Skocz do zawartości

Blaushit & HSK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a co on Ci da ? jak masz znając życie aku do wymiany ... pewnie dodatkowo altek nie wyrabia na wszystko przy okazji ...

 

da wiedze o stanie aku. W moim przypadku (nowka sztuka aku) swiatla przygasaly, bo altek nie wyrabial, dlaczrego nie wyrabial? bo aku bylo rozladowywane przez kabelek w kostce iso, ktory zamykal obwod pradowy i sciagalo ladunek z aku... Nie wiedzialem tego, bo nie mialem wlasnie takiego wskaznika, ktory by mnie na to naprowadzil, sam musialem, do tego dojsc. Teraz mam podlaczone wszystko prawidlowo i swiatla nie przygasaja nawet jak dam w palnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo aku bylo rozladowywane przez kabelek w kostce iso, ktory zamykal obwod pradowy i sciagalo ladunek z aku...

 

Brzmi dość groźnie... :niepewny: Całe szczęście że ten kabelek zamykający obwód prądowy nie powodował zwarcia bo chyba by bezpieczniki się spaliły albo i nawet sam kabelek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam- aklumulator Centry 62Ah (ma jakieś pół roku) altek 75A. To chyba wszystko przez to że ostatnio mało jeździłem a sporo grzebałem przy samochodzie a wtedy muzyczka leciała. Akumulator był nie doładowany, ale już jest;]

 

A propo byłem ostatnio zmuszony podłączyć do mojego smarta inne radio (o zgrozooo!!!!) Peiying PY9901 bo NAWIGACJA była mi potrzebna... nie macie pojęcia jakie to trefne radio jest... Już w momencie podłączania chciałem je wyrwać z konsoli i wyrzucić.. przez okno!!!!!! otóż panowie z Peiyinga dali tylko jedno wyjście na suba ( 1 RCA, ) i byłem zmuszony połączyć suby pod tylne kanały (przynajmniej one były na RCA) i w podróży suby grały mi całym pasmem. Bawiłem się GTQ 400 czy przypadkiem nie ma on filtra dolno przepustowego, ale i tak przy każdych ustawieniach grały pełnym pasmem.

 

Ustawień to ono ma tyle co kot napłakał... Bas, tre, fad, bal, loud słuchało się bardzo nieprzyjemnie...

 

Nie dobierajmy aż tak dosadnie słów do opisania klasy sprzętu :)

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da wiedze o stanie aku.

 

Chyba nie wiesz co piszesz.

Ja Cię nie mam zamiaru uświadamiać jak się sprawdza aku, oraz jakie są do tego fajnie urządzenia.

Natomiast :

 

Przypominam- aklumulator Centry 62Ah (ma jakieś pół roku) altek 75A.

 

i wszystko jasne. Altek powinien być większy, pewnie na krótkich odcinkach dodatkowo jeździsz i altek go nie doładowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi dość groźnie... Całe szczęście że ten kabelek zamykający obwód prądowy nie powodował zwarcia bo chyba by bezpieczniki się spaliły albo i nawet sam kabelek

 

dobrze, ze mam podworko z gorka na ktroej stawialem autko, wiec jakos sie odpalalo. GRozne to nie bylo, ale bardzo wkurzajace... Tymbardziej w zimie, naszczescie juz wszystko OK i swiatelka nie przygasaja :)

 

Chyba nie wiesz co piszesz.

 

chyba zle zrozumiales to co mialem na mysli. Jesli widzi stopien naladowania aku, wie czy cos nie "kradnie" pradu, kiedy autko "odpoczywa", bo widzi czy aku ma wlasciwe napiecie, czy tez nie. Jesli nie, to ma powod do rozmyslan, dlaczego tak a nie inaczej.

 

Jak sam autor juz napisal nie ma aku do wymiany co sugerowales :krzeslem:, byl jedynie niedoladowany, co by wskazywal owy wskaznik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRozne to nie bylo, ale bardzo wkurzajace...

 

W mojej wypowiedzi była garstka ironii ... gdyż chciałem dowiedzieć się jak się zamyka "obwód prądowy" kabelkiem bez spowodowania zwarcia, bo bardzo by mi się taka wiedza w pracy przydała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się zamyka "obwód prądowy" kabelkiem bez spowodowania zwarcia

 

stwierdzenie "obwod pradowy" bylo napisane ogolnie, chodzilo o to, ze prad uciekal poprzez styk kabelka jakiegos najprawdopodobniej z masa od konstrukcji, do ktorej przytwierdzona jest deska rozdzielcza. Widac male zwarcie musialo sie robic. Jak to sie rozgrywalo dokladnie nie wiem, wiem jedynie, ze kradlo skutecznie mi prad, przez noc rozladowac sie potrafil nowy aku, doladowany wczesniej przez 3 godzinna jazde w trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
czyli będzie miodzio???? Bo niestety na morele mnie nie stać. Czy są jakieś oryginalne zwrotki do takiego zestawu???? Pewnie nie bo nie mogę ich znaleźć, gdzie mogę zrobić pasywkę pod taki zestawik??? najlepiej taką z trochę przytemperowaną górą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie dostac te 3 serii???? bo google podpowiada mi same ruskie strony.

 

chodzi mi o zwrotki i sredniaczki.

 

 

Powiem Ci, że przej***** jest je dostać.... ja też ich szukam. Pytałem nawet po sklepach CA ale oni maja tylko serie 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...