Skocz do zawartości

Które woofery wybrać???????


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może znawcy tematu pomogliby mi ustawić wooferki wg hierarchii jakości grania. Chciałbym wymienić zestaw przedni i te egzemplarze biorę pod uwagę.Ma to grać w 2WAY. Jak ktoś byłby tak miły to proszę o opinię.

 

 

 

MOREL - Elate SW 6, Brax Matrix 6.1, , MOREL - Hybrid Ovation SW 6, TEC LS 155 Revelator, a może coś jeszcze w cenie do 2k.

Edytowane przez paczkowskim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej isc do miejsca gdzie mozna posluchac te przetworniki i samemu stwierdzic, czy sa dobre te za 1799, czy bardziej leza tobie te za 899. Cena nie zawsze musi oznaczac lepszy produkt dla CIEBIE. Jeden poleci tobie glosniki ktore jemu beda pasowac, tobie zas naprawde moga nieodpowiadac. ZA taka kase w slepo bym nie kupowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej isc do miejsca gdzie mozna posluchac te przetworniki i samemu stwierdzic, czy sa dobre te za 1799, czy bardziej leza tobie te za 899. Cena nie zawsze musi oznaczac lepszy produkt dla CIEBIE. Jeden poleci tobie glosniki ktore jemu beda pasowac, tobie zas naprawde moga nieodpowiadac. ZA taka kase w slepo bym nie kupowal

Żeby to takie proste było,mieszkam w zasranej dziurze, a do najblizszgo profesjonalnego sklepu mam ponad 100km, a i tam w szafach grają te głośniki i efekt jest zupełnie inny niż w rzeczywistości w samochodzie.Proszę tylko o opinię nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spot jest już lepszym pomysłem niż szafa (a i w szafie ciężko spotkać więcej niż jeden zestaw z Twojej listy), ale i spot nie powie Ci wszystkiego. Musiałby to być identyczny samochód jak Twój, z identycznymi klockami. Więc generalnie jest to niewykonalne. Jedynie jakiś bardzo doświadczony montażysta (dobrze jeśli jest też sędzią) może coś podpowiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja jednak niestety opinie to tylko opinie, a nic nie zastapi osluchania sie wiec trzeba testowac :) Bo tak jak napisal wit trzeba by to testowac w konkretnie takim aucie i takim sprzecie jak Twoj. Ja testuje troche sprzetow u siebie i mam czesto skrajnie inne opinie niz te na roznych forach ale to czasem taki urok, inne auto i inne klocki. Nie wiem czy piec pozwoli Ci w pelni docenic np matrixa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, że ciężko będzie z uzyskaniem porady. Ale może nie bedzie tak żle - kupiłem TEC LS 155 Revelator z allegro za 8oo używki. Poszukam jeszcze używki piccolo na górę i zobaczymy jak to zagra. Będzie kiszka, to będzie wymiana pieca, chociaż tego nie chciałbym robić bo ogarnia mi on cały cały system głośniczków w aktywce. Do radia też się przyzwyczaiłem i ciężko byłoby mnie namówić na jego wymianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie trochę błędne koło z tym CA. Lepiej nie słuchać autek z lepszymi klockami, bo zazdrość i chęć posiadania czegoś o podobnej klasie możne człowieka na manowce sprowadzić :P . Nie mówię tu o ludkach nie liczących się z kasą, ale o zwykłych zjadaczach chleba, których tak naprawdę nie stać na na taki luksus, jakim jest posiadanie sprzętu np za 15k przy zarobkach 2k na miecha. No cóż, jakoś trzeba sobie radzić, czymś się pasjonować, mieć jakieś hobby,inaczej to człowiek pierdolca by dostał :mur1:

Na razie radyjka nie wymienię, bo pierwsze z głośniczkami muszę się uporać, ale z czasem postaram się wypróbować inne jednostki z wyższej półki. Jednak w starsze modele raczej nie uderzę, wolę mieć scenę na środku deski niż w lewym słupku hehehe, a w oddzielne procesory bawić się już nie chce, bo to kolejny wydatek i tak w kółko. Może kiedyś marzenie się spełni i kupię sobie Clarion-a DRZ-9255 HX-D2, który posiada tak dużą rzeszę wielbicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w starsze modele raczej nie uderzę, wolę mieć scenę na środku deski niż w lewym słupku hehehe,

To jest raczej stereotyp , słucham na spotach wielu aut zrobionych pasywnie i daleko mi do stwierdzenia aby scena była na lewym słupku :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym miec taka scene jak niejedno auto z profi pasywka :)

Niewątpliwie jest to prawda, aczkolwiek ja na zawody sie nie wybieram i w profi pasywki też bawić się nie będę - po prosu nie stać mnie na to. Staram się i iść po najmniejszej linii oporu i ulepić coś w miarę grającego ale w rozsądnej cenie. Myślę, że w 4k się zmieszczę i zagra to w miarę poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się i iść po najmniejszej linii oporu i ulepić coś w miarę grającego ale w rozsądnej cenie.

W takiej sytuacji nie widzę sensu pchania kolejnych PLNów w 2way'owy sprzęt. Sądzę, że inwestycja rzędu 200-300zł w dodatkową parę głośników i wzmacniacz 2kan bardziej zbliży Ciebie do oczekiwanego efektu niż radia, woofery i tweetery za tysiące złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że inwestycja rzędu 200-300zł w dodatkową parę głośników i wzmacniacz 2kan bardziej zbliży Ciebie do oczekiwanego efektu niż radia, woofery i tweetery za tysiące złotych.

Hmm, a ja myślę, że to dopiero mu może napsuć krwi. Lepszy dobrze zrobiony 2way, niż marny 3way. Średniaka jak nie dobierze z głową, to mu się będzie darł bardziej, niż tweeter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu zależy co jest priorytetem, jeśli zależy nam na barwie i krótszej drodze do spełnienia akceptowalnego efektu zestaw 2 way jest lepszym wyborem.

jak ktoś ma mało czasu albo pieniędzy to 3 way go może sutecznie zniechęcić.

 

paczkowskim, rozumiem że masz 2 tysiące (albo 4 tysiące) złotych na "poprawę" audio w aucie i chcesz zmienić woofry? jakiego efektu oczekujesz? i po co chcesz żenić klocki z różnych półek jakościowo/cenowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu zależy co jest priorytetem, jeśli zależy nam na barwie i krótszej drodze do spełnienia akceptowalnego efektu zestaw 2 way jest lepszym wyborem.

jak ktoś ma mało czasu albo pieniędzy to 3 way go może sutecznie zniechęcić.

 

paczkowskim, rozumiem że masz 2 tysiące (albo 4 tysiące) złotych na "poprawę" audio w aucie i chcesz zmienić woofry? jakiego efektu oczekujesz? i po co chcesz żenić klocki z różnych półek jakościowo/cenowych?

 

Nie rozumie kolegi - chciałem po prostu zmienić JBL na coś bardziej kulturalnego i tyle. Tec ls 155 właśnie dotarł do mnie kurierem. Dokupie jeszcze używane supremo na górę i liczę na to, że dźwięk znacząco poprawi się .

Wydam 800 na revelatory i 700 na supremo, czyli stosunkowo mało bo jeszcze opchnę jbl. Ap ropo,który z moich podzespołów aż tak rażąco odbiega jakościowo od reszty?

Edytowane przez paczkowskim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to abyś napisał do czego dążysz, w sensie nie do jakich klocków tylko na czym zależy ci najbardziej w muzyce.

Ap ropo,który z moich podzespołów aż tak rażąco odbiega jakościowo od reszty?

pisałem że jakościowo/cenowo różnych - "rażąco" sobie dam dodałeś - miałem na myśli głosniki (woofer za 2koła i twiter z jbl-a) no i radio.

 

ps. gratuluje zakupu, w jakie wrota je wkładasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...