Skocz do zawartości

Głośiki samochodowe w kolumnie


Xman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że jesteście specjalistami, chciałbym zadać wam pytanie. Posiadam w domu dwie pary głośników samochodowych. Nie mam co z nimi zrobić, a nie chce ich wyrzucać. Więc wpadłem na pomysł, żeby zbudować z nich kolumnę/kolumny głośnikowe. Lecz mam małe spostrzeżenia. Głośniki mają po 4 ohm. I niestety, nie wiem, czy się nie spalą po podłączeniu pod wieżę lub inny sprzęt.

 

Co radzicie, czy brać się za taką zabudowę? I czy będzie wszystko grało bez problemu? Czy darować sobie to wszystko.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zwrotnice, to pozostaje jeszcze kwestia dobrania im komory.

A bez komory nie zagrają ? :rotfl: Wsio ryba czy będą przykręcone z tyłu czy w środku.

 

Jak są to oryginalne skodowskie to tam chyba kiedyś pakowali czeskie TVM tesle, ale nie wiem czy w ogole robienie do nich kolumn to gra warta świeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są to oryginalne skodowskie to tam chyba kiedyś pakowali czeskie TVM tesle, ale nie wiem czy w ogole robienie do nich kolumn to gra warta świeczki

 

Czemu? Ja, to będę miał w domu i postawie sobie na szafie, żeby grało sobie jak film oglądam, taki dodatkowy głośnik do kina domowego, którego nie mam. :P

 

Ale po kolei. Teraz, pod odtwarzacz dvd w domu mam podłączone czincze, które są poprowadzone do wierzy. Do wierzy, mam podpięte oryginalne głośniki. I brakuje mi, jeszcze jednego lub kilku. Ale na razie chcę zobaczyć, jak będzie grało z tym jednym :) .

 

A jeszcze kiedyś, może wzmacniacz samochodowy podłącze pod wzmacniacz komputerowy i do niego coś podłącze :) wszystko przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruSki@

to są dwa głośniki. Chciałbym zrobić sobie kolumny, w te kolumny co zrobię wsadzić głośniki i wszystko podłączyć pod wierzę, do której puszczone są kable RCA z odtwarzacza DVD. Takie, malutkie kino domowe chciałem sobie zrobić :P .

A w przyszłości, jakby to wyszło, skonstruował bym sobie jakieś nagłośnienie.

 

Pytam się was doświadczonych tutaj na forum, bo nie chciał bym nic spalić. Bo mam do tego rękę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednej sprawy. Wieża ma wyjścia na dodatkowe głośniki czy tylko stereo? Jeśli stereo to nie widzę większego sensu "powielania" głośników.

 

Wieża ma wyjście stereo. A głośniki chciałbym podłączyć, a to wierzy lub do wzmacniacza samochodowego. Ot, tak chciałem sobie dodatkową kolumnę/kolumny zrobić.

I dlatego z takim pytaniem wyskoczyłem. Pewnie teraz ostro zagmatwałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wierza jest stereo a ty chcesz podlaczyc do niej jeszcze jeden komplet glosnikow to zapomnij

jesli oryginalnie podlaczone sa 3ohmowe glosniki to te samochodowe mozesz pod nie podlaczyc

nastepna sprawa, wspominales cos o kinie domowym to w taki systemie glosnikowym wszystkie kolumny powinny byc na tych samych przetwornkach dla zachowania spojnosci dzwieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wierza jest stereo a ty chcesz podlaczyc do niej jeszcze jeden komplet glosnikow to zapomnij

 

Tak, wieża niestety jest stereo :(

 

jesli oryginalnie podlaczone sa 3ohmowe glosniki to te samochodowe mozesz pod nie podlaczyc

nastepna sprawa, wspominales cos o kinie domowym to w taki systemie glosnikowym wszystkie kolumny powinny byc na tych samych przetwornkach dla zachowania spojnosci dzwieku

 

Więc tak, do odtwarzacza DVD, mam aktualnie podpiętą wierzę na kablach RCA. Jednak, chciałbym ją odpiąć od tego wszystkiego i pod DVD podłączyć zestaw głośnikowy, który sam zrobię. A jak mi się nie uda, to kupię już kilka głośników takich "normalnych" i z nimi się będę bawił ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ma wyjścia na głośniki.... chyba, że w instrukcji zrobili błąd.

 

To dvd ma wbudowany wzmacniacz?

 

Ojej, przepraszam, masz racje, nie mam wzmacniacza w DVD to są wyjścia, do podłączenia kanałów wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...