Skocz do zawartości

Mercedes Becker i Ipod


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam takie pytanie.

 

Sprawa wygląda tak, mój kolega jest szczęśliwym posiadaczem W124 i chce w nim trochę rozbudować audio. Będzie to instalacja typowo budżetowa :zawstydzony: , ale wiadomo, że i takie się zdarzają.

 

Mam pewien problem, gdyż ów kolega ma oryginalne radio Becker do tego modelu i nie ma zamiaru go zmieniać (czemu się nie dziwię) ale chce podpiąć wzmaka (czyli jak mniemam konwerter ISO/RCA będzie niezbędny, lub jakiś piecyk z Hi-Input) ale to akurat mniejszy problem.

 

Większy jest taki,że muzyka będzie odtwarzana z Ipoda, lub czasem innego odtwarzacza i nie mam żadnego pomysłu :krzeslem: jak to zrobić w tym przypadku.

 

Wszelkie propozycje rozwiązania problemu mile widziane.

Na razie jednym z pomysłów jest wzmacniacz z AUX In. Może coś innego da się wykombinować? Albo są jakieś ciekawe urządzenia, o których nie mam pojęcia :przestraszony:

 

btw. radyjko Becker Europa takie jak w tej aukcji LINK

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W w124 to już inne radio było standardem.

 

Tu już nie wnikam, nie znam się :krzeslem:

Mam takie pytanie a jakbym ipoda dał bezpośrednio pod wzmacniacz kabelkiem 2RCA/jack? to da radę ruszyć coś takiego. Wtedy plan bym miał taki, że 2 głośniczki w podszybie dla radia, a reszta jakiegoś systemu podpięta pod wzmaka i bezpośrednio do Ipoda jw. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna kwota na wzmacniacz to 300zł więc u-dim raczej odpada (chyba, że ktoś mi go odda w tej cenie :rotfl:

Co do tego robienia wejścia aux w radiu to muszę pokazać to mojemu "nadwornemu" elektronikowi, tylko zastanawiam się jakby to w radiu miało się przełączać, żeby akurat z aux'a grało, a nie radio (tuner).

 

Ponawiam pytanko, czy podpięcie ipoda czy innego MPx od razu pod wzmacniacz coś da? :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego robienia wejścia aux w radiu to muszę pokazać to mojemu "nadwornemu" elektronikowi, tylko zastanawiam się jakby to w radiu miało się przełączać, żeby akurat z aux'a grało, a nie radio (tuner).

 

Przełączasz na radio a potem na zakres AM :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...