Skocz do zawartości

Jakie oponki letnie polecacie? refleksje, doswiadczenia itd


Kepke_23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako ze zakupilem nowiotkie aluski do autka zony (Opel Tigra A) 15" chcialem sie was koledzy zapytac jakie oponki polecacie mianowicie biore pod uwage rozmiar 195/50 nizszych napewno nie zakladam z wiadomych przyczyn (polskie drogi to jedna wielka dziura :)), odrazu moge powiedziec ze mowie nie oponkom tzw kartoflom typu Barum Bravuris itd mialem takie w Civic-u i wiecej nie zaloze. Zastanawialem sie nad Toyo Proxes ale opinie sa rozne na temat tych opon ze niby na mokrej nawierzchni slabo trzymaja i podobno juz nie sa takie dobre jak kiedys, ja ich nie mialem ale podobaja mi sie szczegolnie wzor tzw "jodelki". Jesli macie jakies propozycje oponek, refleksje, doswiadczenia chetnie poczytam co macie do powiedzenia. Z gory dzieki za odpowiedzi pozdro

 

p.s. oponki maja byc naprawde dobrej klasy wiec cena jest malo istotna bezpieczenstwo zony moim priorytetem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wczoraj i to w Częstochowie kupowałem NOKIAN-y ( miałem już w poprzednim samochodzie) i polecam !!!

oprócz tego mogę polecić MICHELIN ENERGY SAVER, BRIDGESTONE TURANZA, na obydwu jeździłem ( co prawda w służbowym samochodzie) ale w 100% polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja turlam się na Michelin Pilot Sport, dość miękka mieszanka lecz trzymają się drogi jak przyklejone, zadna woda czy większa kałuża im nie straszna( choć cena też nie najniższa). Mogę jeszcze polecić Yokohama Parade Spec II, najlepsza opona z jaką mogłem męczyć no i muszę powiedzieć rewelacja, auto jechało jak po szynach, jedyny minus dlaczego ich nie mam teraz a aucie to, fakt ze powyżej 120 dość mocno huczały :zdegustowany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy proxesy sa rozne aktualnie mam u siebie proxes t1r 255/50/17 i opony bardzo fajnie kleja, na mokrym jest troche gorzej ale bez tragedi. r888 sa bardzo slabe na deszu, to w praktyce dobre opony do ostrej jazdy, bardzo szybko schodzi bieznik! Mam tez u siebie drugi komplet goodyear revspec rs-2 235/45/17 - bardzo fajne opony, bardzo dobrze kleja, na mokrym ok i szybko nie schodza mimo iz u mnie lekko nie maja, mi pasuja bardzo te oponki.

 

Co do michalow mialem dwa komplety wlasciwie jeden nadal mam 225/45/17 pilotsportow ps2 i do normalnej jazdy fajna opona, na mokrym tez ok. Jednak miedzy t1r czy rs-2 jest lekka przepasc :) Ale wszystko zalezy czego nam trzeba. Uwazam ze takie pilotsporty w zupelnosci wystraczaja do dupowozika ktorym od czasu do czasu szybko polatamy :)

Edytowane przez ige
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam MICHELIN ENERGY SAVER , mega małe opory toczenia, auto bardzo łątwo się toczy, odrazu widać różnice.

Na suchym bardzo przyczepne, szczegolnie hamowanie na suchym , na mokrym jest dobrze ale znów bez przesady na mokro to lepsze sa uniroyale , z tym że uniroyale na suchym sa gorsze od energy saverów , maja wieksze opory toczenia. Na sejwerach jest bardzo cicho co poprawia komfort jazdy. Ogólnie polecam Micheliny ew Uniroyale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę dodać Uniroyal Rainsport 2 fajna oponka ładnie się klei czy to mokrym czy suchym wzór jodełka :P . Mam rozmiar taki jaki szukasz 195/50/15. Też niższej bym nie założył ta jest optymalna, ładny wygląd i świetne właściwości jezdne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjechałem 1 komplet T1R- Nie polecę tego nikomu. Na suchym owszem - zajebiste, trzymają ekstra. Ale na wodzie... Jak na lodzie, u matki w RWD było to samo...

 

Pirelli P Zero Rosso - świetna opona, zarówno na suchym jak i mokrym. Cicha, umiarkowane ścieranie. Mam na dwóch autach w 2 różnych rozmiarach i polecam.

 

Uniroyala Rainsporty dwójki też dobre opony, jeździłem i są bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem tak żona szybko nie jeździ wiec nie musza być do szybkiej jazdy tylko żeby właśnie dobrze się trzymały drogi, wiadomo ja czasem biorę autko bo trzeba przepalic żeby się nie zamuliło, czyli Toyo sobie daruje zobaczę te Michelin w sklepie jak to wyglada. ja ostatnio u siebie miałem Firestone Energy Saver i fajnie się na nich smigalo. A co sądzicie o Dunlop?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tez oddaje glos na Toyo Proxes T1R mam u siebie 205/55 R16 i nie narzekam. Teraz bedzie ich 3 sezon letni (kupilem nowki), Jak dla mnie opona super. Kumpel ma dokladnie w takim roverze jak ma Greg-si Yokohama Parada (bieżnik zaje*isty) ale jak popada to jak na łyżwach normalnie (strach sie bac) ja jakos na Toyo nie uświadczyłem tego. Jako sportowe opony polecam. Jak stałem przed wyborem to wlasnie nie wiedziałem czy kupic sportowe Toyo Proxes T1R czy zwykle Continental Premium Contact2 . Jako ze lubie sprawdzać nowe rzeczy to następne kupie Continentale ale nie wykluczone ze do Toyo powroce bo są świetne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja zonka ma Toyo Proxes w Ibizie 130KM, kupilem zeby dbac o jej bezpieczeństwo (lato 2010 4 sztuki 195/55/15 - 1000PLN nówki na fakturę - nie wiem jak teraz stoją), powiem, że opona bardzo dobra, ona jeździ spokojnie, a ja jak dorwę "czarnule" to tylko dostaję O.Pe.eR za to że wszystko trzeszczy w aucie ;) Qle przyznam, że najlepsze na jakich śmigałem to Good Year Eagle F1 (pierwsza generacja z legendarną jodełką i aktualna - nie pamiętam konkretnego oznaczenia), fantastyczna guma na 17 calowych felach o szerokości 9 cali kapeć 225/55/17 w Seat Leon I gnojowóz 140KM, guma tak pewna, że samochodem można robić cuda;), dalej polecę Continentala ContisportContact i Fulda Excelerro (czy jak to się tam pisze), obecnie mam jakieś gówniane RoadStone`y w Glofie 4, no ale jak kupiłem go to były nówki to nie zmieniałem, na mokrym porażka ;) Yokohamy nie miałem, kumpel miał w toledo I 2.0 150KM, bardzo chwalił je, tylko narzekał że bierznik szybko sp....la :) ale on nie jeździł tylko latał:)

 

Generalnie czy kupisz Proxes`y czy Rainsporty, czy F1, czy cokolwiek markowego dla osoby która jeździ normalnie to będziesz zadowolony, byleby były nowe i uznanego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobaja mi sie szczegolnie wzor tzw "jodelki"

BF Goodrich Profiler 2 - przyzwoita opona w cenie do 200zł/szt, śmigam właśnie drugi komplet i tragedii nie ma, a jodełka z designu ciekawsza niż np. w goodyearach :zglupkiem:

A propos F1, to w tym rozmiarze polecam uważać - znajomy zanabył nówki i po 3 m-cach spokojnego jeżdżenia dwie z nich wybuliło - poszły z reklamacji... :zakrecony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam LASSA IMPETUS 2 kleja sie drogi jak malo co fakt ze u mnie 205/55/16 ale to nie ma wiekszego znaczenia bo tak lukow jeszcze nigdy brac nie moglem jak teraz a jezdzilem na michalach energi i nie ma porownania

 

 

http://www.lassa.com.pl/01_impetus_hp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już Ci pisałem na gg jakie są moje typy :P

 

- Nokian H;

- Goodyear Eagle F1 GSD3;

 

Miałem i mam Toyo CF1 ( droższe od T1R ) póki były nowe, super się jeździło, wraz z upływem czasu coraz gorzej ( bieżnika jeszcze sporo ok 6mm ), do tego miękkie boki.

Obecnie tak jak Ci pisałem - będę katować Fuldy Carat Exelero :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zapomniałem napisać oczywiście mowa o nowych oponach w przyszłym tygodniu będę się motał z oponami bo podobno ma być ponad 20 stopni więc trzeba letnie kapcie wrzucić. W tej chwili żona jeszcze na zimówkach jest bo pogoda niepewna, kurde sporo Panowie wymieniliście tych firm opon :) ale trzeba będzie coś wybrać dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...