Skocz do zawartości

Dyskusja o produktach GMS - głównie matach


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież przy dociskaniu i tak butyl się rozjeżdza, myślę że to nie stanowi różnicy.

 

Bez przesady, miałem w ręce kawałek tej maty i faktycznie ten szary butyl jest bardzo plastyczny, ale nie do tego stopnia żeby się rozlewał. Używałem różnych mat i takich dziur w żadnych nie było. Moim zdaniem, produkt do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 200
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Te fotki raczej nie zachęcają.

Kleilem drzwi jednym z nowych gmsow nie powiem teraz dokładnie, którym. Jeśli chodzi o klej nie było ubytków, układał się dość spoko jedynie co mnie martwi to, że jest za miękki. A przecież poza tłumieniem powinien usztywniac klejona powierzchnię. Byłbym skłonny stwierdzić, że zwykły niebieski Stp właściwości usztywniajace ma o wiele lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pierwsza partia nowej maty.

Widać, że te duże arkusze poprzez sposób pakowania się zaginają i możliwe, że dlatego się trochę ten klej tak układa....

W tych mniejszych arkuszach jest dużo, dużo lepiej...

 

Trzeba wykleić tym drzwi i zobaczyć jak to się spisuje w akcji :)

 

Poprzednie serie no, GMS-07L lub GMS-07XL miały zupełnie inny materiał :D

Osobiście lepiej do mnie przemawiały :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się nowmu Dynamit Extreme z czarnym alu, 

Wygląda że ten lepszy butyl ma takie preferencje do występowania nierówności, 

moim zdaniem i tak idzie wałek na to więc jakieś nierówności nie mają totalnie znaczenia,

Dostałem próbki mat i raczej tego nowego GMS-a bardziej bym porównywał z DYNAMAT niż STP.

 

Jutro będę miał karton mat i wyklejam auto więc zobaczymy jak się to sprawdzi w praktyce,

 

 

post-4596-0-85966500-1434013651_thumb.jpg

post-4596-0-33340000-1434013699_thumb.jpg

post-4596-0-73932200-1434013728_thumb.jpg

post-4596-0-62189500-1434013786_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z instalacji zostało mi jeszcze trochę mat i cyknąłem fotki. Na STP GOLD widać uszkodzenia warstwy, ale wynika to z załamania maty podczas składowania.  Hollywood do złudzenia przypomina tego nowego GMS, ma szary bardzo elastyczny butyl  i twarde aluminium, żadnych dziurek, czy braków kleju. 

 

post-7749-0-82371800-1434127615_thumb.jpg  post-7749-0-55797500-1434127622_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarodziej zastanawiam się czy pierwszy raz używałeś jakiejkolwiek maty do wyklejania. Takie nierówności to nic dziwnego.

Tak nawiastem mówiąc, ta po prawej to nie jest STP Gold tylko ANTICOR Gold, po której zostają żółte rękawiczki. Moim skromnym zdaniem do wyklejania drzwi to ona się nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja przetestowałem u siebie na dachu i lekkim kawałku podłogi, gdyż akurat na tyle do cytryny wystarczyło. Moim skromnym zdaniem to jest jak dekarka z dobrym klejem - na drzwi bym tego nie polecił. Aczkolwiek na dachu w połączeniu z  Prolinerem 09 efekty dało bardzo dobre. Troszkę żałuje, mogłem dorzucić troszkę grosza i kupić więcej Anticora (poszedł na tylne drzwi i bagażnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak, ja przetestowałem u siebie na dachu i lekkim kawałku podłogi, gdyż akurat na tyle do cytryny wystarczyło. Moim skromnym zdaniem to jest jak dekarka z dobrym klejem - na drzwi bym tego nie polecił. Aczkolwiek na dachu w połączeniu z  Prolinerem 09 efekty dało bardzo dobre. Troszkę żałuje, mogłem dorzucić troszkę grosza i kupić więcej Anticora (poszedł na tylne drzwi i bagażnik).

 

Ok dzięki, rozwiałeś moje wątpliwości ;) Myślałem że może to być tańsza alternatywa do drzwi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fajnie że maty tak potaniały

Ale jakość spadła strasznie. Większość tych mat nie dałbym u siebie na drzwi. Jak 5 lat temu kupowałem cały bulk pack 4m2 dobrej maty STP M1, to dziś trudno dostać coś równie dobrego w znacznie niższej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale jakość spadła strasznie. Większość tych mat nie dałbym u siebie na drzwi. Jak 5 lat temu kupowałem cały bulk pack 4m2 dobrej maty STP M1, to dziś trudno dostać coś równie dobrego w znacznie niższej cenie.

 

A dekarka wciąż taka sama... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nadal chu...
Nadaje się to tylko i w ostateczności na podłogę.

 

Tyle to wiem ;) 

Miał być to tylko mały "pstryczek" w stronę tego, że ceny mat spadają razem z ich jakością. Przynajmniej coraz częściej takie opinie można wyczytać. Więc wybierając teraz coś na drzwi trzeba uważać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza mata jest tylko jedna - Dynamat Xtreme.

Natomiast w stosunku jakość/cena nowy, szary GMS-07 rozkłada konkurencję na łopatki jakością i ceną. Troszkę ciężko się ją układa (grube aluminium), lecz klei się bardzo dobrze, a co najważniejsze - spełnia swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sinsemillaa ma rację?
Ma trochę racji i trochę kłamie :) Kiedyś też była mowa o tym że dynamit się zepsuł :) Ciekaw jestem czy może nasze wymagania się też nie zwiększają. 

 

Kiedyś na sam początek zabawy kupiłem STP, srebrna mata z niebieskim logo STP. Bardzo dobrze się to kleiło, bardzo fajnie plastycznie układało, po X latach zabawy trzyma się, a wiem że się trzyma bo na niej są inne maty więc jakby odpadło to całym płatem :P 

 

Z moich obserwacji fajnymi matami były silent coat zwykłe, one chyba po 14zł sztuka są, takie małe płaty. STP którego używałem, oraz BOMB, fajna mata, no i średnio przypadł mi do gustu GMS 07XL ze względu na układanie, ale klej ma dobry, no i alu sztywne. 

 

Niedawno układałem piankę na maskę z GMS 011a chyba. Takie połączenie alu pianki i włókna szklanego. Uważam że to bardzo dobra mata, trzyma się do dziś a różnice temperatur zimą były bardzo duże, teraz pod maską jest bardzo gorąco, silnik trzyma mi ponad 90stopni czasem potrafi dojść do 100. Swoją role spełnia więc polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, Dynamit może i się troszkę popsuł, ale nie zmienia to faktu, że jest on nadal liderem.

Co do STP - stare maty trzeba było niestety grzać, nie wiem jak z tymi nowymi, bo jeszcze mi w ręce nie wpadły.

Co do pianek GMS, wszystkie warianty (także te z Prolinera) są bardzo dobre i ciężko znaleźć lepszy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę że dynamit pozostał liderem dla wielu ludzi. Jednak nie skreslałbym innych marek od razu. Teraz pytanie mi się nasuwa takie, czy dynamit pozostaje liderem w relacji tłumienność/waga? Bo niestety, ale wszystkie maty są dobre te firmowe o których mówimy, czy to GMS czy to STP czy silent, tylko która waży naj mniej a robi robote jak te cięższe od innych? Bo nie sztuką jest nawalić 200kg do auta żeby jechać nie mogło mimo ciszy w środku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...