Skocz do zawartości

Woofery Focal Utopia 6W2 jaki do tego wzmacniacz??


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy, ale od jakiegoś czasu interesuję się CA. Dzięki Powalli byłem na spociku miesiac temu, poznałem kilka fajnych osób, duzo wrażeń i doświadczeń, ale nie o tym mowa.

 

Szukałem na forum i generalnie to nic nie ma o zestawie Focal Utopia, sam zakupiłem woofery z tego zestawu, grają one teraz pod Rodek r4100n, generalnei jestem zadowolony, ale od razu rodzą się pytania, czy ten Rodek jest "na miejscu" przy tych Focal`ach?? czy może poszukać w jego miejsce jakiegoś starego Sony, np XM-5540, albo XM-6020 albo coś z Philipsa, starego Alpine, czy może jeszcze coś innego ?? nie interesuje mnei opinia "kup jak najdroższy wzmak, to będzie najlepszy", tylko co będzie dobrze pod tym grało;) a może zmienić najpierw jednostkę sterującą, którą jest Pioneer 2DIN AVIC F900BT na jakąś z ustawieniami "czasówek" ?? z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ma grać dla ciebie, więc najlepiej pojeździć na spoty, "po żonglować" wzmacniaczami i przekonać się czy w tym systemie dany klocek Ci odpowiada czy nie.

 

Co do radia z czasówkami to na spocie powinienem mieć już CDA-9853r, więc będzie możliwość podpięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak ma być pod same kicki?

 

Budżet?

 

Wzmak napędzałby nietypowy zestaw... nienapisałem o nim celowo, bo na dzień dobry po uszach bym dostał.

Zestaw to wspomniane Woofery Utopia na zwrotnicach z zestawu Hertz HSK, pod zwrotki są podpięte też tweetery z zestawu HSK.

 

Budżet... tu się nie określę, bo mówiłem że Focali nie kupię, a kupiłem... ze wzmakiem też tak może być, ale budżet myślę, że do 1000 PLN ??? oczywiście używka... ;)

 

Nie wiem, jak to gra, ale powinieneś znaleźć opinie, że Utopia zgrywa się z Audisonem VR, a to zawsze jakiś punkt zaczepienia. Czysto teoretyczny oczywiście.

 

Audison - biorę pod uwagę, jak najbardziej, ale chciałbym mieć trochę bardziej poszerzone horyzonty.

 

Sprzęt ma grać dla ciebie, więc najlepiej pojeździć na spoty, "po żonglować" wzmacniaczami i przekonać się czy w tym systemie dany klocek Ci odpowiada czy nie.

 

Co do radia z czasówkami to na spocie powinienem mieć już CDA-9853r, więc będzie możliwość podpięcia

 

Sprzęt ma grać dla mnie, ale chciałbym żeby temu też się przyjżał "wyjadacz" ;)

Co do podpinania na spocie radia, to jak tylko znajdę wyjmaki to w sumie czemu nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz w niedzielę na spocie pod ikeą to mogę wziąć audisona VR 206. Podepniesz u siebie i na spokojnie posłuchasz. Oczywiście jeśli będziesz chciał.

 

Pozdro

 

Ja w niedziele natomiast mogę użyczyć swojego Steg'a AQ/QM 120.2x, obecnie leży nie używany, z Focalami fajnie się zgrywa.

Poza tym, słuchałeś mojego Forda, więc na wooferze jest Focal 6H1, a napędza go wspomniany Steg.

 

czemu nie:) potwierdzę to w piątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw to wspomniane Woofery Utopia na zwrotnicach z zestawu Hertz HSK, pod zwrotki są podpięte też tweetery z zestawu HSK.

Jak odzyskam zwrotnicę, to mogę użyczyć na próbę resztę kompletu z zestawu utopia, czyli zwrotnicę i TN-51 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik JacekTDI dnia 01 marzec 2011 - 20:51 napisał

Zestaw to wspomniane Woofery Utopia na zwrotnicach z zestawu Hertz HSK, pod zwrotki są podpięte też tweetery z zestawu HSK.

 

 

Jak odzyskam zwrotnicę, to mogę użyczyć na próbę resztę kompletu z zestawu utopia, czyli zwrotnicę i TN-51 ;)

 

dużo grzebania, nie wiem czy tylko "na próbę" chciałoby mi się wszystko rozmontowywać:|

 

a tak na marginesie, to na spocie Xris z audi A4 combi miał Focale, tylko nie wiem na jakim wzmaku mu to grało, chyba jakiś Sony to był i było to pod Pineerem xxx88xxx (nie pamiętam modelu) z czasówkami, zrobiło to na mnei ogromne wrażenie, miał też mega cyacze, jak z kolumny wyjęte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze; zobacz jakiej klasy jest ten przetwornik.

wiem, że wysokiej

Po drugie; zobacz jakiej profanacji się dopuszczasz instalując głośniki tej klasy w ten sposób.

może bys tak pomyślał, że nie od razu Kraków zbudowano, nie każdy ma na dzień dobry 10 koła i więcej na zakup wszystkiego na raz... poza tym, mógłbyś być mniej tajemniczy i pokazać "palcem" co jest, źle, nie tak i w zasadzie do d..., nie jestem starym wyjadaczem i bardzo by mi było miło jakby mi ktoś powiedział/pokazał w prosty sposób, co robię źle.

Po trzecie; skup się na istocie udzielanych Ci podpowiedzi.

właśnie się skupiłem na Twoich 3 punktach i nic mi one nie pomogły.

 

pomylśl o DLSie A7 swietny wzmak:)

 

nie wątpię, tylko cenowo w tym momencie dla mnie nieosiągalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wiem, że wysokiej

I co z tą wiedzą zrobiłeś ?

może bys tak pomyślał, że nie od razu Kraków zbudowano, nie każdy ma na dzień dobry 10 koła i więcej na zakup wszystkiego na raz...

Kto tu mówi o pieniądzach ?

właśnie się skupiłem na Twoich 3 punktach i nic mi one nie pomogły.

Na tym etapie , być może masz rację , ale nie o moja ewolucje tu chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tą wiedzą zrobiłeś ?

Kto tu mówi o pieniądzach ?

 

Na tym etapie , być może masz rację , ale nie o moja ewolucje tu chodzi.

 

nie masz nic mądrego do powiedzenia, to sobie daruj ten temat, chcesz mi dosrać, proszę bardzo i tak mnei to nei ruszy.

 

O tych głośnikach nic nie ma na polskich forach, a Ty tu tylko "profesorujesz", sypiesz teoriami Darwina i generalnie psujesz klimat, mając (albo i nie) "blade pojęcie nie zmącone znajomościa rzeczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być wcale profesorem żeby dojść do wniosku że profanacją jest zapięcie focala utopia pod ori zwrotkę od hertza HSK.

 

Z całym szacunkiem, ale chyba trochę z motyką na słońce porwałeś się kupując te foki.

 

A za trzy dni , zacznie do tego "zestawu" podpinać proponowane wzmacniacze i zastanawiać się nad "brzmieniem". Potem oczywiście nie omieszka napisać , ze po Focalu to trochę więcej się spodziewał. To ten optymistyczny wariant :wink:

 

 

O tych głośnikach nic nie ma na polskich forach, a Ty tu tylko "profesorujesz", sypiesz teoriami Darwina i generalnie psujesz klimat, mając (albo i nie) "blade pojęcie nie zmącone znajomościa rzeczy".

No tak :wink2:

 

Być moze w niedzielę przywiozę Ci pokazać zwrotnicę do tego zestawu , podobnie jak dedykowany wzmacniacz Focala Dual Monitor . Zrobisz sobie "foto" jednej zwrotnicy obok drugiej i powiesz mi coś o bladym pojęciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :wink2:

kolega prawdopodobnie nie ma pojęcia z kim rozmawia ;)

 

@autor tematu:

z tego, co kojarzę byłeś na ostatnim spocie. Przyjedź i na ten spot, podepniesz sobie ode mnie np. xm6020 albo audio art 70.2x. Przede wszystkim skup się albo na podziale aktywnym albo kup ori zwrotkę do tych Fok. Podłączanie tej klasy przetworników pod zwrotki za 10 PLN lekko mówiąc mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O tych głośnikach nic nie ma na polskich forach, a Ty tu tylko "profesorujesz", sypiesz teoriami Darwina i generalnie psujesz klimat, mając (albo i nie) "blade pojęcie nie zmącone znajomościa rzeczy".

 

No tak :wink2:

 

Być moze w niedzielę przywiozę Ci pokazać zwrotnicę do tego zestawu , podobnie jak dedykowany wzmacniacz Focala Dual Monitor . Zrobisz sobie "foto" jednej zwrotnicy obok drugiej i powiesz mi coś o bladym pojęciu :)

 

Gdzie jest emot zajadającego się popcornem??!! :rotfl:

 

A tak na serio wiadomo że na początku szuka się półśrodków ;)

 

Inną opcją jest pocięcie tego z poziomu radia i powoli do przodu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...