Skocz do zawartości

Odszkdowanie, a brak przęglądu


znerbal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Druga sprawa to auto bez problemu ubezpiecza sie bez przegladu natomiast nie da sie zarejestrowac/przerejestrowac.

Nie bez problemu... Mój Fiat z 78 bez przegladu został ubezpeiczony dopiero w Hestii, wielu odmawialo bez przegladu...

 

A ja mialem taka sytuacje, ze trafilo mi sie sarne, auto pojechalo do ASO i po 10 dniach odebralem auto zrobione, szkoda 10tysi, nawet papierow nie musialem wypisywac wszystko zrobiolo za mnie ASO tylko papiery na koniec podpisalem, o dowod rejestracyjny nikt mnie nie pytal. Ubezpieczycielem bylo PZU i mialem 3 szkody z ta firma, zawsze pelna profeska, nic zlego nie moge powiedziec o tej firmie jesli chodzi o ubezpieczenie auta, co innego ubezpieczenie "na zycie" tu juz niestety zupelnie inna mam opinie.

Co innego ze jesli zdecydowałbys sie na wyplate srodków, zamiast bezgotówkowego rozliczenia zarobiłbys z 50%... Ale na to trzeba miec czas, a to druga strona medalu.

 

 

 

Cofneła we mnie babka, na podstawie oswiadczenia bez zbednych pytań o moje auto wypalcili mi za zgnita omege i wgniotke piesci 1500zł, żone zahaczył tirem i glupia spanikowala i wezwala palownie, do dzis sprawa w sadzie (ponad 1,5 roku, a typ chcial pisac oswiadczenie)... I tez do dziś nikt mnie o przeglad nie prosił a czekam juz tylko na wyrok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczalem juz 3 auta bez przegladu i nigdy nie bylo zadnych problemow.

Ostatnio ubezpieczalem auto ktore nie mialo przegladu od 2008 roku i nadal nie ma bo sie robi.

Nie wiem z czego wynikaly Twoje problemy z ubezpieczeniem ale wedlug moich informacji i doswiadczen z ubezpieczalniami wynika ze ich nie obchodzi czy to auto jezdzi czy robi za bude dla psa ale musi miec ciaglosc ubezpieczenia jesli jest zarejestrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ich nie obchodzi czy to auto jezdzi czy robi za bude dla psa ale musi miec ciaglosc ubezpieczenia jesli jest zarejestrowane.

Przykladowo m-bank widocznie obchodzi,ale to nie jest istotne... No i owszem z ta buda sie zgadza ciagłość OC byc musi bo "...Nawet gdy auto stoi na klockach w garażu, może komus spaść na nogę..." tak usłyszałem wiec to nie ulega dyskusjom, choć to glupota bo powinno być to jakoś ucywilizowane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla to nie jest tak do konca...

dzwoniac do firmy ubezpieczeniowe i pytajac ile wyplaca ci z AC w razie kradziezy auta za pol roku, otrzymasz odpowiedz np 35 tys

a rzeczywistosc moze okazac sie brutalna o jakies -10tys... tak bylo juz w wielu przypadkach...

a brak przegladu jest jakims "haczykiem" na dana osobe, co innego jak byla to stluczka, to wtedy lepiej wezwac dodatkowo rzeczoznawce zeby stwierdzil ze pojazd byl/jest sprawny do ruchu przed kolozja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powalla to nie jest tak do konca...

dzwoniac do firmy ubezpieczeniowe i pytajac ile wyplaca ci z AC w razie kradziezy auta za pol roku, otrzymasz odpowiedz np 35 tys

a rzeczywistosc moze okazac sie brutalna o jakies -10tys... tak bylo juz w wielu przypadkach...

a brak przegladu jest jakims "haczykiem" na dana osobe, co innego jak byla to stluczka, to wtedy lepiej wezwac dodatkowo rzeczoznawce zeby stwierdzil ze pojazd byl/jest sprawny do ruchu przed kolozja.

 

Nie wiem jak jest w waszym przypadku, ja ubezpieczam tam gdzie jest najtaniej.

Także w HDIumowa o zawarciu na jakiejkolwiek podstawie umowy, bez żadnego pokwitowania

i zaświadczenia o umowie, przeglądzie i przedłużenia z nimi umowy. Przegląd Techniczny jest wymagany,

no może jest to tylko wymagane dla pojazdów Dostawczych, ale wątpię.

Edytowane przez dzidzi_2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym telefonem , to chodziło mi o to żeby zadzwonić i spytać w TEJ konkretnej sprawie , a nie ile mu wypłacą ;) . Sprawa druga to logicznie rzecz ujmując przy zakładaniu OC(AC) mało ich sprawa przeglądu (dopuszczenie do ruchu) powinna obchodzić , bo jeśli w "regulaminie" masz że przy "zdarzeniu na drodze" te dopuszczenie MUSI być , to jak klient tego nie ma , to ... nici z odszkodowania i właśnie dlatego polecam telefon do zainteresowanego tą sprawą ubezpieczyciela, bo jak jest to w warunkach umowy, to kasa poszła bokiem , ba żeby tylko nie kazali bulić za wszystko (sprawcę).

 

PS: dodam od siebie . Tak szeroko polecane na allegro uniwersalne xenony . Wkładasz jedziesz i nagle do Ciebie ktoś SRU (jego wina oczywiście) . Gość załapuje że masz w aucie niezgodne z prawem żarówki (świecą wiadomo lekko niebiesko, lub masz przydymione własnoręcznie klosze, niebieskie podświetlenie tablicy *)więc pisze potem w papierach że go oślepiłeś i ...Ty jesteś sprawcą i bulisz . Takie info na gorąco , bo bardzo zainteresowały mnie xenony :wstyd:

 

 

*niepotrzebne skreślić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...