żeby jakaś firma ubezpieczała auto z Niemiec bez załatwienia wszystkich papierów i rejestracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość laurenth1981

Ja raz byłem zmuszony zakupic ubezpieczenie takie :zdegustowany:

Miałem żółte blachy na 7dni i nie ogarnąłem wszystkiego, a potrzebowałem auto.

Zrobiłem przegląd w Polsce i pojechałem po takie ubezpieczenie do PZU.

Pani ładnie mi je sprzedała, ale powiedziała, że i tak jak policja mnie drapnie, to się przyczepią i mogą odholować auto... :zdegustowany:

Także legalnie można poruszać się tylko na niemieckich blachach celnych z niemieckim ważnym ubezpieczeniem (podaję przykład)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odholuja z powodu braku odpowiedniej rejestracji a nie za zle ubezpieczenie

 

ja ubezpieczylem takie auto na zoltych blachach bez zadnego problemu

ubezpieczenie bylo jak najbardziej wazne

a co ciekawe do tej pory w kwicie z ubepieczenia mam wpisana niemiecka rejestracje z briefu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja kupilem niemieckie auto w polsce na 4letnich tablicach holenderskich.Mialem tylko ubezpieczenie polskie.Mnie drapneli jak z celnego wracalem.Lipa jak chooj mialem bo auto nigdzie zarejstrowane nie bylo.Jakos sie udalo.Takim autem to na lawecie mozesz sie poruszac.Kazda ubezpieczalnia rece umyje od takiego auta jak spowodujesz wypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Podobnie jak w temacie, może ktoś mogłby mi w tym pomóc,

Kupiłem wyrejestrowane auto z Włoch, po wykupieniu 30 dniowego ubezpieczenia przez handlarza wróciłem do domu.

Co ciekawe miałem kontrole po drodze, a handlarz dal mi niemieckie rejestracje, żeby wrócić na kołach. Ubezpieczenie było, ale okazało się, że nie ma przeglądu w Pl.

I jeśli auto będzie ubezpieczone, ważny przegląd w PL, to czy mogę się takim autem poruszać, tyle że na niemieckich rejestracjach? Wyczytałem gdzieś, że tylko mandat 100zł mogę za to dostać, czy lepiej odpuścic sobie takie wybryki, i odwiedzić celny, i jak najszybciej rejestrować samochód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak postanowiłeś zrobić przegląd, jeśli nie będziesz miał dowodu rejestracyjnego? Pomijając tę kwestię, praktyczne doświadczenie mówi inaczej. Mając opłacone ubezpieczenie i brak rejestracji poruszasz się autem nie dopuszczonym do ruchu drogowego. Mój brat dostał za taką przyjemność równe pincet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przegladu nie musisz miec dowodu rejestracyjnego , bo na stacji dadza Ci kartke ze takie a takie auto z takim a takim VINem jest dopuszczone do ruchu ...ostatnio bylem z dwoma motorami na przegladzie i mielismy tylko amerykanskie papiery .

 

Co do jezdzenia polecam wykonac 1 (jeden) telefon do wydzialu komunikacji i sprawa jasna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku, żeby zarejestrować auto w PL powiedziano mi, że mam iść taką kolejnością;

- przegląd,

-opłacenie celnego,

-skarbówka

- na koncu wydzial komunikacyjny.

Wiec żeby oplacic celny i wszystkie inne opłaty ziwazane z przerejestrowaniem musze miec polski przegląd. Do włoskiej karty pojazu mi tego nie wbiją, dlatego wystawiaja zaświadczenie o kontroli i badaniu

Wygląda to tak;

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCEQFjAA&url=http%3A%2F%2Fbip.poznan.pl%2Fbip%2Fdruki.html%3Fco%3Dshow%26dr_id%3D12922%26type%3Dpdf&ei=5t5FUNffMM_Rsgb9joDAAQ&usg=AFQjCNEK4v7tJLSc5LVz7qSEF-Q4-Y6CYQ&sig2=dfXAO0FCDpLsK7bq9mxahA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...