Skocz do zawartości

Czym usunąć z lakieru resztki kleju po szarej taśmie ??


hi_sound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj w nocy wybili mi szybę od pasażera w aucie, otwór po szybie zakryłem folią i przykleiłem ją szarą taśmą pakową, z obawy przed deszczem i zalaniem auta. Niestety po odklejeniu taśmy jej resztki zostały na lakierze, najgorszy jest ten klej. Próbowałem ludwikiem i spirytusem (salisylowym :ph34r: ), ale klej nie odpuszcza... Znacie jakieś nieinwazyjne metody?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpuszczalnik albo benzyna ekstrakcyjna a jeśli się obawiasz o lakier to PROPONUJE PŁYN DO SZYB TYLKO ŻEBY BYŁ NA SPIRYTUSIE większość ma domieszkę popsikaj bezpośrednio na lakier odczekaj z 1-2 minuty weż sciereczkę popsikaj na nią żeby była mokra i jedziesz schodzi bez problemu zaufaj mi to sprawdzona moja metoda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystym spirytusem próbowałem i nie chciał ruszyć tego kleju, więc płyn do spryskiwaczy pewnie też polegnie... Z nitro wolę nie ryzykować, chyba, że ktoś testował go na własnym lakierze i da mi gwarancję, że nic złego się nie stanie?...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystym spirytusem próbowałem i nie chciał ruszyć tego kleju, więc płyn do spryskiwaczy pewnie też polegnie...

 

ale czemu odrazu mówisz że polegnie ja używam płyn do szyb angielskiej firmy AUTOSMART od 7 lat na takie coś jak klej na lakierze aucie i powiem ze nigdy nie spotkałem sie z tak zajebiaszczym płynem do mycia szyb. Rozpuszczalinik albo beznyna ekstrakcyjna gwarantuję ci że nie zepsuje ci lakieru tylko potem przetrzyj tą część po rozpuszczalniku albo benzynie np mokrą szmatką żeby nie został na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

benzyna ekstrakcyjna!! kupisz na każdym CPN`ie. działa idealnie, nie szkodzi lakierowi, sam usuwałem nią klej po szarej tasmie ze zderzaka juz zaschnięty, swieży będzie schodził dużo lepiej, generalnie minuta roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w tym przypadku pomoze ale ja podobne pozostalosci kleju itd zmywalem WD-40 kolega scieral takie cos denaturatem :) Slyszalem tez ze dobrze bylo by to podgrzac np suszarka klej troche zmieknie i bedzie latwiej schodzil ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczalnik nitro - jest to mieszanina rozpuszczalników organicznych używana m.in. w przemyśle farbiarskim i lakierniczym do rozpuszczania (rozcieńczania) lakierów i farb nitrocelulozowych. Skład chemiczny nie jest objęty normami i w związku z tym zależy od producenta. Najczęściej stosowana jest mieszanina toluenu (ok. 70%) i acetonu (ok. 30%), ponadto niektórzy producenci stosują ksylen, octan metylu, octan etylu, alkohole i inne dodatki.

 

 

czyli wychodzi na to, że co producent to nitro może być mneij lub bardziej agresywne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kombinujecie, zaraz bedzie tu 10stron na temat usuniecia kleju po tasmie z lakieru....no bez przesady, potraktowac to benzyna ekstrakcyjna i koniec tematu, nic nie zejdzie nic nie uszkodzisz, tak samo robi sie gdy na lakierze sa kropki od smoly z asfaltu ktore tez schodza najlepiej benzynka.

 

Pozdr.

d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...