Skocz do zawartości

Przygotowanie słupków pod tweetery.


Plazma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Spróbuj rozwarstwić matę, cieńsza jej warstwa w czasie nasączania żywicą ułoży się w kształt, który wcześniej rajty nadały, zrób próbę na czymś o zaokrąglonych krawędziach np. kawałek gałęzi albo butelka, po próbie załapiesz jak zrobić na słupkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi nie mów ze w takich warunkach pogodowych schnie Ci to w minusowej temperaturze...

 

Polecam grzac to oplarka albo chociaz suszarka do włosów żony a wyschnie i stwardnieje w 15min....

 

 

O jakież było moje zdziwienie kiedy po raz pierwszy po 24h poszedłem do garazu sprawdzic jak tam moja zywica, a tu okazalo sie ze nic nie schnie (bylo ok 4' C), choć nigdy wczesniej nie mialem problemu z zywica (ale tez zazwyczaj bylo kilkanascie stopni na plusie)...

 

 

 

ak dwie warstwy się gną to chyba bez maty z włókna szklanego jedziesz :P

Nigdy nie mialem problemu nasaczajac nawet raz ponczoche, zawsze musi stowrzyc sie twarda skorupa i umozliwic polozenie szpachli...

 

 

i czy to normalne ze po nalozeniu i wyschnieciu zywicy powloka nie jest gladka tylko chropowata?

Moze być, ale i tak na to przyjdzie szpachlóka więc bym sie nie przejmował...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ten sam błąd popełniłem o 14 skończyłem z żywicą i o 23 jak wróciłem do domu okazało się, że dalej nie wyschła... zostawiłem to garażu gdzie temp jest nieco ponad 0 stopni...

Jutro z rana jak nie wyschnie to potraktuje to suszarką jazda z szpachlą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że jedna strona już gotowa a druga schnie i przyszedł czas na wybranie lakieru lub jakieś tapicerki.

Widziałem na allegro jakieś lakiery w sprayu do plastików itp. po śmiesznej cenie... ale czy to zda egzamin?

Jak chodzi o tapicerkę, to czy jest może jakiś skaj połączony z taśmą samoprzylepną? lub jakiś inny materiał, byleby się sam przyklejał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o tapicerkę, to czy jest może jakiś skaj połączony z taśmą samoprzylepną? lub jakiś inny materiał, byleby się sam przyklejał?

 

trzeba niestety samemu naciągać materiał i kleić.

Innym rozwiązaniem jest jeszcze takie coś :

 

http://hydrografika.pl/ - link do firmy zajmującej się nanoszeniem struktur na wyroby.

Edytowane przez Hellsin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda fajna ale powiem szczeze jezeli mialbym spedzic ciezkie godziny nad dopieszczeniem slupkow a pzniej jeszcze powiedzmy zaplacic 100zl za zrobienie czegos takiego to u tapicera zaplace 100-150zł i sie nie bede musial meczyc , jezeli juz bym sie meczyl to i tak sam bym sobie pomalowal bo cala ciezka praca to przygotowanie pod malowanie a nie samo malowanie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj taki glupi nie jestem zeby robic trojkaty w zimnym garazu, wszystko robilem w cieplej piwnicy i zywica twardniala po godzinie ale tak jak mowilem byla to cienka warstwa na sama ponczoche wiec mimo ze byla skorupa to po nacisnieciu palcem lekko sie uginala, dalem jeszcze dwie warstwy i jest spoko, potem szpachel ktory wysychal bardzo krociutko, papierki w ruch i struktura, wszystko w jedno popoludnie wiec jak widac wszystko ladnie twardnialo i wysychalo dosyc szybko a nie tak jak u innych dali kapke utwardzacza i schnie to dniami i nocami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko to ladnie wyglada na papierze (monitorze) a tak naprawde najwiekszy problem jest ze szlifowaniem szpachli papierem. Nie to, ze zle idzie czy cos. Tylko np mi bardzo brzydko wychodzi szlifowanie (pod lakier)i zazwyczaj musze uzyc szpachli natryskowej . Ladnie wypelnia wszystkie nierownosci. Mimo, ze to lakier strukturalny to musi byc rowno i ladnie wyszlifowane.

Nastepna sprawa to to, ze jesli chcemy obciagnac to jakims materialem to najlepeij slupek z tweeterem uformowac tak, zeby bylo jak najmniej zalaman. Zeby byl jak najprosciej zrobiony. Bez jakichs gor i dolin.

Nie uzywac materialu, ktory ma po wewnetrznej klejonej stronie gabke. Bo sa takie i tylko teoretycznie powinno nam to pomoc w zamaskowaniu nierownosci slupka. Jasli juz uzywamy takiego materialu to do slupka wklejamy go tylko od wewnetrznej nie widocznej czesci slupka. Jak gabka dostanie kleju to podczas schniecia strasznie sie marszczy i material beznadziejnie wyglada.

a jesli chcemy okleic go skayem to chyba najlepiej oddac go do tapicera. Chyba, ze posiada ktos umiejetnosci tapicerskie.

Edytowane przez lklukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego malowania w domowych warunkach, macie jakieś sprawdzone preparaty?

Wiem, że najlepiej do tapicera, ale chcę to zrobić sam, no i nie ukrywam, że jak najmniejszym kosztem. Nie musi to jakoś super wyglądać, powiedzmy chcę żeby wyglądało lepiej niż sucha szpachla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi to jakoś super wyglądać, powiedzmy chcę żeby wyglądało lepiej niż sucha szpachla :)

 

Tak nie da rady, albo spartolisz albo zrobisz dobrze. Trzeba by cały proces opisywać z uwzględnianiem lakierowania plastiku. Zajrzyj na forum lakiernicze np. http://lakierowanko.info/

A upraszczając: gładka powierzchnia > grunt na plastik > podkład zwykły lub wypełniający > lekier, jedna lub dwie warstwy > jeśli metalik to jeszcze zabezpieczasz klarem.

Edytowane przez Sinoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego malowania w domowych warunkach, macie jakieś sprawdzone preparaty?

Kup lakier do plastików strukturalny, nałóż 2-3 cienkie warstwy i po problemie. Nie ma co się doktoryzować przy wykańczaniu dwóch kawałków plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, mata na to szpachel, papier 100/360/1000 i lakier strukturalny bez podkladu 2-3warstwy i jest miód, moje trojkaty juz zamontowane i mimo ze robilem poraz pierwszy jestem baaaaaaardzo zadowolony i widac ze baza przed lakierowaniem byla porzadnie przygotowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lklukasz po całym tym szlifowaniu jak już wszystko będzie prawdę gładkie biorę papier min 240 wodny i kubeczek z wodą. Namaczam papier i delikatnie przycieram nie dociskając mocno bo mogą zrobić się dołki (powstanie gładka ale falująca powierzchnia.) Bardzo często zanurzam papier w kubku i dość często go zmieniam. Tak przycierając drobinki szpachli po wcześniejszym przycieraniu uzupełniają wszelkie zagłębienia i powierzchni robi się naprawdę szklista. Przycierając w ten sposób pod papier cienka warstwa szpachli nabiera konstytucji masła które wcieramy to za pomocą wody i papieru. Dodatkowo co parę przecierań zwiększam ziarnistość papieru i efekt pod lakier jest naprawdę dobry. Wiadomo że i malowanie też ma swoje procesy tak by było dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...