Skocz do zawartości

Program Do Zgrywania CD Audio Na Dysk


Gibons
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję dobrego programu do zgrywania CD Audio na dysk twardy mam ponad 100płyt do zgrania na dysk i chciałem to zgrać bez utraty jakości. Może ktoś z was bawił się takim programem i może coś polecić dobrego ? Cedex i AudioGraber już znam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z ultra iso nie bede w stanie odtworzyc tego raczej na kompie ?

 

Jesłi zainstalujesz np daemon tool bedziesz mogl utworzyc wirtualny naped cd w ktorym zamontujesz taki obraz.

 

a ktory format bedzie mniej strat wprowadzal wav czy flac

 

To porownaj wielkosc pliku wav i flac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesłi zainstalujesz np daemon tool bedziesz mogl utworzyc wirtualny naped cd w ktorym zamontujesz taki obraz.

 

Tak wiem o tym z tym że nie będę mógł już raczej zgrać powiedzmy 2 tracków wybranych na CD bo musiałbym najpierw obraz wypalić tak ?

 

To porownaj wielkosc pliku wav i flac ;)

 

Więc mówisz żeby sugerować się jedynie wielkością pliku im większa tym mniej strat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z ultra iso nie bede w stanie odtworzyc tego raczej na kompie ?

 

utworzysz obraz plyty wiec odpalisz to wirtualnym napedem, np. daemon tools, alkohol 120%

 

a ktory format bedzie mniej strat wprowadzal wav czy flac ? slyszalem ze ten drugi

 

wav to format bez zadnej kompresji, czyste wypakowanie dzwieku

 

flac to kompresja bezstratna, wiernosc rzedu 99%, rzadko kiedy slychac roznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie FLAC to format kompresji bezstratnej. NIC z muzyki nie ucieka. To tak jakby "spakowac" pliki WAV w WinRAR czy WinZIP. Jedyna roznica jest taka, ze mozna to "dekompresowac w locie" - czyli poprostu sluchac bez wczesniejszego "rozpakowania"

 

Nie siejmy herezji w stylu "FLAC jest juz mniejhajendowy i do Braksow poprostu nie przystoi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siejmy herezji w stylu "FLAC jest juz mniejhajendowy i do Braksow poprostu nie przystoi"

 

a gdzie takie cos ktos napisal?

 

 

Panowie FLAC to format kompresji bezstratnej. NIC z muzyki nie ucieka.

 

 

Tak,bezstratna, jak napisalem wiernosc oryginalu rzedu 99,costam% i praktycznie nie do uslyszenia w wiekszosci przypadkow jednak jakas tam jest. Chociazby po bitrate to widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak sciagniesz spakowana RAR'em gre z neta i porownasz ja z taka, ktora nie byla skompresowana (bo byla ori lub np. od razu w ISO) to ma gorsza grafike/dzwiek ??? :super:

 

 

Bitrate jest nizszy bo plik "mniej wazy", a bit rate to stosunek "czasu do objetosci" czyli to ile (kilobitow) zajmuje jedna sekunda dzwieku.

 

BEZstratna oznacza 100% - w cyferkach nie ma szarego koloru ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu bym mógł polemizować - przykład - ostatni piknik strefowy. Wszyscy mieli focala z FLAC, ja miałem z oryginałów. Jakież było zdziwienie, że moje Focale grają z życiem, w porównaniu do tych flakowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flak flakowi nie równy. Zależy jaki był poziom kompresji przy zgrywaniu z audio cd.

To, że zwie sie FLAC nie oznacza, że jest w 100 czy tam 99% bezstratny. Większość flaków jakie ściągam z neta ma bitrate na poziomie 800-1000kb/s , co odbiega znacznie od oryginału (bodajże 1411 kb/s). Zdarzają się też czasem 1200 i więcej ale bardzo żadko.

 

Morfi nie wiadomo(chyba, że ktoś sprawdzał) jakiej jakości flaki porównywałeś z oryginałe na pikniku.

Myślę, że gdybyś dostał do porównania flak zrobiony w możliwie najniższej kompresji to różnicy byś nie usłyszał.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję słuchać Flaca i Ori płytki Focala w ich demo (świętej pamięci Leon ;) ) i różnica do wyłapania od pierwszego taktu ... jednak jak się nie ma co się lubi , to musi wystarczyć nawet taki flac na czas zbierania funduszy na ori płytę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to we FLAC'u mozemy wybrac bitrate?

 

http://flac.sourceforge.net/faq.html

 

 

Jesli juz chcielibysmy porownac jakosc FLAC i oryginalu - musielibysmy zgrac/skompresowac oryginalna plyte i wtedy dopiero porownywac.

 

Porownanie oryginalu do "zassanego" FLAC'a o niewiadomym pochodzeniu nie ma zadnego sensu. Dochodzi wtedy zbyt duzo innych , ktore moga wystapic i wplynac na efekt porownania (autosugestia jest pewnie jednym z nich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czesc. Czy jest możliwość zgrania piosenek ze zwykłej płyty CD Audio na dysk (pendrive) tak żeby podłączając go do portu usb radioodtwarzacza działał w formacie CD Audio?? Mam możliwość odtwarzania na radiu (kenwood kdc-w5544u plików wma, aac-lc oraz mp3). Czytając specyfikację radia na stronie kenwooda max jakość wynosi: Transfer bit rate 320kb/s wszytkich formatów wma, mp3 aac. Chodzi mi o jak najlepszą jakość przez USB. Wiadomo, że FLAC-ow radio nie czyta. Kombinuje z programem dBpoweramp Batch Converter sprawdzam różne opcje konwertując na wma ale wyższych bitrate ponad 350 radio nie czyta :zdegustowany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Najpierw zrzuć płytę na dysk programem Exact Audio Copy do formatu .flac a potem te piosenki prze konwertuj programem dBpoweramp Music Converter do formatu mp3 VBR -V 0. I masz najlepszą jakość mp3 z bitrate 240kb/s

 

Co do kodowania mp3 ostatnio zagłębiłem się przypadkiem w specyfikację i algorytmy kompresji tego formatu (głowa boli od tego co musi zrobić po kolei enkoder) i wniosek, jest taki, że tylko enkoder twórców tego formatu (niemiecki instytut Fraunhofer ISS) o nazwie "mp3enc.exe" potrafi skompresować oryginalny plik w taki sposób, aby później dało się go słuchać (oczywiście mowa o przepływie 320 kbps).

Większość programów konwertujących do mp3 bazuje na darmowym enkoderze "lame.exe" który nawet przy przepływie 320 kbps brzmi kiepsko (sypie piachem na górze i rozwala stereo).

 

Jak będe miał chwile to wrzuce tutorial, jak skonfigurować odtwarzacz foobar, aby dogadał się z enkoderem Fraunhofer'a i za pomocą jednego kliknięcia przekonwertował dowolny plik (wave czy flaczka) do mp3 320 kbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będe miał chwile to wrzuce tutorial, jak skonfigurować odtwarzacz foobar, aby dogadał się z enkoderem Fraunhofer'a i za pomocą jednego kliknięcia przekonwertował dowolny plik (wave czy flaczka) do mp3 320 kbps.

Już nie mogę się do czekać :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli technicznie nie ma możliwości żeby odpalić pliki AudioCD przez USB?? albo przynajmniej w zbliżonej jakości 800-900 kb/s. Na chłopski rozum płyta CD i pendrive to tylko nośniki więc wymiana danych między nimi nie powinna stanowić problemu a jednak....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam znowu pytanie w drugą stronę.

Zassałem sobie płytkę Sweet Noise - Czas ludzi cienia, we flac'u naturalnie i mam mały problem.

Konkretnie to cały album mieści się w jednym pliku, tzn. nie ma 11 tracków tylko jeden ok. 60 min.

Teraz jak to z powrotem zrobić, żeby mieć każdy utwór osobno, tak jak być powinno ?

Dodam, że w pliku readme, jest napisane, że cały album był zrzucany na dysk przez Exact Audio Copy.

Zatem pytanie do bardziej obcykanych informatyków jak to ogarnąć ?

 

PS. mam też w folderze obraz z Daemona (plik .CUE - bodajże), ale ni cholery nie można go w nim odpalić :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...