Skocz do zawartości

VW Polo Classic by suzuki.gsx


suzuki.gsx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 426
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Suzuki.gsx ,tylko jak możesz o której godzinie ? Bo 10 po południu wyjeżdzam do Sosnowca .

Posłuchasz Clarka i będziesz go chciał :) , brzmi specyficznie , ale mi bardzo przypadł do gustu . Jestem troszkę w fazie przygotowania do zawodów i ciągle jeżdze nie złożony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Po uporaniu się z słupkami i boczkami przyszedł czas na uporządkowanie wszystkiego co znajduję się w bagażniku. Materiały jakie zostały użyte to płyta mdf i beżowa skóra. Koszt prawie żaden, ale robocizny ogrom.

Poprzednia zabudowa wcale mi się nie podobała i była mało funkcjonalna.

miałem utrudniony dostęp do lewarka i koła zapasowego, chcąc zachować orginał materiał w bagażniku z myślą, że kiedyś sprzedam autko, nie cięłem niczego.

Wykombinowałem coś takiego:

 

Najpierw przycinka i pasowanie płyty w bagażniku.

 

post-5842-0-42057100-1307265981_thumb.jpg

 

post-5842-0-70323200-1307266083_thumb.jpg

 

Płyta została przymocowana od góry do konstrukcji blachy przez trzy śruby m6, a od dołu na wcisk. Uwierzcie nic się nie rusza.

Następnie płyta trafiła pod obicie. Tutaj juz prosta sprawa, pistolet do zszywek, wycięcie skóry na wymiar i gotowe.

 

 

 

Przyszła pora na rozmieszczenie zabawek na płycie.

 

 

 

Tutaj było najwięcej zabawy. Ułożenie kabelków i podłączenie wszystkiego jak należy, nie obyło się bez kilku problemów, ale wszystko wyszło prawie jak należy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po rozłożeniu siedzeń nic nie widać, a bagażnik stracił zaledwie jakieś 13 cm głębokości.

Czekam na komentarze i porady.

pozdrawiam. :przestraszony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bardzo schludnie. Dziwi mnie tylko ta skóra/skaj. Przy jakimkolwiek przemeblowaniu pozostaną widoczne dziury, we włochatym materiale tak nie ma. Na szczęście u Ciebie łatwo wyjąć tę płytę.

Podoba mi się :super: Tylko ja u siebie w sednie tak nie zrobię z powodu ewentualnego suba :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suzuki.gsx - miałem ten zestaw TEC SPL, również przeszkadzał mi trochu ostry tweeter, wina leży po stronie kondensatora MKT zastosowanego w zwrotnicy dla sekcji wysokotonowej oraz cewki powietrznej.

Po wymianie na kondensatory Jantzena Cross-Cap, góra stała się przyjemniejsza, zakładałem koledze ten zestaw nie dawno i zastosowałem mundorfy-m capy 4,7uf, teraz jest ok.

Cewkę wywaliłem ponieważ na tych fabrycznych wysokie są za bardzo krzykliwe a ten system na prawde gra ładnie :)

Jak masz ustawioną głośność tweetera na zwrotnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweeter jest na -4 db, ale podejżewam, że ta słaba alpina też robi swoję.

Myślałem już nad wymianą kondków w torze tweetera właśnie na takie jak móisz.

Co do głośników to bardzo wdzięczny zestaw, gra jak dla mnie świetnie, przy odpowiednim zgranu całego systemu, łezka się pojawiła :zawstydzony: przy odsłuchu(Leonard Colen numeru nie pamiętam)

A jak Ci się moja zabudowa podoba. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEC SPL 6p/k testowałem na radiach: Clarion DXZ928, Kenwood KDC-W3041G, Pioneer Deh-2XXXX,Alpine CDA-9855R, Clarion DRX960, Na alpinie było za ostro, clarion trochę stonował wysokie tony tak samo kenwood - przed wymianą kondensatorów - testowane były na wzmacniaczach Alpine MRV-F303 V12 najpierw pod mostkiem później bi wiring gdy miałem już kondesatory, najbardziej gra podobała mi się pod Pioneer GM-X802 - myślę że musisz powybierać trochę w radiach - w końcu trafisz na coś co będzie odpowiadało - TEC SPL25N - to na prawdę świetna kopułka - najbardziej podoba mi się niski FS - ładnie odtwarza wokal, ale co jak co w rocku AC/DC, Dire Straits są w swoim żywiole.

Jako ciekawostkę włącz sobie piosenkę The Eagles - Hotel California z albumu Hells Frezers oraz Barry White & Kirk Whalum - Sax In The Garden - czasami chce się kilka razy posłuchać :)

Zabudowa jest starannie wykonana i widzę cały czas udoskanalana, ja niestety jeszcze nie zrobiłem u siebie żadnej zabudowy z tego względu że co miesiąc przebieram w różnych klockach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przód całkiem fajny.

Wykonanie słupków patrząc przez pryzmat moich umiejętności genialne.

 

Ale odezwałem się w sprawie sparingu między radiami Clarion-a a Pioneer-a.

Dla mnie bezdyskusyjnie lepszym radiem jest Clarion.

Każdy wie, że jest to mocno subiektywne ale na co dzień bawię się:

  • Pioneer DEH-6100 BT
  • Clarion FB289RBT

 

Clarion to staruszek i brakuje mu całej góry funkcji. Ale jakość dźwięku, pracy z BT i prostota (intuicyjność) obsługi jest nieporównywalnie lepsza.

Następne moje radio to będzie Clarion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DXZ 958

Ja ostatnio przebierałem w Pioneer Keh-9200 oraz Alpine 7618R... do wczoraj jak kolega podrzucił Clariona DXZ778 - ogarnąłem zwrotnicę aktywną, czasówka i zostaję przy nim, jednak jestem zdany na firmę Clarion :D od kąd siadła mi DXZ928 to przerzuciłem masę radii które nie spełniały się w moim systemie jak ta firma, czekam na relację jak DXZ958 będzie na pokładzie u Ciebie, od siebie dodam że u kolegi pod U-dimension JR 4.300 + Rainbow SLX 165 system brzmi bardzo naturalnie a zarazem dynamicznie pod właśnie 958, pod TEC SPL 6P/K będzie bardzo ciekawie, wymień kondensatory na mundorfy m-cap, SPL 25N zrobi się bardziej łagodny i przyjemniej zagra niższe partię wokali oraz uwyraźnią się instrumenty - pod warunkiem że utwory będą w wyższej jakości :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było ogólnie 778 charakteryzuje się "clarionowskim" brzmieniem, posiada jego główne cechy, jak ogólne stonowanie, dobra średnica, nie krzykliwa góra i nieprzesadzony dół, jednak w moim odczuciu wyraźnie odbiega od chociażby 948/958, jak i od starszych modeli, takich jak mój...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Ci się granie 778 podoba to to Twoje cukierkowe wspaniałe granie, jest takie tylko dla Ciebie chyba.,.

 

Też Cię szanuję... słuchałem tego cudnego 9255 i w życiu bym go nie kupił, zrobiłem sprzęt dla siebie i kończę z car audio bo to studnia bez dna.

Koniec offtopu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na kolejne małe ulepszenie.

Na warsztat poszła tylna półka,a właściwie jej blaszany spód.

Bywały chwile, że blacha wpadała w rezonans i grała na tyle głośno, że zniekształcała niższe tony w muzyce.

Zamysłem było usztywnienie jej poprzez wyklejenie matami.

Robota bardzo prosta.

Potrzebna była opalarka jakieś 1,5 maty, rozpuszczalnik i nożyk.

Wiadomo całość najpierw trzeba umyć a potem opalarka i wyklejamy.

Efekt zamierzony został osiągnięty, nastała cisza. :cwaniak:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...