Skocz do zawartości

Jakość brzmienia DLS A5 vs A3 DualMono


Barth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem bardzo ciekawy Waszych opinii.

Słuchałem dziś DLS A3 DualMono i gra po prostu extra - jak dla mnie.

Problem polega na tym, że to tylko 2 kanały.

 

Prosiłbym Was o opinię jak ma sie brzmienie DLS A5 do A3?

Czy to prawda że można porównać A5 do A4 jeśli chodzi o brzmienie

kanałów stereo?

 

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem bardzo ciekawy Waszych opinii.

Słuchałem dziś DLS A3 DualMono i gra po prostu extra - jak dla mnie.

Problem polega na tym, że to tylko 2 kanały.

 

Jak to Dual Mono :wink2:

 

Prosiłbym Was o opinię jak ma sie brzmienie DLS A5 do A3?

Czy to prawda że można porównać A5 do A4 jeśli chodzi o brzmienie

kanałów stereo?

 

 

Swego czasu DLS wprowadził modyfikacje , która obok innych cech miała zapewnić powtarzalność brzmienia pomiędzy wszystkimi modelami serii A. A3 legitymuje się największa mocą z kanału , co pośrednio może się przekładać na większą dynamikę , ale generalnie powinno być podobnie.

A5 obok A7 to tez jedne z najlepszych wzmacniaczy w relacji jakość / uniwersalność/ cena - moim zdaniem.

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to Dual Mono :wink2:

 

Swego czasu DLS wprowadził modyfikacje , która obok innych cech miała zapewnić powtarzalność brzmienia pomiędzy wszystkimi modelami serii A. A3 legitymuje się największa mocą z kanału , co pośrednio może się przekładać na większą dynamikę , ale generalnie powinno być podobnie.

A5 obok A7 to tez jedne z najlepszych wzmacniaczy w relacji jakość / uniwersalność/ cena - moim zdaniem.

 

Oj tam :)

TwinMono czy DualMono - na jedno wychodzi :) 2x Monoblok.

No właśnie... A5 byłby idealnym wyjściem do mojego auta. Ale czy A5 będzie tak samo

"pobudzać do życia" mój przedni system co A3. W sumie nie słucham głośno, ale w A3 czuć

pełną kontrolę nad systemem.

 

Problem w tym, że chciałbym też mieć suba... i tak mnie kusi ta A5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dokładnie chcesz zasilać tą A5?

 

Z przodu mam Rainbow SLG 265.20 F3 o mocy nominalnej 100Watt (150WattMax).

Czyli zwykły zestaw 2-way.

Powiem Wam, że DLS A3 super sobie z nimi radzi (w końcu zapas mocy).

Fajnie by było gdyby A5 też zagrał dosyć dynamicznie.

 

Tak jak mówiłem nie słucham głośno muzyki, ale dynamika - mile widziana.

No dobrze... i tak pewnie bez posłuchania się nie obejdzie.

Edytowane przez Barth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakamichi musza byc dobre bo wiemy, kto zglaszal poprawki do tych wzmacniaczy do producenta ;)

Aż musiałem wytrzeć klawiaturę z wazeliny, którą ocieka ten temat :)

Robicie z tego taką tajemnicę, że zaraz pomyślę, że to sam Św. Piotr maczał swoje palce w projekcie serii A :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk nie przesadzaj,lepiej posłuchaj tych piecyków :)

Ja nikomu zasług nie umniejszam, wręcz przeciwnie - chylę czoła.

Śmieszy mnie natomiast ta aura tajemnicy - przecież to, cytując naszą byłą władzę, "oczywista oczywistość" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

1) Jeżeli (o czy większość łącznie ze mną wie) Nakamichi zgłaszał poprawki konstrukcyjne do wzmacniaczy tej serii to zna dobrze (według mojej opinii) ich konstrukcję zarówno toru zasilającego jak i fonicznego ;

2) Jeżeli napisał , że DLS tak zrobił (a siedzi on w branży CA cały czas i jest w stanie to zweryfikować) to moim skromnym zdaniem to sprawdził zanim napisał i jest o tym przekonany ;

4) Jeżeli miał on zamiar poprawić brzmienie tych wzmacniaczy to według mnie użył co najmniej większość dostępnych środków i całą swoją wiedzę aby były one nie tylko dobrym produktem DLS-a lecz także Jego wizytówką ;

3) Jeżeli autorowi postu spodobało się brzmienie A3 to na podstawie powyższych moich założeń ja bym ..... zainteresował się A5 ;

Czytam posty niektórych ludzi z branży szeroko pojętego audio i część z nich wypowiada się szczątkowo lub mało ale ich opinia nie jest może dla mnie wiążąca lecz zawsze staram się analizować ich wyważone zdanie i choć nieraz mam inne zdanie to najczęściej opiera się to na tym, że możemy mieć inny gust choć założenia takie same.

Życzę wszystkim miłego wieczoru :super: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamyk a nie pomyslalem o tym, ze moze nakamichi nie chcial o tym wspominac, zeby nie zostac posadzonym o stronniczosc i reklame?

 

 

Dzięki za wypowiedzi!

 

Może jeszcze inaczej zapytam.

Czy monoblok w cenie do 900zł (słaniam się do nowego sprzętu) zagra lepiej/podobnie jak kanał sub w A5?

Jeśli tak - to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc jaki monoblok wybrać w tej kwocie

do głośnika CerwinVega 104 (300Watt nominalnej).

 

 

I opcja nr2:

jeśli monoblok w tej kwocie (do 900zł)nie będzie grać powalająco to lepiej waszym zdaniem

mieć trochę mniej dynamiki na przodzie i wybrać A5 i za to mieć dobry kanał sub?

 

Czy może najważniejszy jest przedni system, a sub uznać jako drugorzędną sprawę

i wtedy jechać na A3 + średni monoblok?

 

 

Mam nadzieje, że w miarę czytelnie to rozpisałem :D

Wiem, wiem - to ja muszę posłuchać, ale Wasze opinie

bardzo mi pomogą.

 

Ewentualnie myślę też o HELIX A4 Competition jako zasilanie przodu 2way + SUB

Dobry pomysł?

 

 

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam - Bartek

Edytowane przez Barth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie zapotrzebowanie na prąd ma ta Vega ale u mnie DLS A5 pędzi woofery R6A i Aliante 10 w klozecie i jest bardzo dobrze :) Dla mnie dużym plusem jest również to, że mam dwa piece w jednym, przez co zajmuje przy okazji mniej miejsca niż dwa oddzielnie wzmacniacze (mam mały bagażnik). Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w TWOIM systemie zagrał A3 i spodobał Ci się. To nie ma co kombinować z A4 helixa i innymi wariantami bo można przekombinować. Skutek będzie taki że dalej będziesz stał w miejscu. A z do watowaniem vegi myślę że nie będzie problemu ze strony A5 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co w końcu wybierze, bo A5 ma prawie dwa razy mniej mocy na kanał niż A3 i ponoć gra sporo słabiej od niego, więc wybór teoretycznie oczywisty :luka:

 

Powiedz skąd lub od kogo czerpiesz tego rodzaju informacje.Czy sam sprawdziłes to w jakikolwiek sposób.

 

Witam,

1) Jeżeli (o czy większość łącznie ze mną wie) Nakamichi zgłaszał poprawki konstrukcyjne do wzmacniaczy tej serii to zna dobrze (według mojej opinii) ich konstrukcję zarówno toru zasilającego jak i fonicznego ;

2) Jeżeli napisał , że DLS tak zrobił (a siedzi on w branży CA cały czas i jest w stanie to zweryfikować) to moim skromnym zdaniem to sprawdził zanim napisał i jest o tym przekonany ;

4) Jeżeli miał on zamiar poprawić brzmienie tych wzmacniaczy to według mnie użył co najmniej większość dostępnych środków i całą swoją wiedzę aby były one nie tylko dobrym produktem DLS-a lecz także Jego wizytówką ;

3) Jeżeli autorowi postu spodobało się brzmienie A3 to na podstawie powyższych moich założeń ja bym ..... zainteresował się A5 ;

Czytam posty niektórych ludzi z branży szeroko pojętego audio i część z nich wypowiada się szczątkowo lub mało ale ich opinia nie jest może dla mnie wiążąca lecz zawsze staram się analizować ich wyważone zdanie i choć nieraz mam inne zdanie to najczęściej opiera się to na tym, że możemy mieć inny gust choć założenia takie same.

Życzę wszystkim miłego wieczoru :super: .

 

Poprawki dotyczyły jedynie jego brzmienia . Sam wzmacniacz ( seria wzmacniaczy ) od strony technicznej został bardzo dobrze zaprojektowany i wykonany.

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem trochę ironii wprowadzić do tematu bo akurat kolega był dzisiaj u mnie na odsłuchu A5 i chciałem go trochę podpuścić :) Nie mam absolutnie nic do A3 a założyciel tematu ma już porównanie A3 vs A5 (i akurat on miał taką informację od kogoś, że A3 gra lepiej od A5) :ok: więc niech się wypowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem trochę ironii wprowadzić do tematu bo akurat kolega był dzisiaj u mnie na odsłuchu A5 i chciałem go trochę podpuścić :) Nie mam absolutnie nic do A3 a założyciel tematu ma już porównanie A3 vs A5 (i akurat on miał taką informację od kogoś, że A3 gra lepiej od A5) :ok: więc niech się wypowie.

To tak trzymaj :wink2:

Technicznie, kiedyś robiliśmy pomiary A2 ( to identyczna jednostka jak kanały stereo w A5 , wychodziło coś około 80 W realnej mocy , przy dobrej ( bardzo dobrej ) stabilności. Dobrze wykorzystane 80 W na kanał w głośnikach frontowych daje niesamowity potencjał.

Edytowane przez nakamichi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...