Skocz do zawartości

Jakościowe 4ch z rozbudowanymi filtrami


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, może przyjdzie komuś jakaś 4ch z rozbudowanymi filtrami na myśl.

Moc - od 4x50W@4ohm spokojnie zaczniemy zabawę.

Cena - odgrywa mniejsze znaczenie, jak będzie coś ciekawego :)

Ma to zasilić aktywnie tweetery i średniaki, dlatego zakres zwrotnicy dobrze, żeby był w miarę rozbudowany ( szczególnie dla średniaka jest to istotne ).

Ktoś pewnie powie - czemu nie kroić pasywnej zwrotki ? Prosta odpowiedź, jestem leniwy, nie mam czasu, bo pieniądze pewnie by się na to znalazły :)

Szczególnie liczę na pomoc "mędrców" forumowych, którzy na CA już jedli z nie jednego pieca chleb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie, może przyjdzie komuś jakaś 4ch z rozbudowanymi filtrami na myśl.

Moc - od 4x50W@4ohm spokojnie zaczniemy zabawę.

Cena - odgrywa mniejsze znaczenie, jak będzie coś ciekawego :)

Ma to zasilić aktywnie tweetery i średniaki, dlatego zakres zwrotnicy dobrze, żeby był w miarę rozbudowany ( szczególnie dla średniaka jest to istotne ).

Ktoś pewnie powie - czemu nie kroić pasywnej zwrotki ? Prosta odpowiedź, jestem leniwy, nie mam czasu, bo pieniądze pewnie by się na to znalazły :)

Szczególnie liczę na pomoc "mędrców" forumowych, którzy na CA już jedli z nie jednego pieca chleb :)

Po co sobie komplikować życie , nie lepiej sięgnąć po elastyczna zwrotnicę aktywną ( nazwa-jest przeciwieństwem nastawienia autora :wink2: )i wg preferencji brzmieniowych dobrać "piec".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helix A4 ma moze i fajną zwrotkę i na początku mi się ona podobała (jedno pokrętło do ustawienia cięcia pomiedzy twisterem i woofrem) niemniej jednak helix p400 ma zwrotkę lepszą :D

 

brax x2400.2 też ma fajną zwrotkę :D

audison vrx 4300 również

Ground zero GZUA 4125SQ

 

tylko że precyzja nastawu jest wątpliwa bez np helixa x-justa.

 

nie lepiej kupić ci procesor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś system 3 way cięty na wzmacniaczach (audison LR) i po zakupie zwykłej prostej (starej jak świat) zwrotki 3 way MacAudio odczułem sporą różnicę na plus (system odżył), co kłóciło się z logiką ;) Ja też polecam osobną zwrotkę , bo dobierać piec głównie patrząc na "ustawienia cięć" nie ma sensu ...fajnie brzmiące piece nie mają zresztą zwrotek :rotfl::cwaniak:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sobie komplikować życie , nie lepiej sięgnąć po elastyczna zwrotnicę aktywną ( nazwa-jest przeciwieństwem nastawienia autora :wink2: )

 

zbieram na nowe radio powoli, jak uzbieram, to wtedy procek nie będzie mi potrzebny.

 

Helix A4 ma dość dość rozbudowaną zwrotnicę, bardzo szeroki zakres regulacji w trybie full active.

 

mam mniejszego brata - B4, no i właśnie coś takiego pokroju mi potrzeba, nie za duży :)

Z chęcią bym go wykorzystał, ale w radiu HPF mam od 630 Hz, więc trochę słabo jak na średniaki grające od 200 Hz,LPF dla nich ze wzmaka był by ok, dodatkowo musiał bym zrobić filtr w filtrze, bo tweetery na wzmaku ponowić znów HPF-em ...

 

brax x2400.2 też ma fajną zwrotkę :D

 

tu akurat cena przesadzona, za tą cenę mam już nowe radio i mogę mieć każdy wzmacniacz jaki chcę i wszystko mam cięte z radia :P

 

audison vrx 4300 również

 

tylko znaleźć go ze wszystkimi modułami :/

 

nie lepiej kupić ci procesor?

 

mam radio z procesorem, niestety zachciało mi się średniaków i muszę kombinować :/

 

Ja też polecam osobną zwrotkę , bo dobierać piec głównie patrząc na "ustawienia cięć" nie ma sensu ...

 

jak by Grzegorz miał jeszcze tego MTX-a 03 to bym się nawet nie zastanawiał :/ fajne, proste i przyjemne rozwiązanie kłopotu, do tego tanie i mało miejsca zajmujące ...

 

fajnie brzmiące piece nie mają zresztą zwrotek :rotfl::cwaniak:

 

to też nie pozwala mi podpiąć drugiego pieca, dlatego powoli zbieram na jeszcze lepsze radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w radiu HPF mam od 630 Hz

Zakładam, że to dla wyjścia "tweeterowego"? We wszystkich znanych mi radiach z aktywką można podłączyć średniego pod wyjście wooferów.

Problem rozwiązany i PLNy w kieszeni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że to dla wyjścia "tweeterowego"?

 

zgadza się.

 

We wszystkich znanych mi radiach z aktywką można podłączyć średniego pod wyjście wooferów.

 

a woofery czym potnę ? skoro to kanał dedykowany specjalnie dla nich.

Fakt, miałem taki głupi pomysł, co by średniaka dać z wooferem, ale odpuściłem.

Wzmak niestety tak samo ma ograniczoną zwrotnicę dla nich, więc ten kanał zarezerwuję tylko dla nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znów wejdę w pasmo suba :P i znów klapa.

Zauważyłem, że widzisz w tym same przeszkody - a ja okazje.

Wg. mnie prościej jest znaleźć wzmacniacz odpowiedni do podziału pasma odpowiedniego dla subwoofera niż takiego ze zwrotnicą aktywną o regulowanych zboczach odpowiednich dla pasma tweeterów i osobnych gainach dla każdego kanału.

No ale to tylko moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co mam się męczyć, jak woofery i suba mogę sobie obsłużyć z radia :) ? ustawiam co chcę i gdzie chcę :)

Problem tak jak pisałem jest z tweeterem i średniakiem, a właściwie dodaniem średniaka, bo tak w 2way nie ma żadnego problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kamyk mówi tez było by dobrze,potem dokupić sobie za 30zł aktywną zwrotkę na suba i z głowy problem.

 

Albo VRX 6.420 obsłużysz cały 3-way z dość dużymi możliwościami cięć i jeszcze na wyjściu subika potniesz jak chcesz :rotfl: i to wszystko ze standardowych modułów :rotfl: i jeszcze radyjko będziesz mógł mnieć jakie tylko dusza zapragnie do tego :cwaniak:

Tylko jak dla mnie ma 2 minusy,pierwszy to nie za duża moc kanału na wofer (4ohm 85w ale w 2 już 165w)

i drugi minus to że tweeta wyżej niż od 5 khz nie puścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kamyk mówi tez było by dobrze,potem dokupić sobie za 30zł aktywną zwrotkę na suba i z głowy problem.

 

bardziej chodzi mi o późniejsze ustawianie czasówki, w końcu suba będę ściągać do przodu, a on będzie razem ze średniakami.

Mono ma zwrotkę, więc to akurat nie problem :P Problem leży w kwestii radia.

 

Albo VRX 6.420 obsłużysz cały 3-way z dość dużymi możliwościami cięć i jeszcze na wyjściu subika potniesz jak chcesz :rotfl: i to wszystko ze standardowych modułów :rotfl:

 

pod fotel się nie zmieści :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Soundstream daVinci :rotfl:

 

Z "low budgieta" bywają Helixy H40X (szczególnie polecam na pasmo przez Ciebie oczekiwane. Przy nowszych Helixach poszukasz kart crossowych też masz mnogo cięć i to regulowanych

Memphis którego kiedyś męczyłem miał wartości zwrotki przy 6kHz (sprzedałem go za 120 PLN :kwasny: )

 

Hellsin jak masz radio aktywne i dokupisz "byle" piec ze zwrotką to średniaka potniesz ni ma bata :super: .

Na koniec pytanie co Ty tam klecisz z tym "zmieniam gatunki jak na imprezie trunki" ? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin jak masz radio aktywne i dokupisz "byle" piec ze zwrotką to średniaka potniesz ni ma bata :super: .

 

mam byle piece i nie mają zwrotek, albo mają niepełne :P

 

Na koniec pytanie co Ty tam klecisz z tym "zmieniam gatunki jak na imprezie trunki" ? :rotfl:

 

jak zwykle coś nowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się poddaję . Czterokanałowy ma je ..."niepełne" ? (cały czas obstawiam, że radyjo też tnie). Podaj Twój zamiar (cięcia średnicy).

 

P.S. do 3 way (docelowo odkryjesz) polecam jednak dwie dwukanałówki (rożne) na wyższe pasma bo jak coś ładnie "zatweterzy" to średnice upsuje i na odwrót :rotfl:

Nie niszcz Twego "dorobku" :super: lenistwem ...wiosna idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj Twój zamiar (cięcia średnicy).

 

200,240 Hz do 2kHZ

 

P.S. do 3 way (docelowo odkryjesz) polecam jednak dwie dwukanałówki (rożne) na wyższe pasma bo jak coś ładnie "zatweterzy" to średnice upsuje i na odwrót :rotfl:

Nie niszcz Twego "dorobku" :super: lenistwem ...wiosna idzie

 

jak nowe radio wleci to się będę śmiać, na razie wolę lenistwo ;)

 

hmm to ja może coś innego zaproponuję: Xtant 604x

 

same duże kloce proponujecie, a ja mam małe auto i wzmacniacz ma iść pod fotel :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś system 3 way cięty na wzmacniaczach (audison LR) i po zakupie zwykłej prostej (starej jak świat) zwrotki 3 way MacAudio odczułem sporą różnicę na plus (system odżył), co kłóciło się z logiką ;) Ja też polecam osobną zwrotkę , bo dobierać piec głównie patrząc na "ustawienia cięć" nie ma sensu ...fajnie brzmiące piece nie mają zresztą zwrotek :rotfl::cwaniak:

 

krucyfiks, a moje bordowe mają i LP i HP i wogóle na czterech sztukach mogę full aktywny system rzeźbić na nich. I podobno też fajnie brzmią :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...