Skocz do zawartości

Bezstratna muzyka z Ipoda


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trociniarz poszukaj AUXa w radiu i i ...kup przenośną MP3kę na karty micro SD :cwaniak: .

Na 1G karcie z powodzeniem zmieścisz te same 0 i 1 które są na 700MB (standardowych) płytkach.

 

P.S. to wstyd ale sam ...często słucham sobie składanek w nawet 128kB mp3-kach (to daje około 150 nagrań na krążku) i nie uważam tego za jakiś total bubel.

Oczywiście jak się człowiek "zaweźmie" na ten hajłent to prawdziwe analogowe źródło by się zapięło :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj system oparty jest o IVA-d105r

I pewnie uwielbiasz sobie utrudniać życie i zakładasz taki temat ?

A ciężko wrzucić sobie całą muze z CD na DVD ?

Wystarczy pewnie tylko poszukać odpowiedni program.

 

Zorientuj się czy Twoja stacja obsługuję płyty DVD dwuwarstwowe, czyli 8 GB lub 9.6 GB.

Jeżeli tak, to chyba kalkulacja jest prosta: CD=0.7GB i DVD=9.6 GB.

 

Wg mnie znacznie łatwiejsze rozwiązanie niż pierd***** się z iPodem :wink:

 

PS. i kieruj się 11 przykazaniem: NIE CUDUJ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie uwielbiasz sobie utrudniać życie i zakładasz taki temat ?

A ciężko wrzucić sobie całą muze z CD na DVD ?

Wystarczy pewnie tylko poszukać odpowiedni program.

 

Zorientuj się czy Twoja stacja obsługuję płyty DVD dwuwarstwowe, czyli 8 GB lub 9.6 GB.

Jeżeli tak, to chyba kalkulacja jest prosta: CD=0.7GB i DVD=9.6 GB.

 

Wg mnie znacznie łatwiejsze rozwiązanie niż pierd***** się z iPodem :wink:

 

PS. i kieruj się 11 przykazaniem: NIE CUDUJ !

To tez , ale na dziś Ipod to możliwość odczytu około 300 płyt w pełnym formacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeżeli oczekujesz , ze podam tu gotową receptę czegoś , co zajęło mi sporo czasu (doświadczeń i kasy ) aby to zadziałało w konkretnej aplikacji , to raczej na to nie licz .

 

Czyli prosty schemat psychologiczny..."wiem ale nie powiem...ale o tym, że wiem, opowiem wszystkim", bajka. Z pewnością odczujesz duży zawód, ale jakoś będe żył, bez tej Twojej "krwawicy". Tym samym skonczmy, bo takie zachowania przeciętnie mi imponują, chyba że mozna gdzies kliknac "pomógł" to Ci kliknę.

 

I pewnie uwielbiasz sobie utrudniać życie i zakładasz taki temat ?

 

nie szukałbym drugiego dna. Po prostu nie znam sie na tych Ipodach itd, szał pał z tym jest wiec pomyslałem, że to zadziała.

 

Jasne, zrzucenia na DVD to jakies rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na dziś Ipod to możliwość odczytu około 300 płyt w pełnym formacie.

Zgodzę się z Panem, ale i tak uważam, że taniej wyjdzie zakup kilku płytek DVD i ew. zmieniarki (używanej) do nich, niż iPod plus całe "ustrojstwo", które będzie potrzebne do poprawnego odtwarzania muzyki "z optyka" :wink2:

 

PS. w dzisiejszych trudnych czasach trzeba dbać o każdy wydany grosz :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli prosty schemat psychologiczny..."wiem ale nie powiem...ale o tym, że wiem, opowiem wszystkim", bajka. Z pewnością odczujesz duży zawód, ale jakoś będe żył, bez tej Twojej "krwawicy". Tym samym skonczmy, bo takie zachowania przeciętnie mi imponują, chyba że mozna gdzies kliknac "pomógł" to Ci kliknę.

Nic z tego nie zrozumiałeś , dlatego napisze prościej . Nie interesuje mnie dzielenie się tym zakresem wiedzy czy doświadczeń , dla których poświęciłem sporo czasu i tez kasy.

Albo jeszcze prościej , nie każdego rodzaju wiedza i doświadczenie, będzie rozpowszechniana/e za pośrednictwem forum.

 

 

Zgodzę się z Panem, ale i tak uważam, że taniej wyjdzie zakup kilku płytek DVD i ew. zmieniarki (używanej) do nich, niż iPod plus całe "ustrojstwo", które będzie potrzebne do poprawnego odtwarzania muzyki "z optyka" :wink2:

 

PS. w dzisiejszych trudnych czasach trzeba dbać o każdy wydany grosz :cwaniak:

Pisałem już wyżej , taniej jest jedynie opcją :wink:

Poskładaj w kilka stosów 300 płyt z opakowaniami i połóż obok iPoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie zrozumiałeś , dlatego napisze prościej . Nie interesuje mnie dzielenie się tym zakresem wiedzy czy doświadczeń , dla których poświęciłem sporo czasu i tez kasy.

Albo jeszcze prościej , nie każdego rodzaju wiedza i doświadczenie, będzie rozpowszechniana/e za pośrednictwem forum.

 

Rozumiem wiecej, niż Ci się wydaje, drogi kolego, ja naprawde nie od dziś czytuję i bywam na forach.

Chylę czoła dla Twojej wiedzy, doświadczenia, kasy i czego tylko jeszcze sobie życzysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wiecej, niż Ci się wydaje, drogi kolego, ja naprawde nie od dziś czytuję i bywam na forach.

Chylę czoła dla Twojej wiedzy, doświadczenia, kasy i czego tylko jeszcze sobie życzysz...

Bez względu na okoliczności, sądzę , ze wszelkie za i przeciw są nakreślone dość jasno aby posiąść podstawowa wiedzę w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wiecej, niż Ci się wydaje, drogi kolego, ja naprawde nie od dziś czytuję i bywam na forach.

Chylę czoła dla Twojej wiedzy, doświadczenia, kasy i czego tylko jeszcze sobie życzysz...

 

Kolejny "Nowy zadziorny" na forum :) hie hie hie:) scenariusz podobny do mojego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głeboko wierzę, że ktoś mnie w końcu wyprostuje i wskaże odpowiedni kierunek...Ok, dziekuje Panowie, bo się niepoważnie zrobiło.

W tym temacie dostałeś od Nakamichi dużą dawkę informacji,przeanalizuj i zwróć uwagę czego do dnia dzisiejszego nie wiedziałeś a juz wiesz/zostałeś uświadomiony ...mało?

 

By się uzbierało :P

Rozumiem ,że na Gliwickiej Wiośnie "Muzyki" nam nie zabraknie ? :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy spokojnie,

 

Sposoby na sygnał optyczny (tu co prawda z Ipada, ale na Ipodzie też powinno hulać) :

 

1. Chyba najprostszy http://www.youtube.com/user/soundmancaraudio#p/u/40/Mhj8S7bhquk (ciekawe jak z jakością?)

 

2. Z użyciem Onkyo ND-S1 (są podobne urządzenia innych producentów, muszę poszukać bo były testy w Audio jakiś czas temu)

 

http://www.youtube.com/user/soundmancaraudio#p/u/39/uOsc-2VJu30

 

No i link do instrukcji http://www.soundmancaraudio.com/how-to/category/ipad-installation

 

 

Drugie rozwiązanie wydaje się lepsze choć trudniejsze w aplikacji.

 

 

P.S. Jak dotąd żadnego z tych rozwiązań nie testowałem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odgrzeję trochę ten ciekawy temat.

 

Zakładając, że wykorzystamy Onkyo ND-S1 lub inne rozwiązanie, czy jest możliwy wybór nagrania ze stacji medialnej czy trzeba by zawsze wybierać je z ipoda/ ipada?

 

Pewnie nie jest wielkim problemem w jakiś podręczny sposób wyeksponować ipoda, ale jednak jest to kolejne urządzenie w jakiś sposób niekompatybilne z już posiadanym interfejsem. A może jednak można podłączyć ipod np. pod Alpinę tak, aby wybór nagrań odbywał się poprzez jednostkę główną? Oczywiście pomijam podłączenie analogowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...