Skocz do zawartości

Odszkdowanie, a brak przęglądu


znerbal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! dziś mam nietypową sprawę :/, mam ważne oc, lecz brak przeglądu ( od trzech miesięcy ) .. uczestniczyłem w wypadku drogowym w którym jestem poszkodowanym ( nie z mojej winy ). Sprawca wypadku zgłosił szkodę do autocasco, czy nie zostanę obciążony kosztami ? i czy należy mi się odszkodowanie ?.

Pozdrawiam ! .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prawda ja miałem podobną sytuacje, i tak naprawdę ubezpieczalnia nie ma podstaw do nie wypłaty odszkodowania bo jeżeli koś by wjechał ci w auto które nie ma przeglądu to też ci cofną ?? obowiązek jest mieć ocnawet gdy auta nie użytkujemy... ale warto by było załatwić ten przegląd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba teraz poszukac dobrego diagnosty co wstecz wbije przeglad o ile juz sprawa nie jest w toku. Wydaje mi sie jednak, ze ubezpieczyciel nie wymagal ode mnie nigdy niczego co by potwierdzalo przeglad ale moge sie mylic. Z innej jednak strony mozna miec auto, OC zaplacone stoi sobie ono juz lata na parkingu bez przegladu i jak ktos takie auto trzepnie to co wtedy?? Edytowane przez Piotrsaint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem w calej sprawie nie uczestniczyli niebiescy?? Bo wtedy bedzie problem...

waski, a co z przypadkiem, ktory opisalem? Wydaje mi sie, ze zadnych problemow nie bedzie z ubezpieczalnia, nie przypominam sobie by kiedykolwiek ubezpieczyciel sprawdzal czy mam przeglad co innego policja.

Edytowane przez Piotrsaint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waski, a co z przypadkiem, ktory opisalem? Wydaje mi sie, ze zadnych problemow nie bedzie z ubezpieczalnia, nie przypominam sobie by kiedykolwiek ubezpieczyciel sprawdzal czy mam przeglad co innego policja.

 

POdobnie gdybys spal w samochodzie na parkingu pijany lub pijany jechal ;) Wg mnie to sa dwa rozne przypadki i tak tez beda rozpatrywane. Co innego ze w sprawe nie sa zaangazowane miski - wtedy ..hmm.. wtedy na 100% nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być problemów, koleś załatwi sobie naprawę z AC, a Ty dostaniesz odszkodowanie z jego OC. Problem byłby, gdybyś Ty walnął i chciał odszkodowanie z AC. Jeśli nie miałeś przeglądu płacisz za naprawę z własnej kieszeni.

Ja podpisuje się pod tą opinią , kiedyś drążyłem temat. I też nie zawsze , jeśli chodzi o odszkodowanie z AC kiedy nie mamy ważnego badania technicznego, zależy to od regulaminu ubezpieczyciela. Ale w OC nie powinno być problemu , chociaż coraz bardziej lecą w balona. Jak by coś próbowali kręcić to od razu stawiaj sprawę na ostrzu noża i powiedz że udasz się do rzecznika praw konsumenta lub rzecznika ubezpieczonych , przygotuj się na wszelki wypadek do tematu znajdź adresy i telefony w necie i zapamiętaj adresy tych miejsc do zagrywki psychologicznej.To był wypadek czy kolizja ?

Edytowane przez gazownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ostatnio koleś załatwił auto;/

Generalnie i tak musisz wypełnić wszystkie dane na temat twojego auta w tym "badanie techniczne ważne do:"

Mam przed sobą formularz z TU InterRisk.

Nie wiem czy mam rację ale TU będzie na rękę brak przeglądu w twoim aucie bo teoretycznie mają podstawę do nie wypłacenia odszkodowania. (tak na chłopski rozum)

 

Miałem ok roku temu kolizje z mojej winy, nie wezwałem psiarni i to był mój błąd tak samo jak nie sprawdzenie dokładne dokumentów poszkodowanego, a dlaczego..

Potem koleś do mnie wydzwaniał i przyjezdzał żeby zmienić datę na oświadczeniu i nie uwzględnić pewnej sytuacji, jego auto było z Holandii i nie miał przetłumaczonych dokumentów i jak potem się okazało nie miał homologacji na instalację LPG.

Znajomy z innej ubezpieczalni (niestety juz po ptokach) powiedział mi, że gdybym o tym fakcie powiadomił TU to bardzo prawdopodobne że nie dostałby kasy.

 

Najprostszym sposobem sprawdzenia jest telefon do pierwszej lepszej ubezpieczalni i pytanie jak wyglądałaby sytuacja w takim przypadku.

 

W przypadku wystawienia przeglądu ze wsteczną datą to naprawdę będzie ci ciężko załatwić, tym bardziej że już jest po dzwonie..

Ale, heahe no właśnie ale... polak potrafi:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeżeli ma oświadczenie(przyznanie się do winy) to co mu mogą zrobić? gorzej jak by on był sprawcą ... a zapomnieć o przeglądzie rzecz ludzka...

 

ja miałem sytuacje następującą że sprawca(po sprawie w sądzie wyszło że to ja) miałem wszystko, a poszkodowany nie miał przy sobie dokumentów, w dow. rej brak przeglądu, i bez problemu wyplacili mu odszkodowanie w HDI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zapomnieć o przeglądzie rzecz ludzka..

 

Tak samo tlumaczyl sie dyrektor jakiegos osrodka ruchu drogowego gdy wyszlo na jaw ze kilkadziesiat "ELEK" nie mialo waznego przegladu. Pare osob z tego co pamietam zakwestionowalo wynik egzaminu na prawo jazdy i " wygrali" . Wiec takie tlumaczenie ze sie zapomnialo... :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz, różnie wychodzi. Mnie facet z PZU mówił ze brak bt może się przyczynić do nie wypłacenia kasy.

Wiadomo że najlepiej jak by mu TU wypłaciło kasę ale niech lepiej zadzwoni do jakiegoś agenta ubzp. i się zapyta. Wtedy głowa spokojniejsza.

baa nawet może uzyskać takie info w TU który likwiduje szkodę, wtedy nie będzie wątpliwości.

 

Tak ot, to wczoraj był rzeczoznawca u mnie i pokazałem wszystkie uszkodzenia to przez moment coś mruczał pod nosem hmm całka, nie no może nie.. niby nie straszne uszkodzenie, a zdziwiłbym się gdyby była całkowita..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teoretycznie tak, ale jak by w miarę ok zapłacili to by bylo git. Mam możliwość kupna części nieco taniej i dobrego lakiernika, a mechanikiem jest mój brat hehehe więc może się uda jakoś z tego wyjść dobrze.

Jak policzą słabo to tak jak mówisz, bez zawracania sobie głowy do dobrego warsztatu albo ASO z tym że to drugie mnie odstrasza, zaprowadziłem kiedyś Iveco Daily do Fiata i zrobili wszystko jak nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz, różnie wychodzi. Mnie facet z PZU mówił ze brak bt może się przyczynić do nie wypłacenia kasy.

 

Ja też teraz płaciłem OC, telefonicznie poinformowałem moją znajomą/agentkę ubezpieczeń, że zaraz przyjadę po druczek bo jeżdżę już dwa dni bez OC, ona na to, że nie ma czym się martwić bo umowa z ubezpieczycielem jest zawarta na Rok z góry.

ALE OD RAZU POPROSIŁA O WPIS Z DOWODU REJESTRACYJNEGO PIECZĄTKI STACJI DIAGNOSTYCZNEJ, do kiedy jest przegląd.

To chyba tak łatwo nie pójdzie. Kryzys brnie coraz głębiej w Polskę i w ubezpieczycieli pewnie też :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam z ciekawości szukam info na ten temat i sporo opinii jest taka iż jedynym problemem jest policja która zabiera dowód i kara mandatem.

Ubezpieczalnia bez większych problemów wypłaciła kaskę (kilka postów było właśnie tego typu). Skoro jest ustawa odnośnie ubezp. to chyba powinno się to tyczyc wszystkich przypadków.

 

Napisz koniecznie jak zakończyło się to w twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mialem taka sytuacje, ze trafilo mi sie sarne, auto pojechalo do ASO i po 10 dniach odebralem auto zrobione, szkoda 10tysi, nawet papierow nie musialem wypisywac wszystko zrobiolo za mnie ASO tylko papiery na koniec podpisalem, o dowod rejestracyjny nikt mnie nie pytal. Ubezpieczycielem bylo PZU i mialem 3 szkody z ta firma, zawsze pelna profeska, nic zlego nie moge powiedziec o tej firmie jesli chodzi o ubezpieczenie auta, co innego ubezpieczenie "na zycie" tu juz niestety zupelnie inna mam opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...