Skocz do zawartości

Radio z pięknym brzmieniem do 1000zł


fck44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Soniak nigdy mi jeszcze nie przerwał na zawieszenie mam twarde. Co do "cienkości" na basie to chyba zależy od kofingu i gusty - bo dla mnie na dole spisuje się bardzo dobrze. Kenio XXV w niskich rejestrach wydawał mi się nijaki ale od tej pory setup u mnie trochę się zmienił. Po przesiadce z dnia na dzień z 9835r nie stwierdziłem braków na basie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

trudno..... dobra inny zestaw pytan, chcialbym sciagnac radio z Japonii, czy ktos ma jakieś pomysły jak ??? :P :P Zanim zaczne w pracy działac z ludzmi, ktorzy nie za bardzo czają temat CA to moze ktos ma jakiegos znajomka w Japonii (bo chyba tak najłatwiej), bo ja mam *uj znajomych w Singapurze ale to nie Japonia ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno..... dobra inny zestaw pytan, chcialbym sciagnac radio z Japonii, czy ktos ma jakieś pomysły jak ??? :P :P Zanim zaczne w pracy działac z ludzmi, ktorzy nie za bardzo czają temat CA to moze ktos ma jakiegos znajomka w Japonii (bo chyba tak najłatwiej), bo ja mam *uj znajomych w Singapurze ale to nie Japonia ;/

 

uderz na PW dam ci namiar na gościa co ściągał mi kilka rzeczy do auta z Japonii wyceni Ci na pewno oraz powie jakie koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie nt Keniów np KDC-PS907, KDC-PS909 ?? Obcował ktoś ?? Jakieś spostrzeżenia co do grania, na tle stawki wymienionej już w temacie ??

 

ja mialem troche Herdka 909'tke ale jeszcze za czasów PPi DCX1000.4 i Hertzow HSK na oro zwrotce. Badz co badz bardzo fajne radio, dynamiczne na dole i z neutralna górą. Swego czasu Robox w swoim Jazz'ie jezdzil z setupem Xtant 603x, Tec Ls29Neo, Revelator 15 i mial Clarion'a HX-D1, ktorego sprzedał po tym jak uslyszał jak zagrała u niego 909'tka Herdka. Puscil ja po balance'sie i z tego co wiem byl bardzo bardzo zadowolony. Ja przez jakis jezdzilem z X911, ktory byl następcą 909'tki i jak najbardziej mialem bardzo dobre wrazenia, chociaz jak zapiałem 7906r to bylo jednak troche lepiej. Teraz nie wiem, bo juz mam jakis setup zrobiony, zwrotki customowe i najchetniej teraz moglbym wrzucac radyjka i weryfikowac jak i co sie zmienia, bo wszystko co mialem to bylo na roznych setupach lub za krotko gralo (bo co chwile cos zmieniałem) zeby miec jak obiektywne porownanie.

 

Wracajac do tematu jesli masz gdzies do dostania 909'tke to jak najbardziej sprobuj bo jest naprawde ciekawą alternatywą ;-)

 

Ps. Zawsze mozesz tez do Herdka uderzyc - tel nie zmienil i chwilke pogadac. On chyba nadal ma 909'tke (i bylo/jest jedno z jego ulubionych radyjek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(pytanie co siedzi tam w srodku )

 

Takie cuś znalazłem

 

Features Highlights

Fixed Face Plate

Real Aluminium Face Panel Design

Dot Matrix Mono Colour LCD with White LED Backlight

Rotary Volume

Display Blackout Function for the Best Quality Sound Output (On/ Off)

Supplied with Remote Control Unit (10-key)

Tel Mute

Maximum Output Power : 40W x 4

Gold Plated 3 Preouts

Built In Amp Mute Function

Separate Bass/Mid range/Treble Control & Source Tone Memory

Defeat Function (On/ Off)

AUX Input with Optional Unit (CA-C1AX or KCA-S210A)

24bit Burr Brown D/A Converter (L/R Independent)

O.D.D. (=Offset Dual Differential) D/A System

Dual External Media Control Capability (with Optional KCA-S210A)

TV Control with VZ-7000N/P

Amp Control System with '04 Amplifiers

Optional Apple iPod Interface Ready (KCA-iP500)

 

General Features

Fixed Face Plate

Real Aluminium Face Panel Design

Dot Matrix Mono Colour LCD with White LED Backlight

Contrast Control (11 Step)

Rotary Volume

Key Illumination

Security Code (User Setting)/ Security Indicator Function

Digital Clock (12h)

Display Blackout Function for the Best Quality Sound Output (On/ Off)

Supplied with Remote Control Unit (10-key)

2-way Telephone Mute

 

Single CD Features

24bit Burr Brown D/A Converter (L/R Independent)

O.D.D. (=Offset Dual Differential) D/A System

0-bit Mute

CD Text Ready

CD-R/CD-RW Compatible

Random/Repeat/Scan Play

 

External Media Control Features

Dual External Media Control Capability (with Optional KCA-S210A)

CD Text Ready with Compatible CD Changers

Direct Access with Remote

Random/Repeat/Scan Play (Disc/Track)

TV Control with VZ-7000N/P

Amp Control System with '04-'05 High-end Amplifiers (Max. 8 Amps Controllable)

-Parametric EQ & Gain Control from Head Unit

-Amp Information Display on Head Unit (Voltage/Current/Temperature/Fan Speed)

Optional Apple iPod Interface Ready (KCA-iP500)

 

Tuner Features

FM/AM 24 Station Presets (18FM, 6AM)

AME (Automatic Memory Entry)

Up/Down Seek Tuning

SNPS (Station Name Presets

 

Audio Features

Maximum Output Power : 40W x 4

Gold Plated 3 Preouts

Subwoofer Level Adjustable

Built In Amp Mute Function

Separate Bass/Mid range/Treble Control & Source Tone Memory

Defeat Function (On/ Off)

AUX Input with Optional Unit (CA-C1AX or KCA-S210A)

Fader & Loudness Control

Attenuator (-20dB) with Smooth Volume Return (Only from Remote Control Unit)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja trochę odkopię temat.

Czy ktoś, może słyszał ten sprzęt na żywo. Z tego co wyczytałem to podobno całkiem niezła jednostka, baa nawet piszę na forum Ural, że kilkukrotnie wygrało zawody w Moskwie.

 

Może nie zbyt piękne ale da się wytrzymać, troszku Eclipse przypomina.

 

Ural conceRT CDD:

http://www.hi-fi.ru/review/detail/701939

 

You Tube Ural CDD:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tu już na forum o tym pisano ale chyba nikt nie testował .

 

Ja kiedyś pisałem...

Rosyjski Avto Zvuk testował :)

http://www.avtozvuk.com/az/Az_0705/htm/080-083.htm

Wyniki ogólny 43 punkty, czyli wysoka ocena (max to 50)

 

Swoją drogą zobaczcie sobie testy innych sprzętów w tym Avto Zvuku.

Robią pomiary, zawsze opisują jakość dźwięku dla CD i MP3 dla (128 i 256 kbps), mierzą nawet czułość tunera i napięcia na wyjściu RCA. :szok:

Nawet niemiecki Auto hi-fi tego już nie robi, a u nas nie ma już żadnego pisma o car audio. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki ogólny 43 punkty, czyli wysoka ocena (max to 50)

 

Radio może być ciekawym rozwiązaniem ale cena jest spora, jak na przetarcie szlaków.

Znalazłem jedną ofertę w USA za 600$ nówka sztuka, jak dla mnie przerost formy nad treścią. Wymiękam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a macał może ktoś uszami Mcintosh'a MX401

 

Słuchałem go, może z godzinkę. Bardzo bardzo podobny profil brzmienia, jak u starych Clarion'ów, mi przypominał dźwiękiem DRX-960rz.

Jedyny Mcintosch ze zdejmowanym panelem, z wyglądu bardzo sympatyczne radio a i w środku ma sporo podzespołów od Clarion'a.

Jak masz okazję kupić poniżej tysiąca złotych taką jednostkę w pięknym stanie to myślę, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
powiedzcie mi co poza przetwornicą i ogolnie działalem mechanizmu CD i odtwarzania plyty nalezałoby sie wypytac odnośnie radyjek serii drx9255 , EX, HX-D1, MX406 ? Moglby ktos z uzytkowników tych radyjek podpowiedzieć? i w jakich latach byl w sprzedazy dokladnie model HX-D1 (wiem ze byl pozniej niz drx9255, drx9255ex...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Swoją drogą zobaczcie sobie testy innych sprzętów w tym Avto Zvuku.

Robią pomiary, zawsze opisują jakość dźwięku dla CD i MP3 dla (128 i 256 kbps), mierzą nawet czułość tunera i napięcia na wyjściu RCA. :szok:

Nawet niemiecki Auto hi-fi tego już nie robi, a u nas nie ma już żadnego pisma o car audio. :(

Za to jak były , to sporej części się nie podobało , kazdy wiedział lepiej jak to robić i jest zrobione :wink: , a sekcja pomiarów była dużo bardziej rozbudowana .

 

a macał może ktoś uszami Mcintosh'a MX401 bo mam możliwość zakupu i nie wiem czy warto się interesować?

 

Z dzisiejszej perspektywy jako zakup kolekcjonerski , bo dźwiękowo chyba nie ma potrzeby do tego wracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie ma potrzeby do tego wracać?

 

Aż tak źle?

 

Było dobre gdy się ukazało i konkurowało z wyrobami obecnymi w tamtych czasach na rynku.

Potem zrobiono inne bardziej zaawansowane konstrukcje w tym sam Mcintosh , no to po co ?

 

Czy dzisiejsze standardy zapisu muzyki odstają?

Co to ma do rzeczy , dzisiaj pomimo rozwoju technik studyjnych , dalej człowiek jest najbardziej odpowiedzialnym ogniwem.

Są bardzo dobre produkcje i dużo słabych.

To ma czytać std płyty CD czyli 1411kB na 44,1 kHz , a nie jakieś "gęste" formaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...