Skocz do zawartości

HSK poszły z dymem...


Plazma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio kompletowałem sprzęt do auta kolegi, wczoraj rano go odebrał i wieczorem dzwonił ze spalił 1 woofer z Hertz HSK.

Zarzeka się, że wszystko dobrze podłączył, ale tego się nie dowiemy czy tak było.

 

Piecyk to ROCKFORD FOSGATE 400.4 spięty w mostek, czyli teoretycznie ok 200 W na kanał. Gain był ustawiony na minimalną wartość.

 

Teraz pytanie, czy głośnik był uszkodzony, czy po prostu kolega go zniszczył. (chodzi o gwarancje)

 

Jest możliwe, żeby głośnik się spalił odrazy po załączeniu radia, nie wydając z siebie ani 1s dźwięku (od razu był dym) - to chyba opcja z pomylonym + i - ?

Jeśli wszystko było podłączone dobrze a mocy byłoby o wiele za dużo to głośnik powinien chwile grać zanim by się spalił prawda?

No chyba, że głośnik mógł być uszkodzony? Czy taki objaw byłby możliwy?

 

PS. jeśli okaże się, że to z jego winy to szuka kupca na nowe zwrotki i tweetery od hsk, lub kogoś kto ma sprzedać 1 woofer do HSK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba opcja z pomylonym + i - ?

to napewno nie wina uszkodzenia.Albo uszkodzony głosnik był albo albo wzmaka na maxa rozkrećił chodz jak tweetery sa całe to raczej nie wina wzmaka.Niech lepiej sie przyzna czy nie testował wooferka ile wytrzyma na odłaczonych tweeterach :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, dokładnie jak to było, jutro sie wypytam jak sie będę z nim widział.

Ale opcja z testowaniem woofera nie wchodzi w gre, bo głośnik się spalił nie będąc nawet zamontowanym, kolega chciał sprawdzić tylko czy wzmacniacz działa, bo ma na niego tygodniową gwarancję rozruchową.

Dziwny przypadek. Jak jutro będę coś więcej wiedział to dam znać, ale gadacie ze gwarancja raczej nie wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale opcja z testowaniem woofera nie wchodzi w gre, bo głośnik się spalił nie będąc nawet zamontowanym, kolega chciał sprawdzić tylko czy wzmacniacz działa

 

To może być kluczowe zdanie. Jeśli odpalił go luzem i dał po garach, to mógł uszkodzić mechanicznie cewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być kluczowe zdanie. Jeśli odpalił go luzem i dał po garach, to mógł uszkodzić mechanicznie cewkę.

 

Jesli jest tak jak kolega opisuje to glosnik spalił sie błyskawicznie. Wiec kwestia montarzu odpada. Mogło być jak pisze hehepack - zakleszczona cewka . Lub uszkodzony wzmacniacz.

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za różnica HSK za 260 a hsk za 400

 

moze wlasnie to

 

HSK za 260 a hsk za 400

 

 

nie mowie, ze wlasnie TO jest przyczyna, ze byly za smieszne pieniadze, ale mogly jednak faktycznie miec aluminiowa cewke, nie miedziana, zeby bylo taniej :P

 

Plazma niech kolega da tobie tego upalonego HSK, rozbierz go na czynniki pierwsze i zrob sdjecia wrzucajac je tutaj, wprzekonamy sie jak wygladaja "od kuchni"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem na chwile pod 200@4ohm i nic się nie stało, zagrały 1 utwór i śmigają. Tak, te za 260zł.

 

ciesz sie wiec chwila

 

Ricola nie dawaj pomysłów Z ROZBIERANIEM WOOFERA !! Rozbierze i co ? Straci gwarancje ? Bardzo mądre

 

panika jest domena ludzi slabych i bijazliwych Emilu, jesli sam go uaplil to nici z gwarancji, wtedy moze sobie nawet doniczke z niego zrobic, wiec co za problem zrobic mu sekcje zwlok?? :krzeslem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do łapy woltomierz i sprawdzcie jakie napiecie wychodzi ze wzmacniacza na zaciskach głosnikowych, naturalnie po podaniu napiecia i remote, powinno być 0 ...

 

Miałem tak kiedyś, że mój "głosnik testowy" tonsila spłonał odrazu, wyhyliła sie membrana, chwile pobyła w tej pozycji i tyle... Nie zdazyłęm nawet odpiac remote :D

 

DLatego teraz kazdy uzywany piec sprawdzam najpierw woltomierzem bez sygnału...

 

Na tym ukszodzonym było blisko 60 V :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik Emil dnia 19 grudzień 2010 - 14:37 napisał

A co to za różnica HSK za 260 a hsk za 400

 

 

moze wlasnie to

Bez przesady , testowałem właśnie wczoraj takie za 299 zl i dawałem ostro , wszystko działa jak należy

Ps. to nie była 1 piosenka :)

Wg. mnie grają tak samo jak te droższe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...