Skocz do zawartości

Jakie oponki letnie polecacie? refleksje, doswiadczenia itd


Kepke_23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Micheliny były dobre kiedyś. Teraz i w autach z Michelin Energy Saver i w motocyklach z Pure Power dają d*py i konkurencja ich przegoniła. Sam wierzyłem tylko w Micheliny kiedyś, ale dobre modele gum mają już po 3-4 lata i ciężko dostać nowe.

No i wiadomo, że każdy chwali swoje :dobani: Ja zjeździłem i na różnych motocyklach różne gumy i na tym samym modelu auta (accord) kilka różnych gum.

W tym rozmiarze polecam Pirelli P6 lub P7 i Nokian H. Ewentualnie Continental Premium Contact 2. Na tą chwilę żadne inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i mam Toyo CF1 ( droższe od T1R ) póki były nowe, super się jeździło, wraz z upływem czasu coraz gorzej ( bieżnika jeszcze sporo ok 6mm ), do tego miękkie boki.

Obecnie tak jak Ci pisałem - będę katować Fuldy Carat Exelero :)

Moim zdaniem CF1 jest niższym modelem. Czytałem, że te opony potrzebują wysokiego ciśnienia, 2,6-2,8 to tu normalka, ja pompuję 3,0 i 2,8 tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem CF1 jest niższym modelem.

 

CF-y lepiej sobie radzą na mokrej, T1R będą obecnie na tor do szaleństw :P

 

Czytałem, że te opony potrzebują wysokiego ciśnienia, 2,6-2,8 to tu normalka, ja pompuję 3,0 i 2,8 tył.

 

tia, już mam taczkę, jak napompuję do 2,6 to będę mieć samolot przy wpadnięciu w kolejne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam T1R, pompuje chyba 2.5 nie mam za bardzo porownania do innych ale na suchym kleja sie dobrze na mokrym wiadomo trzeba uwazac ale i tak nie jest zle. wydaje mi sie ze sa troche glosne i maja miekkie boki tak jak ktos pisal. nie jest to jakas super opona, chyba jest troche przereklamowana ale i cena nie jest duza :)

nie jezdzilem na nich ale wiem ze sa o wiele lepsze, cenowo tez duzo drozsze, to yokohama parada spec 2, na suchym podobno bajka, boki twarde ale na mokrym tez nie ma szalu czego zreszta mozna sie spodziewac po profilu bieznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się też pod temat

Też muszę w przyszłym tygodniu kupić opony do minivana (touran) co byście polecili w rozmiarze 225/40/18?

 

Toyo miałem w cordobie dwa lata i się skończyły. Jakoś nie byłem nimi zachwycony

Parę razy po deszczu na szybszym pokonywaniu zakrętu tył mi uciekał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze na jakich jeździłem do tej pory to Toyo proxes t1r

kupione jako nowe

miekkie, świetnie trzymaja sie drogi, rozbijaja kałuże

 

teraz mam toyo 350 i już nie są tak dobre jak tamte

sa z trochę twardszej gumy

też oczywiście kupione nowe

 

zjeździłem też komplet nokianów (nie pamiętam modelu)

twardsze od toyo i przez to trochę gorsze

 

jedyny minus t1r to to, że się szybko wycierają

ale guma w 100% godna polecenia

 

jeździłem tez na semperitach (mega twarde i szumiące) pirelli (nie warte nawet zapamiętania nazwy)

i kilku innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toyo proxes t1r na wypasie, goodyear eagle f1 to samo wypas tyle że guma miękka i lecą szybko ale właściwości jezdne naprawde godne polecenia, co do pirelli to aktualne kupiłem na właśnie pirelli p6000 masakra tragedia zimówki 100 razy cichsze. Teraz kupione mam pirelli p7( bo okazja była)i mam nadzieję że będzie cicho w końcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian H - posiadam 3 sezon i jestem mega zadowolony , istna cisza. Ostatnio mierzyłem na mokrym asfalcie ze 100 km/h - 42m

Słyszałem wiele dobrego o Uniroyal Rain Ekspert , sam miałem ale rally 550 - super na mokro ale za miękka lubi popłynąć na gorąco , a po za tym godne polecenia Pirelli P6 P7 , Conti Premium Contact , Fulda Carat Progreso ponoć daje radę.

 

Michelin Energy Saver - ponoć słabe na mokrym , Barum i pirelli P6000 na włąsnej skórze przetestowałem że słabiutkie na mokrym z czego p6000 tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRIDGESTONE POTENZA opony rewelacyjne bardzo wytrzymałe twarde i trzymają się drogi rewelacyjnie ,Uniroyal,Micheliny,Fulda ,czy Continental to nie mają polotu do potenzy opony naprawdę idealne na polskie dziurawe drogi ,A kiedyś w dziurę w drodze wpadłem :] felgi rant się mocno skrzywił a na oponie nawet guza nie było :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniroyal,Micheliny,Fulda ,czy Continental to nie mają polotu do potenzy

Rozbraja mnie takie pisanie , a jeździłeś na wymienionych przez Ciebie ? Ja generalnie nic nie mam do Potenzy bo jej nie miałem okazji potestować ale zapewne to przypuszczenia z Twojej strony. Tak samo jak przypuszczałem że Bridgestone ER300 jest dobra , porównawalna z Nokianem bo właśnie między nimi się zastanawiałem. A kolega zdecydował się na ER300 i sobie w brode pluje.

 

Teksty jak z testów użytkowników na stronach z oponami. Typu "Kupiłem Barum Bravuris super opona rewelacja Conti się chowają" Tylko zapomniał dodać że całe życie jeździł na używkach od pana Kazia , a te Conti miały 1,8mm i date na boku 148 czyli 14 tydzień 98 r :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...