Skocz do zawartości

Oszustwko, prośba o pomoc


onliest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Byłem osobiście, sprawdziłem i adresu 132/2 nie zlokalizowałem niestety :| Parzyste nr domów na ulicy Wiosennej kończą się na nr 30, nieparzyste zaś na nr 65 :/ Poza tym w tym rejonie Płocka kod pocztowy to 09-408. Nic się nie zgadza tak więc chyba wszystko jest jasne ... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bank nie poda Ci danych właściciela konta ze względu na ochronę danych osobowych, może to zrobić jedynie na wniosek organów ścigania. Napisz gościowi że albo zwraca kase albo idziesz na policje, i nie daj sobie wcisnąć kitu że wyśle albo żeby czekać...

 

 

Może faktycznie dobrze by było umieścić w dziale sprzedam ograniczenie zamieszczania ogłoszeń np. od 30 postów, w końcu ktoś za pośrednictwem forum które MY tworzymy oszukuje NAS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie dobrze by było umieścić w dziale sprzedam ograniczenie zamieszczania ogłoszeń np. od 30 postów, w końcu ktoś za pośrednictwem forum które MY tworzymy oszukuje NAS.

 

 

To jest bardzo dobra propozycja, nie ma handlarzy, którzy korzystają z forum, tylko po to żeby coś zarobić a Broń Boże w czymś pomóc.

 

Forum UK:

http://www.talkaudio.co.uk/ipb/

 

Proszę spróbować tam coś sprzedać :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też należy wyeliminować tego typu praktyki (typowi handlarze albo co gorsza oszuści), którzy wykorzystują forum do nabijania zysków i dodatkowej reklamy. 30-50 postów to minimum aby pozwolić komuś cokolwiek sprzedać a spamerów łatwo wyeliminować czytając głupoty które wypisują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda, ale zawsze lepsze jakiekolwiek zabezpieczenie, niz zadne. A to pozwoli w jakims stopniu wyeliminowac poziom oszustwa, wiadomo, ze nie da to gwarancji 100%, ale jestem pewny, ze poziom bezpieczenstwa przy transakcjach wzrosnie. Choc wiadomo, ze rozsadku ludzkiego nic nie zastapi ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój problem wprowadzi innowacje na forum widze hehe ;) jakie mam huczne wejscie :) na szczescie nie wplacilem mu jakiejs duzej kwoty to tez nie płacze zbytnio z tego powodu myslałem ze jeszcze kogos nabrał a tu tylko ja dałem sie tak zrobić :zdegustowany:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też proponuje 3 miesiące i minimum 100 postów aby napisać cokolwiek w dziale sprzedam. Z drugiej strony z tego co wiem każde ogłoszenie w sprzedam jest akceptowane przed publikacją przez administracje - już w tym momencie powinno to zostać uziemione.

 

Sprawa śmierdziała mi na kilometr. Z ciekawości napisałem maila do sprzedającego:

 

Witam

Widziałem wasze ogłoszenie odnosnie sprzętu na strefie car audio.

Proszę o przeslanie pełnej oferty z cenami ( fotki mile widziane - moga byc linki do hostingu ).

Jestem poważnie zainteresowany.

Pozdrawiam Karolo

 

Witam serdecznie, dziekuje za emiala. W tej chwili nie mam pelnej ofery bo caly czas cos sie wyprzedaje i mamy "kocioł" prosze powiedziec co pana interesuje dokladnie a ja postaram sie przedstawic cene itp.

 

I dalej sprzedający dostarcza nową wiadomość

 

Radia

 

alpine ida-x305 , 500zl

sony dsx-s300btx 540zl

kenwood kdc-bt60u 450zł

kenwood kiv-700 500zl

 

 

Reszte wysle panu jutro :)

 

Reszty oczywiscie nie otrzymałem :)

Lepiej rzućcie okiem JAKIE mega ceny oferują za sprzęt a ile rzeczywiscie kosztuje w detalu... wystarczyło odrobine poszukać, żeby się upewnić, że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta sprawa dotyczy w jakis sposob nas wszystkich bo obniza poziom tego forum.Kazdy z nas cos tam sprzedaje ,kupuje itp a ta sprawa powoduje ze ludzie przestaja sobie ufac i nasza gielda staje sie latwym kaskiem dla oszustow.Mnie najbardziej to boli poniewaz sprzedaje tutaj bardzo duzo rzeczy a kupujacy mi ufaja (wysylajac mi kase) a ja staram sie ich nie zawiesc.Moze zrobic by cos w rodzaju opini pozytywnych lub nie jak na allegro lub ebay-u (FEEDBACK)???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kenwood kdc-bt60u 450zł

Patrzyłem na allegro i prawie dwukrotnie taniej koleś miał, wątpliwe żeby ktoś aż tak ceny obniżył nawet gdyby całkowicie ze swojej prowizji zrezygnował. Ale jak by ma maila jakiś kit w miarę wiarygodny wkręcił to pewnie sam bym się zaślepił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Moze zrobic by cos w rodzaju opini pozytywnych lub nie jak na allegro lub ebay-u (FEEDBACK)???

Bardzo dobry pomysł,popieram.Na jednym z forum zauważyłem nawet taki dział dotyczący opini o sprzedających i kupujących-"Z kim warto robić interesy ,a z kim nie".Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z komentarzami to chyba nie najlepszy pomysł, a jeśli ktoś kogoś przekręci to... zawsze można napisać temat w dziale przy piwie tak jak zrobił to onliest i jeśli okaże się że to prawda to będzie spalony.

Dział sprzedam nie powinien funkcjonować na zasadzie bazaru a'la allegro do którego każdy łachmyta ma dostęp, tylko miejsca gdzie można kupić w rozsądnej cenie sprawdzony sprzęt nie napychając kity znanemu wyżej wymienionemu serwisowi aukcyjnemu.

 

Poza tym każdy ma swój rozum i swoje pieniądze :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie(jeśli są) oszuści byli, są i będą i ciężko jest ich wyeliminować to przykre ale taka jest mentalność polaka cwaniaka szuka tylko żeby kogoś przekręcić moim zdaniem zdrowy rozsadek i myślenie to podstawa nie ma się co napalać jeśli coś jest tak tanie jak to było w przypadku oferty tego typa (j......o oszusta) wydaje mi się że najłatwiej założyć post i zapytać przed kupnem czegokolwiek czy ktoś zna tego kogoś itd wtedy taki typ nikogo nie oszuka, wiem jak to jest napalić się na coś ale trzeba zastanowić się chwilę spokojnie czy warto.

 

p.s. CZŁOWIEK UCZY SIĘ NA BŁĘDACH CAŁE ŻYCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...