Skocz do zawartości

Jakie oponki letnie polecacie? refleksje, doswiadczenia itd


Kepke_23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

BRIDGESTONE POTENZA - fajne oponki ale zajechałem je w jeden sezon od nowości:)Michelin PILOT SPORT 3, Michelin PRIMACY HP - całkiem ok ale wydawały mi się dość głośne, Pirelli SottoZero miałem tylko zimowe i było bardzo dobrze. Teraz założyłem na lato na przód Continental ContiSportContact 3 a na tył BRIDGESTONE RE050A i pierwsze testy wypadają całkiem przyzwoicie na suchym jak i na mokrym przy moich 2 tonach :)Dobra trakcja, nie są zupełnie ciche przy większych prędkościach ale nie ma tragedii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedyś Uniroyal rainexperty. Super opony na mokrą, sper na suchą.... do pierwszego troszke mocniejszego hamowania.

Po prostu sie zdarły (uzwyałem ich ok miesiąc).

Jedno hamowanie i opony do smieci - nie uznali mi oczywiscie gwarancji - tlumaczenie ze za ostro hamowalem, no i jezeli wyhamowalem to spelniły swoje zadanie i skończyły też zywot - trzeba zakupić nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zdrowo popadalo i prowadzenie bylo bajka

Jakie masz auto...? Na tych Uniroyalach co start ze świateł to się ślizgają. I to nie jest jakieś ostre ruszanie...

 

 

do pierwszego troszke mocniejszego hamowania

To że się szybko zużywają to słyszałem, ale nie żeby aż tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz auto...? Na tych Uniroyalach co start ze świateł to się ślizgają. I to nie jest jakieś ostre ruszanie...

 

Vectra B 1.8 115KM - ostrzejszy start spod swiatel na mokrym, nawet nie raczyly w miejscu zaboksowac tylko od razu do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C200Kompressor - 193KM - bez problemu na mokrym RAINSPORTY ruszają, wiadomo przy pełnej piź***e zerwą przyczepność - ostre hamowania też przeżyły i dalej śmigają, obecnie na innym aucie :) Rozmiar - 225/45/17 przód i tył 245/40/17 - przy T1R od Toyo nie ma opcji, żeby szybciej ruszyć spod świateł ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zrobiły sie dwa placki.... nie dalo sie jeżdzić... tez nie wierzyłem ze jednym hamowaniem mozna zniszczyc opony

Jak leciałeś na blokach 50 m to się dziwisz ? Skoro zrobiły się placki to zapewne nie miałeś ABS'u. Opony deszczowe są z reguły miękkie, opony long life są z reguły twarde i kiepskie na mokrym , a takie które się dobrze zachowują na mokrym a nie są za miękkie to tylko klasa Premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie w rozmiarze 195/50 r15 bo o takim mowa że uniroyale rainsporty1 są świetne w deszczu ale troche miekkie na gorącym asfalcie.Przy jeżdzie na krawędzi poślizgiem po suchym np. zjazdy autostradowe typu slimaki :) -uwielbiam takie,niestety boki na czole lecą.Mimo takiego katowania nie było tragedii,zresztą nie ma opon z typu uniwersalnych które wytrzymaja długo takie jazdy.Normalny człowiek z Rainsportów bedzie zachwycony.Co do Yokohamy Parady słyszałem kiedyś bo zajefajnie wyglądają i chciałem je kupić że mieli reklamację bo sie bieżnik odklejał :przestraszony: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...