Skocz do zawartości

Blaushit & HSK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wiele razy to powtarzałem i powtórzę to jeszcze raz, chcesz radio ze wszystkim ( czytnik kart SD, usb ) do tego dobre jakościowo i nie drogie, to tylko JVC KD-SH1000, w tej cenie nie ma sobie równych. Dźwiękowo - tu już kłania się gust indywidualny słuchacza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz, że inne mają więcej niż 30RMS? :chytry:

 

 

A czy moc to najwazniejszy parametr gdy oceniamy brzmienie ? Ja wole sluchac muzyki zasilajac glosniki starym dobrym radiem alpine niz nowym plastikowo brzmiacym blaupunktem , staram sie pisac o tym co sprawdzilem na wlasnej skorze i takie sa moje odczucia... Nie slucham muzyki na takich poziomach glosnosci aby "postrzeganie" dzwieku mi sie zamazywalo wiec nie potrzebuje duzo mocy...

 

Wydaje mi sie ze sa mocniejsze radia niz 30Wat RMS , jezeli chodzi ci tylko o dane z instrukcji to sprawdz moc radi clarion seri dxz np. 588 podobno maja 31wat ;) Byly tez alpine z zewnetrznymi przetwornicami generujace sporo wieksza moc... Chyba ze zle kojarze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zależy tylko na usb. Czyli jak wy słuchache muzyki? Tylko oryginalne płytki? Czy ściągacie mp3 320kb/s i poddajecie je dekompresji?

Nie kumam, jaki jest sens ściągania w 320kbps i potem poddawanie tego dekompresji? Nagrywasz to na płytke i tyle. Ja słucham jedynie MP3. Jak słuchasz tylko z USB to nie potrzebny Ci napęd, ale wiedz o tym, że nieraz może się przydać. To juz Twój wybór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze staram sie sluchac orginalow , oczywiscie nagrywam tez plyty , mp3 oczywiscie nie slucham , nie uzywam tez juz od dluzszego czasu innych nosnikow jak plyta... USB moze nie istniec tak jak mp3 bo nie po to wkladam kase i czas w system ktory ma grac mozliwie jak najlepiej zeby caly efekt zepsuc niskiej jakosci nagraniem. Jest to dla mnie cos takiego jakbym wymontowal swoje radio i sercem systemu bylo by jakies dalco lub inny szit z biedronki , mysle ze pogorszenie dzwieku bylo by podobne jak odpalenie mp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo by jakies dalco lub inny szit z biedronki , mysle ze pogorszenie dzwieku bylo by podobne jak odpalenie mp3

Całkowicie się z tym nie zgadzam:) 320kbps brzmi całkiem dobrze. Zresztą ile trzeba byłoby nakupować tych płyt... ze 100? Wcale nie przecze, że to nie ma sensu ponieważ ma i szanuję taki wybór, ale nie ma co pisać że mp3 aż tak strasznie pogarsza dźwięk. Pamiętaj, że są różne jakości plików mp3.

 

 

I nawet wiem jak wygląda takie słuchanie audio, ma się kilka płyt i słuchasz tego nie dlatego, że Ci się podoba, ale że akurat na tym system gra dobrze... Słuchanie muzyki nie na tym polega.

 

Ja nie wykluczam audio, ale uważam, że można słuchać zarówno tego i tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nawet wiem jak wygląda takie słuchanie audio, ma się kilka płyt i słuchasz tego nie dlatego, że Ci się podoba, ale że akurat na tym system gra dobrze... Słuchanie muzyki nie na tym polega.

 

 

To dobre :D Skoro taka teorie wysnules to pewnie jest oparta na doswiadczeniach , na szczescie nie sa to moje doswiadczenia... Slucham muzyki ktora lubie a dzieki temu ze nie jest ona na mp3 nie musze dokonywac takich wyborow bo 80% plyt jest w naprawde wysokiej jakosci , reszta w wystarczajaco dobrej zeby uslyszec roznice pomiedzy nimi a mp3 , oczywiscie sa sytuacje gdy tej roznicy nie uslyszymy , np. silnik diesla , slabe wytlumienie dzwiekow z zewnatrz , wysoka predkosc jazdy , ubytki sluchu itp.

 

Zresztą ile trzeba byłoby nakupować tych płyt... ze 100?

 

 

Mam sporo wiecej bo w czasach jak wszyscy sciagali z bear share i innych wynalazkach tony mp3 ja kupowalem na aukcjach plyty ale nie o to chodzi.... Jak jade w swoja standartowa droge czyli dom praca ( 20km ) to nie potrzebuje 100plyt tak jak bym nie potrzebowal 1500 mp3 bo w tej drodze przeslucham moze z 6-10 utworow. Gdy jade w trase nawet jak ostatnio 6godzin nad morze sluchalem z 4-5 plyt wiec tez nie widze problemu 100 plyt nie potrzebowalem....

 

 

a nie wykluczam audio, ale uważam, że można słuchać zarówno tego i tego.

 

 

Oczywiscie z tym sie zgadzam... Ja tak wybralem poniewaz slysze roznice i po rezygnacji z mp3 moj system gra poprostu lepiej , zeby osiagnac taki przeskok jakosciowy musialbym wydac sporo wiecej niz to co poszlo na zakup kilku plyt na aukcjach co robie tak czy inaczej , nawet jak sluchalem mp3 to czesto to byly moje orginalne plyty skompresowane i wrzucone na pendrive wiec kasy duzo nie poszlo.... Oczywiscie zeby nie bylo ze taki swietoszek jestem i nie sciagam lub jak ktos na forum by nazwal nie okradam wykonawcow , tez sciagam muze ale w wave i robie to zazwyczaj gdy nie moge czegos kupic lub poprostu jest to zadrogie jako nowka a na rynku wtornym nie ma.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie ma co pisać że mp3 aż tak strasznie pogarsza dźwięk. Pamiętaj, że są różne jakości plików mp3.

 

to jest zwyczajne cięcie ... czy tego chcesz, czy nie ...

Najlepiej zrobione Mp3 w 320 kb/s zajmie Ci max. 12Mb, porównywalny plik WAV - 66Mb ... nic nie nasuwa Ci pytań z cyklu czemu tak jest ?

 

A jak to się sprawdza w praktyce?

 

przekonaj się, a nie pożałujesz :)

 

I tego flac'a na co potem przerabiasz? Na jaki format?

 

link do programu lub Easy CD-DA Extractor i przerobić na Audio CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flack z założenia ma być formatem bezstratnym ale o mniejszej wadze niż pliki wav albo obrazy płytek. Czy zrobi się z niego mp3 czy nagra jako zwykłą cd, to już inna sprawa. Z reguły gdy już ktoś poświęci sporo czasu na zrobienie w swoim aucie dobrego grania, to odstawia mp3 na bok, różnica jakościowa między mp3 i cd audio staje się zbyt duża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie koledzy i sprowadzamy się do jednego punktu. Z tego co wyczytaliśmy to kolega ma raczej budżetowe granie więc po co robić mu taki wykład na temat jakie te MP3 jest złe. Sam z chęcią posłuchałbym rónicy między audio, a MP3 ponieważ na tym etapie na jakim jestem w CA nie jestem w stanie wychwycić znaczącej różnicy. Do audio nie trzeba chyba nikogo nakłaniać, ponieważ wydaje mi się, że jeśli taka osoba osiągnie dany pułap w CA to sama dojdzie do pewnych wniosków. Niestety nie wszyscy mają tak dobre audio w aucie, że są zobligowani do słuchania tylko i wyłącznie audio, zwróćcie uwagę również na to, a nie ciągle ktoś pisze jakie to mp3 jest złe w temacie gdzie przewijają się radia, wzmacniacze i głośniki z pułapu ~300zł. Przecież to niedorzeczne.

 

 

 

Najlepiej zrobione Mp3 w 320 kb/s zajmie Ci max. 12Mb, porównywalny plik WAV - 66Mb ... nic nie nasuwa Ci pytań z cyklu czemu tak jest ?

FLAC też zajmuje mniej niż WAV i co? Zły argument wybrałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacze i głośniki z pułapu ~300zł. Przecież to niedorzeczne.

 

kto wie, co włoży kolega w przyszłości do auta/zakupi do domu, siądzie w fotelu i nagle będzie rozczarowanie, że sprzęt tak naprawdę gra jak kicha zawinięta w szmatę, nie mniej jednak w ręku będzie dzierżyć płytę z "Mpetrzy".

Jak to się mówi, lepiej zapobiegać niż leczyć :P

 

FLAC też zajmuje mniej niż WAV i co? Zły argument wybrałeś.

 

FLAC to 50-80% oryginalnego pliku, Mp3 zaledwie 20% w porywach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytaliśmy to kolega ma raczej budżetowe granie więc po co robić mu taki wykład na temat jakie te MP3 jest złe.

Dlatego, że ja też mam budżetowe granie i większość użytkowników tego forum pewnie też, więc można z tego wykładu wiele się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kontynuować tej rozmowy bo każdy i tak będzie mówił swoje. To ja się spytam i co z tego, iż przypuszczalnie usłyszę jakąś różnice na sprzęcie grającym "przeciętnie", ale za to mam na płytce 90 utworów i nie bawię się w zmiany płyt (bo nie każdy ma zmieniarki jak zakładacie) Każdy mp3 kojarzy tylko z niska jakości, a nie wszystkie są takie. Z reszta nie każdy ma czas i pieniądze wyszukiwać potem i kupować płyt audio. Można mieć audio zrobione w miarę sensownie i słuchać mp3 w najwyższej jakości i być zadowolonym, a jak ktos mówi, że mp3 przy audio to totalna kiszka i nie da się tego słuchać... to m aprawo do włąsnego zdania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...