Skocz do zawartości

Oszustwko, prośba o pomoc


onliest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie ,problemy z oszustami internetowymi maja potezne korporacje ,banki itp .Tysiace ludzi pracuje nad zabezpieczeniami i nic.......Bardzo ciezko im to wyelimnowac a co dopiero nam ,zwyklym forumowiczom.Lecz napewno mozna im utrudnic droge w oszukiwaniu i nad tym trzeba popracowac.Czy ja sprzedajac cos za 1/3 ceny jestem odrazu oszustem???? Wiadamo ,smierdzialo wajcha na kilometr i w takich przypadkach nic nie zastapi zdrowego rozsadku i racjonalnego myslenia ale czasami ciezko jest rozkminic czy to wajcha czy naprawde mozna zrobic dobry interes....Tak naprawde to sposobu nie ma i nie bedzie.....Jedyny sposob to kupowac u zaufanych ludzi albo najlepiej w sklepie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,problemy z oszustami internetowymi maja potezne korporacje ,banki itp .

hehhhh nie na takich forach i nie na takich pieniądzach .......

większość... to banda buraków żerująca na czyjejś naiwności ... ale trzeba to tępić i ganić ....

Jak się tylko da !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące i 100 postów (sam nie mam ani takiego stażu ani ilosci postów, ale wiem że będę tu troche dłużej niż chwilę :) ), eliminuje to przynajmniej tych co rejestrują się na chwilę, oraz oszustów którzy na szybko chcą zarobić, jasne że każdy z zasiedziałych userów może wywinąć numer ale no cóż nie ma nigdy w 100% pewności że wszyscy będą uczciwi

 

 

pozdro Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną rzeczą jest to że nieustannie brak nam pieniędzy i każdy szuka okazji :)

No i niestety czasem nie uda się odpowiednio trafić :)

Jak akurat jakoś zawsze trafiam na fajne okazje i nigdy nie zostałem oszukany że towar nie dotarł :)

Może też dlatego że towar brałem z zaufanych firm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też dlatego że towar brałem z zaufanych firm :)

 

No właśnie zaufanie to podstawa wtedy nie trzeba się obawiać że jakaś wajcha będzie nawet jeśli cena będzie bardzo atrakcyjna

 

p.s. a na oszustów sposób jest jeden złapać łapy połamać i napewno następnej wajchy już nie zrobi no chyba że jest oszołomem ale po takim czymś nie widziałem żeby ktoś normalny jeszcze coś takiego zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie za ciekawy pomysł.. (co do ilości postów) Ilość postów - zwiększa zaufanie - (jak gwiazdki na alleg..) to chyba normalne..

 

Są ludzie, którzy nie mają żadnego posta a siedzą XXX godzin. W starym forum był licznik... Znam takich userów osobiście.

Moje pierwsze 100postów zajęło mi kupę czasu. Jak jest się początkującym - to co mam ludziom magnety polecać? Ciemnotę i magię wciskać? Raczej każdy od tego zaczyna.

Pierdolety przez 100postów czytać heh

 

Na naszej giełdzie jest więcej ciekawych rzeczy, niż na allegro... To jest wielki + :ok:

 

Co każdą rzecz którą sprzedaję/kupuję przepuszczam przez allegro, niech stracę 2zł a jestem spokojniejszy.

Zawszę znajdzie się ktoś życzliwy co może podjechać i sprawdzić :)

Edytowane przez rekos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zaufanie to podstawa wtedy nie trzeba się obawiać że jakaś wajcha będzie nawet jeśli cena będzie bardzo atrakcyjna

 

p.s. a na oszustów sposób jest jeden złapać łapy połamać i napewno następnej wajchy już nie zrobi no chyba że jest oszołomem ale po takim czymś nie widziałem żeby ktoś normalny jeszcze coś takiego zrobił :)

 

 

W moje punktu widzenia jako sprzedawcy internetowego jakieś 80% klientów zostało kiedyś zrobionych w rogi przez innych sprzedających. Albo w wogóle nie dotarł towar, a jak dotarł to stan nie był taki jaki sprzedający opisywał :)

 

I później jest że sprzedaż internetowa jest niebiezpieczna i branie każdego sprzedawcy za potencjalnego oszusta :)

Czasem odechciewa się prowadzenie legalnego biznesu. Na mahlojach lepiej się wychodzi i jeszcze nic nikomu nie robią.

 

Jak to Drzewiecki powiedział "Dziki kraj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i patrzę jak się pojawiają nowe odpowiedzi. Już jakieś zabezpieczenia i limity. Kurde Panowie podstawą w interesach jest zdrowy rozsądek i to on powinien być zawsze na czele przy podejmowaniu transakcji. Jeżeli człowiek który prowadzi firmę nie zgadza się na odbiór osobisty bez żadnego konkretnego powodu, jeżeli firma człowieka który zajmuje się handlem internetowym nie istnieje i w dodatku sprzedaje towar w śmiesznie niskich cenach nie posiadając żadnego konkretnego cennika - to co jeszcze trzeba by takiej osobie nie zaufać? Macie allegro i nim się posługujcie jeżeli nie jesteście pewni. Każda uczciwa osoba nie będzie miała nic przeciwko wystawieniu na aukcje - jedynie może zażądać rekompensaty za poniesione koszty prowizji i wystawienia. W całej swojej "karierze" nigdy nie wpłaciłem nikomu pieniędzy bez "umowy" internetowej (aukcja)- jedynym wyjątkiem są dwie osoby z forum kepke i marcyś (jak zrobiłem literówkę to przepraszam)

Pamiętajmy aby szanować swoje pieniądze bo łatwo można je stracić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od tematu zgodnie z prawem na forum nie mogą padać nieuzasadnione oskarżenia z zarzutami oszustwa.

Tak wiem, że macie potwierdzenia przelewów oraz adres nie istnieje.

 

Polskie Prawo niestety za takie wpisy na forum może narobić właścicielowi forum (czyli mojej firmie) dużo problemów.

Jedno przed wezwanie do sądu już prawie miałem - drugiego nie zamierzam...

 

Nazywać oszustem, złodziejem możemy tylko osoby, które zgodnie z polskim prawem zostały prawomocnie oskarżone (czytaj mają wyrok sądu).

 

W związku z tą sytuacją jutro pewne fragmenty wypowiedzi zostaną wyedytowane...

 

Nie będę dłużej rozwijał wypowiedzi na temat funkcjonowania naszego prawa, bo to bez sensu.

 

Po długiej wizycie w kancelarii prawnej dowiedziałem się ciekawych rzeczy.

 

W skrócie nie ważne, że dana XXX osoba oszukała 10000 ludzi na kupe kasy, jeżeli na forum zobaczy takie wpisy to w najgorszym wypadku będę musiał zapłacić odszkodowanie w wyniku spadku renomy firmy oraz zniesławienia nazwy.

Tak to funkcjonuje...

Proszę nie komentować mojej wypowiedzi :)

 

W dalszej dyskusji proszę nie nazywać nikogo oszustem, złodziejem, krętaczem oraz nie podajemy pełnych danych adresowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie mam allegro ale mam ebay-a i gdy ktos prosi mnie zebym wystawil na aukcje bo nie chce stracic kasy to przychylam sie do tego ale gdy mowie ze oplata wynosi mnie 50zl i do tego opuscilem 50zl i takim sposobem trace 100zl i niestety nie moge sobie na to pozwolic to juz komus nie pasuje i mowi ze za drogo,pomysli itp.....Dlatego nasze forum pozwala nam robic transakcje bez oplaty manipulacyjnej a co za tym idzie mozemy zaoszczedzic wiecej kasy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard w tym kraju jak i to ze nikt nie kiwnie palcem na allegro zeby Ci pomoc... Tak czy siak odesla Cie do niebieskich i tylko durnowaty miesiac czasu stracisz na bzdurny "spór"...

 

Przeciez kazdy mail jest dowodem w sprawie cywilnej, po co mi allegro i nabijanie kasy tym ludziom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że na allegro nie ma płatności Paypal ja używam go od kilku lat i jeszcze nigdy nie straciłem chajcu pomimo że niejeden sprzedał mi uszkodzony towar albo chciał wajche zrobic ale po zgłoszeniu sprawy na Paypal-u zawsze odzyskałem swoje pieniądze. No na allegro jak kolega wyzej napisał nikt nie pomoże na Ebay-u (mowa o ebay UK) jest zupełnie inaczej na szybko otrzymujesz pomoc i odzyskujesz pieniadze nigdy się nie zdarzyło zebym pozostał bez towaru lub pieniędzy.

szkoda że Paypal jest tak mało popularny w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko dlaczego jest inna nazwa sklepu oraz modelu głośnika Dołączona grafika

 

na samym dole napisali, że specjalnie to zmienili, pewnie tak jak pisze K@mil - co by nie mieli potem nieprzyjemności, chociaż wał jak ... wiadomo co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...